Görüş Bildir
Haberler
Dağ 2 Konusu Nedir? Dağ 2 Filmi Oyuncuları Kimler?

Dağ 2 Konusu Nedir? Dağ 2 Filmi Oyuncuları Kimler?

Müge Kakşi
04.07.2021 - 14:15

2016 yılında yayına giren serinin ikinci filmi olan Dağ 2 filminin yönetmenliğini Alper Çağlar çağlar üstlenmiştir. İki kahraman Türk askerinin hikâyesinin çarpıcı bir dille anlatıldığı filmin ilki izleyiciler tarafından oldukça beğenilmişti. Bu akşam TRT1 ekranlarında izleyicisiyle buluşacak olan Dağ 2 filmi konusu ise oldukça merak ediliyor. Peki Dağ 2 filmi konusu nedir? Dağ 2 oyuncuları kimler? Dağ 2 filmi nerede çekildi? Detayları haberimizde sizler için derledik...

İçeriğin Devamı Aşağıda

Dağ 2 Konusu Nedir? Dağ 2 Nerede Çekildi?

Dağ 2 Konusu Nedir? Dağ 2 Nerede Çekildi?

Oğuz ve Bekir’in askerlik süresi bitmeye yaklaşmıştır. Bu ikili, Özel Kuvvetler Komutanlığına başvurmak isterler. Fakat Bekir’in dizindeki sakatlık, Oğuz’un omzundaki sıkıntı yüzünden reddedilirler. Bu sırada birinci filmde şehit olan Yaşar Demir’in yakın arkadaşı Veysel Gökmusa konuşmaya tanık olur ve bu ikiliyi eğitimlere alır. İkili altı yıl boyunca çetin eğitimlerden geçerler, Bekir dizinden tedavi görür. 6 yıl sonra ise, kod adı “Fırtına Getiren” olan Muhabere Arama-Kurtarma (MAK) 8 timi ile Irak’a operasyona giderler.

OperasyonIŞİD’in esiri gazeteci Ceyda Balaban’ı kurtarmak üzerine kuruludur. Görev, Ceyda Balaban’ı Türkiye’ye geri götürmektedir. Fırtına Getiren timi başarıyla Ceyda Balaban’ı kurtarır. Türkiye’ye dönüş yolunda ise 2 tane Irak Türkünü IŞİD’in elinden kurtarıp yanlarına alırlar. Türkiye’ye dönüş yolunda bir gece köyde dinlenmek isterler. Bu köy, Türk köyüdür. Telsizden gelen istihbaratta bu köye IŞİD’in yağma yapacağı belirtilir. Yarbay Veysel Gökmusa, görevi gereği köyü bırakıp, Ceyda Balaban’ı Türkiye’ye ulaştırmak istese bile duygularına yenik düşer. Telsizde kararlaştırılan buluşma yerine köyün çocukları ve gazeteci Ceyda Balaban götürülür. Helikoptere onlar bindirilir ve Fırtına Getiren timi köye geri döner. Amaçları köyü vatan toprağı gibi savunmaktır. “Son kale” adını verdikleri binaya sivilleri getirip güvene alırlar ve binanın üstüne bir Türk bayrağı çekerler. IŞİD ise yavaş yavaş köye yaklaşmaktadır.

DAĞ 2 FİLMİ NEREDE ÇEKİLDİ?

Özel Kuvvetlerin katıldığı sınır ötesi bir operasyonu anlatan ve vizyona girdiği günden beri sinemalarda izlenme rekorları kıran “Dağ 2” filminin çekimleri AnkaraKonya ve Adana’da gerçekleştirildi.

Dağ 2 Oyuncuları Kimler?

Dağ 2 Oyuncuları Kimler?
 • Çağlar Ertuğrul - Üsteğmen Oğuz Çağlar

 • Ufuk Bayraktar - Uzman Çavuş Bekir Özbey

 • Murat Serezli - Kurmay Yarbay Veysel Gökmusa

 • Ahu Türkpençe - Gazeteci Ceyda Balaban

 • Atılgan Gümüş - Astsubay Kademeli Kıdemli Başçavuş Mustafa Şahin

 • Murat Arkın - Astsubay Kıdemli Üstçavuş Arif Sayar

 • Ahmet Pınar - Astsubay Kıdemli Başçavuş Eşref Çullu

 • Armağan Oğuz - Astsubay Kıdemli Çavuş Baybars Yücel

 • Açelya Özcan - Nabat

 • Buse Varol - Ece

 • Ozan Ağaç - Çiya

 • Uğur Özarslan - Er Savaş Civan Hatipoğlu

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın