Görev Dağılımı Yapıldı: Meclis’in ‘Rabia Naz Komisyonu’ İlk Kez Toplandı

 > 
38PAYLAŞIM

Giresun’un Eynesil ilçesinde şüpheli şekilde ölen 11 yaşındaki Rabia Naz Vatan ve benzeri çocuk ölümlerine ilişkin kurulan Meclis Araştırma Komisyonu ilk toplantısını yaptı.

DHA'da yer alan habere göre toplantıda başkan, başkanvekili, sözcü ve katip seçimleri gerçekleştirildi.

AKP'li Cengiz Aydoğdu Komisyon Başkanı oldu

AKP Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu Komisyon Başkanı seçilirken, AKP Bursa Milletvekili Osman Mesten Başkanvekili, AKP Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz sözcü ve Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir de katip üye oldu.

Komisyon 31 Ekim'de tekrar toplanacak

Komisyon üyeleri; AKP'den, Balıkesir Milletvekili Pakize Mutlu Aydemir, Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya, CHP’den; Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, Giresun Milletvekili Necati Tığlı ve İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, MHP’den; Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, HDP’den; Ankara Milletvekili Filiz Kerestecioğlu Demir ile İYİ Parti’den İstanbul Milletvekili Hayrettin Nuhoğlu seçildi. Komisyon, çalışmalarına 31 Ekim’de toplanarak devam edecek.

Ne olmuştu?

Giresun'un Eynesil ilçesinde yaşayan 11 yaşındaki Rabia Naz Vatan, 12 Nisan günü evinin önünde saat 17:00 sularında ağır yaralı olarak bulunmuş ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti.

Türkiye'nin Gündemindeki Soru: #RabiaNazaNeOldu? - onedio.com
Türkiye'nin Gündemindeki Soru: #RabiaNazaNeOldu? - onedio.com

Çocuğunun intihar ettiğine inanmayan baba Şaban Vatan iz sürmüş, kendi imkanlarıyla edindiği bulguları basın ve sosyal medya aracılığı ile paylaşmış, yetkililere Rabia Naz'ın ölümünün aydınlatılması için defalarca çağrıda bulunmuş ve hatta ilçe merkezinde bir de miting düzenlemişti.

Araştırma önergesi reddedilmişti

Rabia Naz İçin Verilen Araştırma Önergesi AKP ve MHP Oylarıyla Reddedildi - onedio.com
Rabia Naz İçin Verilen Araştırma Önergesi AKP ve MHP Oylarıyla Reddedildi - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir