400 Milyon Kişi WhatsApp Yerine Line Kullanıyor

 > 
2PAYLAŞIM

400 Milyon Kişi WhatsApp Yerine Line Kullanıyor

400 Milyon Kişi WhatsApp Yerine Line Kullanıyor

Japon anlık iletişim uygulaması Line güçlenmeye devam ediyor. 400 milyon kullanıcı sayısını geçen Line’ın bundan beş ay önce yalnızca 100 milyon kullanıcısı bulunuyordu.

Line, hızlı büyümesinde Kuzey Amerika ve Avrupa ülkelerinden gelen kullanıcıların büyük bir etkisi olduğunu, ancak kullanıcılarının çok büyük bir bölümünün hâlâ İspanya ve Asya’dan geldiğini açıkladı. Platforma her gün 1,7 milyon civarı yeni kullanıcı kayıt oluyor.

Line’ın anavatanı Japonya, platformun en çok kullanıcıya sahip olduğu ülke. 50 milyonla başı çeken Japonya’nın ardından, 24 milyon ve 20 milyon kullanıcı ile Tayland ve Endonezya geliyor. Hindistan’da ise 18 milyon Line kullanıcısı bulunuyor. WhatsApp’in Facebook tarafından satın alınmasıyla, ABD’deki Line kullanıcıları da 10 milyonu geçti.

400 milyon kayıtlı kullanıcısı sayısı kulağa çok gelse de, Line aktif kullanıcılarının sayısını açıklamıyor. Bu yüzden onu, aylık 465 milyon aktif kullanıcısı bulunan WhatsApp ve 355 milyon aktif kullanıcılı WeChat gibi büyük balıklarla doğrudan karşılaştıramıyoruz.

Bugün Line için kutlamaya değer başka şeyler de var. 21 Mart’ta platformdan gönderilen mesajların sayısı 10 milyarı geçti ve yeni bir rekora imza atıldı.

Ücretsiz bir uygulama olmasına rağmen, Line başarılı bir iş modeline sahip. 2013 yılında 338 milyon dolar kâr eden uygulama, gelirinin yüzde 60′ını oyun içi satın almalardan, yüzde 20′sini ise çıkartma satışlarından elde etti.

Line CEO’su Akira Morikawa, Line’ın 2014 hedefinin 500 milyon kullanıcı sayısını geçmek olduğunu belirtiyor ve görünüşe göre, bu hedefe doğru emin adımlarla ilerliyorlar.

Stuff

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir