Görüş Bildir

telefon kayıt Haberleri

telefon kayıt ile ilgili tüm haberler, içerikler, galeriler, testler ve videolar Onedio’da. telefon kayıt ile ilgili son dakika haberleri ve gelişmelerini, yeni içerikleri de bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Popüler İçerikler

Yurtdışından Getirilen Telefonların Kayıt Harçları İnternetten Ödenebilecek
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Tayfun Acarer, yurtdışından yolcu beraberinde getirilen telefonların IMEI kayıt harçlarının internet üzerinden kredi kartı ile ödenebileceğini açıkladı.Acarer, yaptığı yazılı açıklamada, söz konusu telefonların kayıt altına alınmasında yeni bir uygulamanın başladığını kaydetti.Yolcu beraberinde getirilen telefonların elektronik kimlik bilgisinin (IMEI) kayıt altına alınması sırasında alınan harcın bugüne kadar sadece vergi daireleri ile anlaşmalı bankaların şubelerinden nakit veya hesaptan ödenebildiğini hatırlatan Acarer, şu ifadeleri kullandı:'Tüketicilerden gelen yoğun talepler neticesinde BTK ile Maliye Bakanlığı koordinesinde bir çalışma yapıldı. Her iki kurumun ortak çalışması neticesinde yurtdışından yolcu beraberinde getirilen telefonların IMEI kayıt harçlarının İnternet Vergi Dairesi üzerinden 'Cep Telefonu Harcı Ödeme' seçeneği seçilerek kredi kartı ile yatırılmasına imkan sağlandı. IMEI kayıt işlemlerinin e-Devlet sistemi üzerinden yapılmasına rağmen harç ücretlerinin vergi dairesi veya bankaya gidilerek yatırılması gerekiyordu. Artık telefon kayıt harçları internet üzerinden kredi kartları ile kolayca ve zahmetsizce ödenebilecek. Bundan sonra yurtdışından telefon getiren vatandaşlarımız vergi dairesi veya bankaya gitmeden internet ortamında kayıt işlemlerini gerçekleştirilebilecek.Acarer, yurtdışından yolcu beraberinde getirilen telefonların yurda girişten itibaren 60 gün içinde kayıt ettirilmesinin zorunlu olduğunu ve bir kişinin iki yılda bir telefonu kayıt altına alabileceğini de anımsattı.AA
Tarantino'yu Diğer Yönetmenlerden Farklı Kılan Nitelikler
Tarantino'nun filmleri; diyaloglarıyla, parçalanmış kronolojik akışlarıyla ve pop kültür takıntılarıyla ünlüdür. Sıklıkla şiddet sahneleri içerir ve Reservoir Dogs, Pulp Fiction ile Kill Bill gibi ana filmlerinde bol bol etrafa sıçrayan ve oluk oluk akan kan görüntüleri bulunur. Yine de insanları etkileyen, bu sahnelerin yarattığı gerilim ve rahatsızlık değil, şiddetin günlük hayat içinde yer alması ve şiddet üzerine yapılan kara mizahtır. Tarantino'nun estetik anlayışının dışında filmlerinde sıkça kullandığı ve onu diğer yönetmenlerden ayıran farklılıklardan bazıları:
Yurt Dışından Telefon Getirme Süresi 3 Yıla Çıktı, 22 Euroyu Aşmayan Ürünlerde Vergi Muafiyeti Kalktı
Bugün Resmi Gazete'de yayımlanan düzenleme ile, yurt dışından cep telefonu getirme hakkı, iki yılda birden, üç yılda bire çıkartıldı. 15 gün sonra yürürlüğe girecek düzenleme kapsamında, Amazon ve Alibaba gibi sitelerden sipariş verilen ürünlerde ise, 22 euroyu aşmayan ürünler için geçerli vergi muafiyeti kaldırıldı. Karar kapsamında AB ülkelerinden gelen ürünlerde yüzde 18, diğer ülkelerden gelen ürünler için de yüzde 20 vergi alınacak.