Görüş Bildir

Kıyamet Saati Haberleri

Kıyamet Saati ile ilgili tüm haberler, içerikler, galeriler, testler ve videolar Onedio’da. Kıyamet Saati ile ilgili son dakika haberleri ve gelişmelerini, yeni içerikleri de bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Popüler İçerikler

"Kıyamet Günü Daha Hızlı Yaklaşıyor"
Atom bombasının mucitlerinin kurduğu ‘Bulletin of the Atomic Scientists' adlı grup, dünyanın 'kıyamet gününe' artık daha hızlı yaklaştığını öne sürdü. Nobel Ödülü sahibi Leon M. Lederman, Kıyamat Saati'nin 23.57 olarak belirledi.Dünyanın sona yaklaşma tehlikesini takip eden ve tehdidi 'Kıyamet Saati' üzerinde gösteren bilim insanlarının oluşturduğu Bulletin of the Atomic Scientists adlı grup, insanlığa önemli bir uyarıda bulundu. Grubun üyesi ve 2002 Nobel Ödülü sahibi Leon M. Lederman, saati 23.53'ten 23.57'ye kaydırdı. Böylece Dünya'nın sonu gece yarısına 3 dakika olarak belirlendi.Grubun yönetim kurulundan yapılan açıklamada, iklim değişikliğinin ve nükleer silahların insanlığın geleceğine yönelik tehdit oluşturduğu, dünyanın 2014 yılında mutlak sonuna beklenenden daha çok yaklaştığı bildirildi. Açıklamada, 'küresel felaket olasılığının çok yüksek olduğu ve afet risklerini azaltmak için gerekli eylemlerin bir an önce hayata geçirilmesi gerektiği' ifade edildi.Kıyamet Saati, 1947'de ilk kez hazırlandığında 23.53'ü gösteriyordu. Soğuk Savaş'ın doruğa çıktığı 1953 ile 1960 yıllarında ise saat 23.58 olarak belirlenmişti. Bulletin of the Atomic Scientists, Soğuk Savaş'ın sona ermesinin ardından 1991'de saati 23.43'e almış, 1984'te ise saat en son olarak 23.53'e çekilmişti.'ZAMAN DARALDI ANCAK TÜKENMEDİ'Grubun açıklamasında, 'Dünyada çok fazla sayıda nükleer silah bulunduğu ve dünya liderlerinin, nükleer tehdidi azaltma ve kontrol altına alma konusundaki sorumluluklarını yerine getirmekte başarısız olduğu' kaydedildi. Açıklamada, 'mevcut önlem ve çabaların dünyanın karşılaşabileceği kıyameti engellemeye yetmediği, ülkelerin atmosfere çok fazla sera gazı yaydığı ve bu oranın yüzyıl sonunda çok tehlikeli bir boyuta ulaşacağı, medeniyetin ayakta kalmasını sağlayan ekolojik sistemin bozulacağı' ifade edildi.'Dünyanın tamamıyla kabul edilebilir maliyetlerle gerekli teknolojik ve politik seçeneklere sahip olduğunu' vurgulayan grup, 'Zaman daraldı ancak henüz tükenmedi' ifadesini kullandı.Sputniknews
Kıyamet Saati 11.57’ye Ayarlandı
Atomik Bilimciler Bülteni, bugün, dünyanın sonunu simgeleyen kıyamet saatini 11.57’ye ayarladıklarını açıkladı. Ayarlanan bu saat, önceki saate oranla kıyamete beş dakika daha yaklaştı. 1980’lerde Soğuk Savaş döneminden beri saat gece yarısına ilk defa bu kadar yakın.Bültendeki bilim insanları saatin bu kadar ilerlediği için oldukça fazla neden saydı. Rusya ile Amerika arasındaki gerginliğin soğuk savaş dönemini hatırlatırcasına artması, bu iki ülkenin silah kontrolü hakkında konuşmaktan oldukça uzak olması, İran’ın nükleer silah kontrolünü onaylamasına rağmen, Kuzey Kore’nin nükleer silah denemesi bu sebeplerin en önemlileri. Aynı zamanda birçok başka ülke de cephaneliklerindeki nükleer silah sayısını arttırıyor.Bu karar aynı zamanda Küresel Isınma’yı da içeriyor. NASA 2015’in tarihte kaydedilen en sıcak yıl olduğunu belirtti. Paris’te geçen yıl düzenlenen Küresel Isınma Paktı’nın sadece geçici olduğu ve dikkate alınmadığı düşünülüyor.Ancak henüz sona gelmiş değiliz. Bülten saati geri almanın yolunun nükleer silah sayısını düşürmek olduğunu söylüyor. Ülkeler nükleer silahları azaltma konusunda çalışırken; Amerika, Rusya, Çin ve Kuzey Kore ile daha iyi ilişkiler kurmalı. Bültende aynı zamanda, iklim değişimiyle ilgili tehlikelerden gerçekten kaçınmak için, ülkeler verdikleri sözleri tutmalı deniyor.
Kıyamet Saati İleri Alındı: Felakete Artık 100 Saniye Var!
Atomik Bilimciler Bülteni adlı organizasyon tarafından, 73 yıldır güncellenen ve insan kaynaklı bir felaket sonucunda, dünyanın sonunun gelmesini sembolize eden kıyamet saati ileri alındı.En son, 2018 yılında güncellenen ve geceyarısına 2 dakika kala olarak bırakılan saat, 20 saniye daha ileri alındı ve felakete 100 saniye kaldığı ifade edildi. 
Kıyamet Günü Saati Güncellendi: İnsanlık Kendi Kendini Yok Edeceği Zamana Hiç Bu Kadar Yaklaşmamıştı!
'Kıyamet Günü Saati' 2023 yılı için güncellendi ve insanlık tarihinin en kısa zamanına geriledi! Kıyamet saati, insanlığın kendisini yok etmesine sadece '90 saniye' kaldığını gösterdi...Son zamanlarda yaşanan savaşlar, iklim krizleri, biyolojik tehditler, yıkıcı teknolojiler ve dahası...Kıyamet saatine göre insanlık kendi sonunu getirmeye hazırlanıyor...Peki nedir bu kıyamet saati, neden, ne zaman ve kim tarafından kurulmuştur?Gelin birlikte Kıyamet Günü Saatinin detaylarını inceleyelim...