Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Fatih Terim Hakkında Şok Suçlama

0PAYLAŞIM

Fatih Terim'in Antrenör Gelişim Semineri'nde Tamer Güney'in 1989'da Turgut Özal'a yaptığı sunumu aktardığı öne sürüldü.

Fatih Terim'in ayrıca Olimpiyat Stadı için paylaştığı projesi ise TFF'nin Euro 2016'ya adaylığı sürecindeki çalışmaların aynısı çıktı.

Ocak ayındaki Uluslararası Antrenör Gelişim Semineri'nde sahnede Fatih Terim vardı. Saatlerce anlattığı o projeler bir yerlerden tanıdık geliyordu. 1989 yılında alt yapılarda uzman antrenör Tamer Güney'in dönemin başbakanı Turgut Özal için hazırladığı proje 1991'de kitapçığa dönüşmüştü. O kitapçıkta yazan bilgiler, konular ve rakamlar değiştirilerek Ocak 2015'te yeniden Türkiye'ye sunuldu.

Stat sonunu hazırlamıştı

Fatih Terim son olarak Atatürk Olimpiyat Stadı projesiyle gündeme geldi. Stat yeniden tasarlanacak, saha zemininin yönü değişecek, hatta üstü kapanması bile ilerleyen günlerde gündeme gelebilecek. 2004 yılında Galatasaray'da iken sonunu hazırlayan o stat için "Proje ürettim" diyen İmparator'un bu planı da maalesef taze değil. EURO 2016'da Fransa'ya 1 oy ile kaybettiğimiz yarışta ev sahibi olsaydık TFF'nin uygulayacağı plan da buydu.

Benim projem

1980’ler ve sonrasında federasyona danışmanlık yapan Tamer Güney’in yöntemi Piontek döneminde farklı farklı kitapçıklara basıldı. 2008’de ana taslağa uygun olarak revize edildi ve Recep Tayyip Erdoğan’a sunuldu. Fatih Terim ise 2008 halini biraz değiştirip seminerde Benim projem” diyerek dinleyicilere aktardı. Stat projesi ise daha önce Kayseri ve Konya'nın stadını yapan mimarlarca gündeme getirilmişti. Dönemin başbakanı Recep Tayyip Erdoğan sunumu beğenmiş ‘TFF buraya taşınsın’ demişti. 2016 alınamayınca plan yatmıştı.

Eurosport

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir