Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Aldatmayı Bir An Olsun Aklından Geçiren Kadınlara Sadakatsizliği Sorgulatacak 19 Film

-

Film deyip geçmemek gerek!

Öyle filmler vardır ki insanı derinden etkiler... Bir de izlerken kendimizden parçalar bulduğumuz filmler vardır ki cevapsız sorularımızın cevabı olur, bize yol gösterirler. 

Sinsice beyninizi kemiren bir sadakatsizlik duygusuna kapıldıysanız eğer, herhangi bir şey yapmadan önce bir durun kuzum! Sadakatsizliği her açıdan sorgulamanıza sebep olacak ve ne yapmanız gerektiğini anlamanızı sağlayacak bu filmleri mutlaka izleyin. Her biri birer ders niteliği taşıyan bu filmler sayesinde belki hayatınızı tamamen değiştirecek o kararı alacaksınız, belki de ödemeniz gereken bedellerin farkına varacaksınız. İşte, aldatmayı bir an olsun aklından geçiren kadınlara sadakatsizliği sorgulatacak 19 Film! 👇

Film özetleri filimadami.com ve beyazperde.com sitelerinden alıntılanmıştır. İyi seyirler... 🎥

1. Sadakatsiz / Unfaithful (2002)

IMDb: 6.7

Sumner ailesi hayatta hiçbir sıkıntıları olmadan mutlu bir şekilde yaşamaktadırlar. Anne Connie Sumner, iş için New York'ta bulunduğu bir sırada ufak bir kaza atlatır. Yere düşen kadını kaldıran genç Paul, Connie'nin dizinde oluşan yarayı tedavi edebilmek için evine davet eder. Çaresiz kadın teklifi kabul etse de bu durumla ilgili bir ikileme kapılır. Kafasından bu fikirleri atmaya çalışan kadın kendini bir kez daha bu evde bulduğunda işler karışacaktır...

2. Tutku Oyunları / Little Children (2006)

IMDb: 7.6

Karısı Kathy ile çok da uyumlu olmayan bir evlilik sürdüren Todd, çevresindeki kadınlar tarafından, karısından görmediği ilgiyi görmektedir. İlgi duydukları oranda Todd ile konuşmaktan çekinen mahallenin kadınlarının aksine, kendisine son derece güvenen bir kadın olan Sarah onunla tanışmaktan herhangi bir çekince duymaz. Kendisi de kocası Richard'la son derece uyumsuz bir evlilik sürdüren Sarah ve Todd arasında, zamanla engelleyemedikleri bir aşk başlar. Eşlerinden durumu saklamanın zorluğu üzerine bir de, mahalleye geri dönen çocuk tacizcisi Ronnie'nin yarattığı korku eklenince ikilinin hayatları tam anlamıyla kabusa döner. Artık kendilerinden önce korumaları gereken çocuklarıdır...

3. Tutku Nehri / Young Adam (2003)

IMDb: 6.5

Joe düzenli bir işi olmayan ve oradan oraya savrulan serseri ruhlu genç bir adamdır. İyi niyetli ve babacan bir adam olan Les, Joe'yu işe alır. Les ve karısı Ella ile birlikte bir yük teknesinde kalan Joe'nun hayatı, rıhtımda buldukları genç bir kadının cesetiyle alt üst olur. Ölen genç kadınla ilgili gizem perdesi aralandıkça, Joe ile Ella arasında arasında önüne geçilmez bir cinsel çekim yaşanır. Genç kadınla ilgili soruşturma ilerledikçe, teknenin içinde yaşanan tansiyon da artar. Buldukları ceset onlar için sonun başlangıcı olacaktır.

4. Piyano / The Piano (1993)

IMDb: 7.6

The Piano, dilsiz bir pianist olan Ada ve kızının, 19. yüzyılın ortalarında Yeni Zellanda’nın batı kıyısında geçen hikayesidir. Altı yaşından beri tek bir kelime bile konuşamayan Ada, bu suskunluğunu çok sevdiği piyanosuna yansıtmış ve iyi bir piyanist olmuştur. Babası onu, Yeni Zellanda’lı bir zenginle yaptığı anlaşmayla evlendirir ve genç kadın kızını da alarak daha önce hiç görmediği, bilmediği bu ülkeye taşınır. Evlendikten bir süre sonra yanlış bir karar verdiğini kavrayan genç kadın, yerli halk ile kaynaşmayı başarmış bir adam ile, piyanonun etrafında başlayan yakınlaşması tutkulu bir aşka dönüşecektir.

5. Mahremiyet / Intimacy (2001)

IMDb: 6.2

Jay, kötü giden bir evliliğin ardından karısını terk eden ve barmenlik yaparak yaşamını sürdüren yalnız bir adamdır. Bir gün tek başına yaşadığı evinde tanımadığı, adını bile bilmediği bir kadınla birlikte olur. Başlarda sadece bedensel arzulara dayalı olarak başlayan bu ilişki zamanla birbirlerine aşık olmalarıyla yön değiştirir. Bu gizemli kadın hakkında her şeyi bilmek isteyen Jay, onu günlerce yaşadığı yer başta olmak üzere birçok yerde takip eder. Sonunda keşfettiği gerçek, ilişkilerini ne gibi bir noktaya taşıyacaktır?

6. Postacı Kapıyı İki Kere Çalar / The Postman Always Rings Twice (1981)

IMDb: 6.6

ABD'de tüm şiddetiyle süren ekonomik kriz yıllarında, rüzgardaki bir yaprak gibi eyaletten eyalete sürüklenen Frank, güzel Cora ve kendinden yaşça büyük kocası Nick'in işlettiği küçük bir lokantaya gelir. Nick'in acıyıp yer gösterdiği genç adam, Cora ile tutkulu bir ilişki yaşamaya başlar. Aşktan gözleri kör olan sevgililer, Nick'i öldürüp hem özgürlüklerine hem de sigortadan gelecek yüklü paraya sahip olmaya karar verirler. Ancak hayat sürprizlerle doludur...

7. İyi Bir Kız / The Good Girl (2002)

IMDb: 6.5

Justine, onu çok seven kocası Phil'le birlikte artık çocuk yapma zamanı geldiğini düşünen evli bir genç kadındır. Bütün denemelerine rağmen hamile kalamaması sonucunda, bunu kocasının esrar kullanıyor olmasına bağlar. Bir gün işyerinden arkadaşı Holden ile arasında bir elektriklenme olur ve Justine, onunla tutkulu ve cinsel açıdan doyurucu bir ilişki yaşayabileceğine karar verir. Fakat ilişkileri Holden'ın saplantıları yüzünden kısa sürede tehlikeli bir hale gelir. Aşk, hırsızlık ve şantaj dolu aşk üçgeninde Justine'in güvenilir kocası ve rahatsız sevgilisi arasında doğru tercihi yapması gerekecektir...

8. Yasak İlişki / The Bridges of Madison County (1995)

IMDb: 7.5

Evli ve çocuk sahibi Francesca, Iowa-Madison County'de yaşayan bir kadındır. Kocası ve çocukları kasaba dışındayken National Geographic için araştırma yapmaya Madison County'e gelen fotoğrafçı Robert'a aşık olan Fran, evliliğini de sorgulamaya başlar. Kendisiyle beraber gelmesini isteyen Robert'ın teklifi nedeniyle aşkı ve ailesi arasında kalır. Çocukları bu ilişkiyi yıllar sonra annelerinin ölümünün ardından buldukları günlüğünü okuyunca öğrenirler.

9. Lady Chatterley (2006)

IMDb: 6.8

Film, sanayileşme çağındaki İngiltere taşrasında, yüksek tabakadan genç bir kadının yaşadığı duygu karmaşasını konu alıyor. Lady Chatterley’in kocası savaşta sakatlanmıştır; yaşamları durgun ve tekdüzedir. Cinsel doyumsuzluğu, genç kadını alt sınıftan bir koru bekçisiyle ilişkiye iter. İkisinin aşkları yol aldıkça genç kadın bir yandan yaşam sevinciyle dolarken bir yandan da toplumun hedefi haline gelir.

10. Body Heat (1981)

IMDb: 7.4

Avukat Ned Racine'in son derece sıradan bir hayatı vardır. Fakat Matty Walker adında (hali vakti yerinde bir adamla evli) o güzeller güzeli kadınla karşılaşınca her şey değişir. Ned, Matty'nin uğrunda cinayet işlenecek bir kadın olduğunun farkındadır ve bu gerçekleşir...

11. Giriş Kapısı / The Door in the Floor (2004)

IMDb: 6.7

Oldukça zengin bir semtte karısı ile yaşayan Ted, bir zamanlar oldukça iyi bir yazardı. Zaman içerisinde alkol tutkunluğu onu felakete sürüklemektedir ama Ted bunun farkında değildir. Karısı ile aralarında bir resmiyet vardır ve birbirlerine tahammül etmektedirler. Birbirlerine oldukça uzak ve alakasız olan bu çiftin aslında iki sene önce ölen oğullarının acısı hala yüreklerindedir. Ted, alkol aldığı bir gün araba sürer ve yakalanır ehliyeti elinden alınır. Ted, bu sebeple eve yardımcı olarak Eddie isimli bir genç getirir. Boşanma planları yapan Ted evden bir bahane ile uzaklaşır. Eddie ile Marion evde baş başa kalmıştır. Eddie, kısa sürede Marion’a aşık olur ve oğullarının kaybını hala kabullenememiş olan Marion ise genç adama karşılık verince, evin dengesi iyice bozulur.

12. Caught (1996)

IMDb: 6.8

Joe ve Betty, rahat ama sıkıcı hayatlarını, sahip oldukları marketi işleterek geçiren evli bir çifttir.  Dükkanda çalışması için Nick isimli birini işe alırlar ve evlerinde ona kalacak yer verirler. Nick, Joe'nin gelecek planlarının bir parçası olurken, aynı zamanda Betty'nin de tutkularının bir parçası haline gelir. Ta ki oğulları Danny eve dönüp ailesindeki değişiklikleri fark edene kadar...

13. Cinayet Var / Dial M for Murder (1954)

IMDb: 8.2

Eski bir profesyonel tenisçi olan Tony Wendice, varlıklı karısı Margot'la birlikte Londra'da nezih bir dairede yaşamaktadır. Margot'un hoşnutsuzlukları sebebiyle kariyerini sonlandıran Tony, karısının Mark Halliday isimli bir yazarla gizli bi ilişkisi olduğunu öğrendiği an intikam içgüdüsüyle dolar. Margot'u öldürmeye karar veren Tony, bir cinayet planı tasarlayarak harekete geçmeye başlar. Kusursuz cinayet planını uygulamaya koyduğunda onlarca aksilikle karşılaşan Tony, cinayet planını anlatmak için yanlış bir numarayı aradığında ise işler iyice içinden çıkılmaz bir hal alır.

14. Never Forever (2007)

IMDb: 6.4

Amerikalı bir kadın, oldukça çekici göçmen bir işçi ile tehlikeli bir ilişkiye başladığında aslında evliliğini kurtarmaya çalışıyordur ve bu kendisini keşfetmesini sağlar.

15. İç Çamaşırı / A Walk on the Moon (1999)

IMDb: 6.6

Yıl 1969, Apollo Mission aya doğru yol alıyor. Vietnam Savaşı ve ülkede ona karşı yürütülen hareket hızla şiddetleniyor. Bu arada genç ve güzel ev kadını Pearl Kantrowitz’in monoton hayatı sıkıcılıklarla devam eder. Bütün bu karmaşa, çözülmeler, değişiklikler onun yanından geçip giderken o küçük hesapların kadını olarak gündelik yaşamını sürdürme kaygısı içindedir. Tek istediği; sadece çocuklarını yetiştirme ve iyi bir eş olabilmenin kaygısıdır. Ergenlik çağındaki kızı Alison, vaktinden önce gelişmiş garip oğlu Daniel ve her şeye burnunu sokan yaşlı çaçaron büyükanneyi de yanına alarak Dr. Fogler’ın Bungalovları’na doğru yol alır. Fakat, kocası Marty onlara katılamamaktadır. Dr. Fogler’ın Bungalovları, bir koyun içinde küçük bir evrendir. Bu sene, kadın kıyafetleri satan yeni, esrarengiz bir adam bu mekana teşrif eder. Bu adam, çekici ve baştan çıkarıcı Walker Jerome’dir. Pearl, tanıştığı Walker Jerome’ın çekiciliğine kapılır. Onun sorumsuz bohem yaşamı ve oynadığı kışkırtıcı seks oyunları kadıncağızın aklını başından alacaktır. Pearl, birdenbire tehlikeli sularda gezinen bir ilişkinin içine sürüklendiğini fark eder.

16. My Zinc Bed (2008)

IMDb: 5.7

Alkoliklerle birlikte düzenlenen toplantılar eşliğinde içkiyi bırakmaya çalışan bir şair ile onun şiirlerine ilgi duyan bir borsa simsarı, eski bir komünistin verdiği öğle yemeğinde buluşmaları ile başlıyor her şey. Uma Thurman ise borsa simsarının karısı rolünde...

17. Aşkın Dili / Gemma Bovery (2014)

IMDb: 6.4

Martin, Gustave Flaubert hayranı eski bir Parislidir. Norman kasabasında pastane işleten Martin, bir İngiliz çiftin kendisine yakın bir çifliğe taşındığını öğrenir. Üstelik bu çift isimlerini birer Flaubert kahramanı olan Gemma ve Charles Bovery'den almıştır. Sadece ismen değil yaşayış ve hal tavırları olarak da dikkat çekicidirler.

18. İhanet / Leaving (2009)

IMDb: 6.3

Suzanne kırklı yaşlarında, Güney Fransa'da yaşayan iki çocuk annesi bir doktor eşidir. Kocası ile yolunda giden bir evlilikleri ve heyecandan uzak bir hayatları vardır. Fakat Suzanne'nın sakin ve sıradan görünen yaşamı, arka bahçedeki inşaat için yanlarında çalışmaya başlayan genç ve yakışıklı göçmen Ivan ile değişir. Ivan ve Suzanne bir araya geldiklerinde aralarındaki çekim ani ve şiddetlidir. Suzanne herşeyden vazgeçip tutkularını doya doya yaşamaya karar verir. Aralarındaki çekim ve ihtiras tüm hızıyla sürüyorsa da, bu tutku engelleri aşmaya yetecek midir?

19. Duvak / The Painted Veil (2006)

IMDb: 7.5

Bu aşk hikayesinde Kitty, genç, zeki, utangaç ve biraz da duygusuz bir tavrı olan Dr. Walter Fane ile evlidir. Walter ve Kitty'nin bir süredir devam eden evlilikleri, Kitty'nin kendisini hiç mutlu hissetmemesi nedeni ile çatırdamaktadır. Mutsuzluğu, ilgisinin başka bir erkeğe kaymasına neden olur. Karısının sadakatsizliğini farkeden Walter, ondan intikam almaya kararlıdır. Ama bunu bildik yollardan yapmayacaktır. Çin'in ufak ve ölümcül kolera salgınından kırılan bir köyünde doktorluk yapmayı kabul eder. Kitty'nin ise onunla gitmekten başka şansı yoktur. Ölüm ve yaşam arasındaki sınırın incecik olduğu bu köye yaptıkları yolculuk, kendi ilişkileri için de bir dönüm noktası olacaktır.

Onedio IQ'yu Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gunesliler

Uzatmaya ne gerek var!? Direk konuya girelim. Yaşasın Xhamster! (:

dlngnc1324

nasıl bir çeviri gücümüz var algılayamıyorum

mehpae

bendende gelsin İFFET :)) cemil efendiyi unutmayalım:)

busra-kucuk

Benden de bir film gelsin: Closer

Görüş Bildir