TURYİD Başkanı: 'Bakan ile Görüştüm, Müzik Kısıtlaması Kalkacak'

 > 
5PAYLAŞIM

Turizm Restoran Yatırımcıları ve Gastronomi İşletmeleri Derneği Başkanı Kaya Demirer, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile görüştüğünü belirterek "Müziğin 24.00 ile sınırlandırılması kademeli normalleşmenin bir parçası. Sayın Bakan bunu başka hiçbir yere çekmeye gerek olmadığını, kısıtlamanın yakın bir zamanda kademeli bir şekilde kalkacağını söyledi" dedi.

Dünya'dan Hüseyin Güngör'ün haberine göre, Antalya’da gerçekleştirilen Birinci Uluslararası Gastronomi Turizm, Ağırlama, Otel, Restoran ve Yatırım Zirvesi fSUMMIT’te konuşan Turizm Restoran Yatırımcıları ve Gastronomi İşletmeleri Derneği (TURYİD) Başkanı Kaya Demirer, mekanlardaki müzik kısıtlamasının kalkacağını söyledi. Antalya’ya gelmeden önce Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile görüştüğünü söyleyen Demirer şu bilgiyi verdi: 

“Kendisinin de izniyle buradan duyurmak isterim ki, müziğin 24.00 ile sınırlandırılması kademeli normalleşmenin bir parçası. Sayın Bakan bunu başka hiçbir yere çekmeye gerek olmadığını, kısıtlamanın yakın bir zamanda kademeli bir şekilde kalkacağını söyledi.”

Ne olmuştu?

Erdoğan'ın Müzisyenlere 'Kimsenin Kimseyi Rahatsız Etmeye Hakkı Yoktur' Sözleri Tepki Çekti: #kusurabakıyoruz - onedio.com
Erdoğan'ın Müzisyenlere 'Kimsenin Kimseyi Rahatsız Etmeye Hakkı Yoktur' Sözleri Tepki Çekti: #kusurabakıyoruz - onedio.com

Cumhurbaşkanı Erdoğan, hafta başında düzenlenen Kabine toplantısının ardından pandemi kısıtlamalarında gevşemeye gidildiğini açıklamıştı. Erdoğan gece canlı müzik yasağına ilişkin olarak ise "Müzikle ilgili sınırlamayı daha ileri bir saat olan 24.00'e çekiyoruz" demişti. Müzik yasağının kaldırılmaması ve Erdoğan'ın "Gece, kimsenin kimseyi rahatsız etmeye hakkı yoktur" sözleri başta müzisyenler olmak üzere toplumun tepkisini çekmişti.

AKP'li Resul Tosun'dan garip savunma

AKP'li Tosun'un 'Müzik Yasağı' Yorumu: 'Erdoğan'ın Kendisi Müzisyen' - onedio.com
AKP'li Tosun'un 'Müzik Yasağı' Yorumu: 'Erdoğan'ın Kendisi Müzisyen' - onedio.com

AKP eski milletvekili Resul Tosun canlı müziğin saat 24:00 ile sınırlandırılmasının yaşam tarzına yönelik müdahaleyle bir ilgisinin olmadığını söylemişti. Tosun yasağı "Erdoğan'ın kendisi de müzisyen" diyerek savunmuştu.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir