Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

'Benim Dedem Einstein': Tarihte Derin İz Bırakmış 7 Önemli Figürün Torunları

-

İşte 7 önemli tarihi figürün soyundan gelen insanlar ve hikayeleri:

Kaynak: http://all-that-is-interesting.com/famou...

1. Albert Einstein

Gelmiş geçmiş en ünlü bilim adamlarından biri olan Einstein, fotoelektrik etki üzerine yaptığı çalışmayla Nobel Fizik Ödülü'ne layık görülmüştü.

Bernhard Einstein

Bernhard Caesar Einstein, Albert'ın çocuklukta ölmeyen tek torunuydu. 2008 yılında öldü ancak 5 çocuğundan hala hayatta olanlar var.

Thomas Einstein

Dr. Thomas Einstein, Albert Einstein'in torununun oğlu. Tıp okulundan mezun olan Thomas, Los Angeles'taki bir cerrahi kliniğin sahibi. Dört dil bilen Thomas Einstein, Albert Einstein'in torunu olmasıyla çok fazla övünen biri değil.

Paul Einstein

Albert Einstein'in torununun oğlu olan Paul Einstein, Fransa'nın güneyinde yaşayan bir kemancı.

Ted Einstein

Ted Einstein ise okulu bırakıp Los Angeles'ta bir mobilyacı dükkanı işletmeye başlamış.

Mira Einstein

Mira Einstein da bir müzisyen. Aynı zamanda İsviçre'deki bir tele-ticaret şirketinin ortağı.

2. Hermann Göring

Hermann Göring, İkinci Dünya Savaşı sırasında Nazi Almanyası'nın Hava Kuvvetleri komutanıydı. İdam edilecekken, siyanür içerek intihar etmiştir.

Edda Göring

Babası Hermann öldüğünde 7 yaşında olan Edda Göring'in vaftiz babası Adolf Hitler'di. Nazi parti üyeleri için düzenlenen anma törenlerine her zaman katılan Edda Göring, babasını kınamayı reddettiği için Bavyera Eyaleti'nin Nazi partisi üyelerinin torunlarına ödediği emekli maaşından mahrum bırakılmıştı. 1990'larda Güney Afrika'ya taşındığı iddia ediliyor.

3. Rudolf Höss

Auschwitz toplama kampının komutanı olan Rudolf Höss, 1947 yılında idam edildi.

Brigitte Höss

Rudolf'ın kızı olan Brigitte Höss, İspanya'da bir manken olarak çalıştı. Ancak ailesinin geçmişi onu rahat bırakmadı ve emekliye ayrılıp Kuzey Virginia'ya yerleşmeyi tercih etti. Kendisinden intikam alınmak istemesinden korkan ve röportaj vermek konusunda her zaman isteksiz davranan Brigitte, bugün 80 yaşında bir kanser hastası.

4. Amon Goeth

Bir başka kamp komutanı. Asılarak idam edilmişti.

Monika Hertwig

Monika Hertwig, annesi bu konuyla ilgili konuşmayı reddettiği için yetişkin olana dek babasıyla ilgili hiçbir şey bilmiyormuş.  Babasının SS'le bir ilişkisi olduğunu bilmesine rağmen ne kadar kötü şeyler yaptığından haberdar değilmiş. Sessiz sedasız bir hayat süren Monika, nadiren röportaj veriyor.

5. Josef Stalin

Pek de aile adamı olarak nitelendiremeyeceğimiz Stalin'in 3 çocuğu vardı. Stalin'in eşi kendini bir tabanca ile vurarak öldürdü ve üç çocuğunun da zorlu bir hayatı oldu. En büyük oğlu Yakov, savaş başladıktan sonra yakalandı ve 1943 yılında tutukluyken öldü. Ailenin alkoliği Vasili, hava kuvvetlerinde tümgenerallik rütbesine yükseldikten sonra yolsuzluk nedeniyle tutuklandı. Yedi yıl hapis yatan Vasili, çıkar çıkmaz sarhoş oldu ve kaza yaptı. Daha sonra ise Kazan'da sürgündeyken alkol zehirlenmesinden hayatını kaybetti.

Svetlana Stalin

Stalin'in kızı Svetlana, 1967 yılında ABD'ye sığındı ve vatandaşlığa kabul edildi. Burada evlenen Svetlana, Lana Peters adını aldı. 85 yaşındayken Moskova'da ölen Svetlana'nın iki oğlu oldu.

6. Kristof Kolomb

Cenovalı kaşif ve sömürgeci.

Cristobal Colon

Kolomb'un 18. kuşaktan torunu olan Cristobal ve babası Kolomb'un İspanyol Donanması'nda görev yapmış tek torunları. Cristobal, 1992'de Kolomb'un anısına yapılan yolculukta Santa Maria gemisinin replikasına kaptanlık etmişti.

7. I. John

Magna Carta'yı imzalaması için zorlanmış olan İngiltere Kralı I. John, pek de sevilen biri değildi.

ABD Başkanları

44 ABD başkanından 43'ü I. John'un soyundan geliyor. Obama'nın soyu ise anne tarafından John'a dayanıyor. Tüm başkanlar (Martin Van Buren dışında) birbirinin kuzeni.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
derinko

#7 bunlaaar babadan oğula nesil miymiş ! inanmam... cıks.

polis-hanim

sonuncusu hikaye

abigail-dersion

Hepsinin ortak özelliği yüzlerinin güzelliği asdasfjgsshd :D

Gizli Kullanıcı

eşittir hepsi kraliçeylede kuzen.....

aksel-birinci

7 çok garipmiş lan

Görüş Bildir