HDP’nin Seçim Mitingleri Tekirdağ’da Başlayıp, Hakkari’de Sonlanacak

 > -

HDP, 7 Haziran seçimleri için düzenleyecekleri mitinglerin takvimini belirledi.

Takvime göre, HDP’nin seçim mitingleri 3 Mayıs’ta Tekirdağ’da başlayıp, 5 Haziran’da Hakkari’de son bulacak. HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ, 41 ildeki mitinglere ayrı ayrı, Adana ve Van mitinglerine ise birlikte katılacak.

HDP’nin 7 Haziran milletvekili seçimleri için kesinleşen miting programına göre; HDP mitinglerine 3 Mayıs’te Türkiye’nin en batısında yer alan Tekirdağ’dan HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ın katılımı ile başlıyor. HDP’nin diğer Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın katılacağı ilk miting ise, 5 Mayıs’ta Kocaeli’de yapılacak. HDP’nin eş genel başkanlarının, ayrı ayrı katılacakları seçim mitingleri 5 Hiziran’da Figen Yüksekdağ’ın katılacağı Hakkari mitingi ile son buluyor. HDP’nin eş genel başkanları Demirtaş ve Yüksekdağ toplam 41 ilde seçim mitingi yapacak ve her iki genel başkan sadece Adana ve Van mitinglerine birlikte katılacak.

30 Mayıs’ta Ankara’da yapılacak olan HDP mitingine Figen Yüksekdağ’ın katılması kararlaştırılırken, yine aynı gün yapılacak İstanbul mitingine ise Selahattin Demirtaş katılacak. 

DHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir