Gardaşımız Ezhel, Ankara’nın Bağlarından Koptu Bizi Alamanyalar’dan Selamlıyor

0PAYLAŞIM

Ais Ezhel, isminden Ais’i attı Müptezhel albümü ile karşımıza çıktı. Bir anda yoldan geçen her arabada, gittiğimiz her mekanda çalmaya başladı, tabii ki bu bir tesadüf değildi. 12 yaşından beri gönül verdiği hip hop’la müthiş müzikal yeteneği ve çalışkanlığıyla ürettiği işler, kulaklarımızın pasını sildi. Sercan İpekçioğlu’nun bizlere armağan ettiği birbirinden güzel şarkıları sizlerle.

1. Patrice X Ezhel - Not a Day

Artık şüphe yok ki Türkiye müzik piyasasını fethettikten sonra gözünü dünyanın geri kalanına diken Ezhel, her işiyle bir öncekinin üstüne çıkarak, hak ettiği yerde olduğunu bizlere gösteriyor.

2. Ezhel & Kelvyn Colt - LINK UP

Sercan Ankara, Çankaya doğumlu e haliyle şehirden, insanlarından ve şehrin kültüründen şarkılarında sıklıkla söz ediyor.

3. Ezhel - Benim Derdim

2017 ile yayınladığı Müptezhel albümü ile Türkiye’de dinlenen müziği değiştirdi, rap’e yeni kan oldu ve pek çok prodüktör ve mc’nin önünü açtı.

4. Murda & Ezhel – AYA

Sene 2018 olmuş, Ezhel’in ismi herkesin dilindeyken, tutuklanması, salıverilmesi ülkenin gündemine düştü.

5. Murda & Ezhel - Bi Sonraki Hayatimda Gel

Almanya’ya gidişinin ardından bir küskünlükle değil, var olmaya dair olan bir açlıkla üretmeye ve kendini geliştirmeye devam etti.

6. Ezhel - Şehrimin Tadı

5. sınıfta iken MTV vasıtasıyla rap müzikle ilgilenmeye başladı. Bu dönemde Eminem'in başrolde yer aldığı 8 Mil filminden, 50 Cent ve Ceza'dan etkilendi. İlk başta yabancı rap sahnesi ile ilgilenmiş İpekçioğlu daha sonra Türkçe rape de ilgi duymaya başladı.

7. Ezhel - Allah’ından Bul

Müptezhel albümü öncesinde de Underground Rap camiasında bilinirliği Keişan ile yaptığı seri sayesinde elde etti.

8. Vio feat. Ezhel - İz Bırak

Bazı şarkılarında "uyuşturucu kullanımını özendirdiği ve kullanımını kolaylaştırdığı" iddiasıyla gözaltına alınıp tutuklandı.

9. Ezhel & Ufo361 - Wir sind Kral

2019 yılında ikinci stüdyo albümü olan Lights Out'ı Türk-Alman rapçi Ufo361 ile ortak olarak yayımladı.

10. Ezhel - Bazen feat. Emel

İpekçioğlu, Bob Marley'i keşfettiği zaman Rastafaryanizm inancından etkilendiğini ve bu inancın felsefesini rapten öğrendiği başkaldırı ile birleştirdiğini belirtmiş.

11. Ezhel - Kökler Filizleniyor - Façamızı Kes!

İpekçioğlu, TED Ankara Koleji'nde eğitim gördü. Bir röportaj sırasında TED'e burs ile girdiğini, ancak daha sonra derslerinin kötüleştiğini belirtmiştir.[6] 5. sınıfta iken MTV vasıtasıyla rap müzikle ilgilenmeye başladı.

12. Ezhel - Geceler

Hiphoplife tarafından desteklenen Freestyle King 2 yarışmasında 16 yarışmacı arasında 1. olmuştur.

Evde ya da sokakta ol fark etmez, müzik ve müzik hakkında her şey @yuzdeyuzonline Instagram ve Twitter hesaplarıyla senin yanında!

instagram.com/yuzdeyuzonline

twitter.com/yuzdeyuzonline

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir