Bugün Türkiye Gündemindeki En Önemli 10 Olay

23PAYLAŞIM

1. 3. Köprü'nün Yolları Mahkeme Tarafından Kesildi

3.Köprü’nün bağlantı yollarının Beykoz ve Sarıyer Rumeli Feneri’ndeki Boğaziçi geri görünüm ve etkilenme bölgesinde yer alan geçişlerine ilişkin imar planı 8. İdare Mahkemesi tarafından iptal edildi.

Haberin Tamamı İçin:

2. Erdoğan: 'Biz' Demek Zorundayız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anayasa'nın üzerine yüklediği süreçleri yerine getireceğinden kimsenin şüphesi olmaması gerektiğini belirtti ve "Devlette devam esastır anlayışıyla süreç devam etmeli. Bir adım dahi geri gidişe tahammülümüz yok" ifadelerini kullandı. Erdoğan, "Asla, kimse ben deme hakkına sahip değildir, biz demek zorundayız" diye konuştu.

Haberin Tamamı İçin:

3. HSYK'dan 37 Hakim ve Savcıya İhraç

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu, 2012 yılında yapılan avukatlıktan hakimliğe geçiş sınavında usulsüzlük yaptıkları gerekçesiyle 37 hakim ve savcıyı ihraç etti.

Haberin Tamamı İçin:

4. 'IŞİD Kontrolündeki Kamptan MİT Eliyle Cihatçı ve Silah Transferi' İddiası

Cumhuriyet gazetesi, MİT’in, Suriye’de IŞİD bayrağı dalgalanan Atme Kampı'ndan cihatçı ve silah transferine ait olduğu öne sürülen görüntüleri ve şoförlerin ifadelerini manşete taşıdı. İddialara göre Kobani’den geçemeyen IŞİD militanları Türkiye üzerinden taşındı ve Akçakale’den Suriye’ye nasıl geçtiklerini anlatan şoförler kendilerini “Bizim bir suçumuz yok, devlet işi yapıyorduk” diye savundu.

Haberin Tamamı İçin:

5. Son Bir Haftada Türkiye'ye Sığınan Suriyelilerin Sayısı 13 Bini Aştı

Suriye'nin kuzeyindeki Tel Abyad ile Rasulayn arasında, muhalif ve Kürt güçlerle IŞİD arasındaki çatışmalar nedeniyle Türkiye'ye sığınan Suriyelilerin sayısı son bir haftada 13 bini geçti.

Haberin Tamamı İçin:

6. HDP’den 15 Maddelik Parti Meclisi Sonuç Bildirgesi

Halkaların Demokratik Partisi, bugün yapılan Parti Meclisi toplantısında 15 maddelik bir sonuç bildirgesi açıkladı.

Seçim sonuçlarının değerlendirildiği Parti Meclisi Sonuç Bildirgesi'nde " Meclis ve yeni kurulacak hükümet Türkiye'nin çok kimlikli, çok kültürlü, çok dilli, çok inançlı sosyal yapısını eksen alan, emeğin haklarının teminatı olan demokratik, özgürlükçü, eşitlikçi, sosyal ve ekolojik bir anayasa için çalışmaları hızla başlatmalı ve sonuçlandırmalıdır" ifadelerine yer verildi.

Haberin Tamamı İçin:

7. BM Barış Gücü Askerlerinden Cinsel İstismar

Dünya ortaya çıkan yeni bir raporu konuşuyor. Bu rapora göre, BM Barış Gücü Askerleri, savaş sonrasında gittikleri ülkelerde yardım malzemesi verme karşılığında kadınlara hatta çocuklara cinsel istismarda bulunmuş. 2008 ve 2013 yılları arasında çoğu 18 yaş altında 480 cinsel istismar yaşanmış. Üstelik bu sorun 10 yıldır bilinmesi rağmen Birleşmiş Milletler içinde önlem alınmamış.

Haberin Tamamı İçin:

8. Feyzioğlu'ndan Kendisini İstifaya Davet Eden Ankara Barosu'na ‘Hodri Meydan’

CHP'ye kurultay çağrısı yapan Metin Feyzioğlu'nu Ankara Barosu istifaya çağırdı. Feyzioğlu ise, kendisini istifaya davet eden Ankara Barosu'na 'hodri meydan' dedi.

Haberin Tamamı İçin:

9. Usta Oyuncu Christopher Lee Hayata Veda Etti

Usta oyuncu Christopher Lee 93 yaşında tedavi gördüğü hastanede hayata veda etti.

Solunum güçlüğü ve kalp yetmezliği şikayetleri nedeniyle hastaneye kaldırılan Lee, Londra’da bulunan Westminster Hastanesi’nde yaşamını kaybetti.

Haberin Tamamı İçin:

10. Beşiktaş ve Fenerbahçe Yeni Teknik Direktörleriyle Sözleşme İmzaladı

10. Beşiktaş ve Fenerbahçe Yeni Teknik Direktörleriyle Sözleşme İmzaladı
10. Beşiktaş ve Fenerbahçe Yeni Teknik Direktörleriyle Sözleşme İmzaladı

Fenerbahçe yeni sezon için Portekizli teknik adam Vitor Pereira ile iki yıllık sözleşme imzalarken, Beşiktaş ise Şenol Güneş ile 2+1 yıllık sözlemeye imza attı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir