Görüş Bildir
Haberler
Türkiye'yi Instagram’la Tanıtma Hamlesi: ComeSeeTurkey

Türkiye'yi Instagram’la Tanıtma Hamlesi: ComeSeeTurkey

Batuhan
16.04.2014 - 12:37
İçeriğin Devamı Aşağıda

Türkiye'yi Instagram’la Tanıtma Hamlesi: ComeSeeTurkey

Twitter ve Youtube yasaklarının tartışıldığı Türkiye'de, Cumhurbaşkanlığı'nın himayesinde önemli bir sosyal medya projesinin startı verildi.

Türkiye'nin instagram üzerinden tanıtımını amaçlayan 'ComeSeeTurkey' projesi ile 26 Mayıs tarihine kadar dünya genelinde 26 milyon kişiye ulaşılması planlanıyor. 26 Mayıs'tan sonraki ikinci etapta bu rakamın 100 milyon kişiyi geçmesi hedefleniyor. 800 bin liradan fazla bütçe ayrılan projenin amacı ise fotoğrafın ve sosyal medyanın gücünden faydalanarak turizmin canlandırılması.

Milyonlarca üyesi bulunan fotoğraf paylaşım sitesi İnstagram'da en çok takipçisi bulunan 20 fotoğrafçı, Türkiye'de 24 günde 24 şehri gezerek sosyal medya üzerinden tanıtım yapacak. 'ComeSeeTurkey' adı verilen proje için İstanbul'da biraraya gelen dünyaca ünlü fotoğrafçılar, düzenlenledikleri basın toplantısında Türk kamuoyunu bilgilendirdi.

13 farklı ülkeden gelen 20 tanınmış fotoğrafçı 'ComeSeeTurkey' projesi kapsamında iki ayrı seyahat rotası takip edecek. Proje ile birlikte fotoğraf sanatçıları, çektikleri kareleri sosyal medya üzerinden paylaşarak bir anlamda Türkiye'nin kültür elçisi görevini üstlenecekler. 'ComeSeeTurkey' projesi ile milyonlarca İnstagram kullanıcısının Türkiye'ye olan ilgisinin arttırılması ve turizmin canlandırılması hedefleniyor.

Cumhurbaşkanlığı'nın himayesinde gerçekleştirilen projeye, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye Foto Muhabirleri Derneği destek verirken, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ise sponsorluğunu üstleniyor. 24 günde 7 bin kilometre yol katedecek fotoğrafçılara seyahatleri sırasında Türkiye’nin en fazla takip edilen fotoğrafçılarından biri olan ve dünyanın sayılı Instagram fotoğrafçıları arasında gösterilen Mustafa Seven'in eşlik edeceği belirtildi. Seyahatler sırasında çekilen fotoğraf ve videolar ise kişisel instagram hesapları ile kampanyanın resmi instagram, Facebook, Twitter, Pinterest, Youtube, Vine hesapları ve bloğundan izlenebilecek. ComeSeeTurkey seyahatleri ile ortaya çıkacak Türkiye fotoğraflarının gezici sergiler ile dünyayı dolaşması ve kitaplaştırılması planlanırken, TRT ise proje kapsamında fotoğrafçıları izleyerek bir belgesel hazırlayacak.

İşte o fotoğrafçılar:

A rotası

@aditzt

Aditya Zulizar (Indonesia) 317K

@cucinadigitale

Nicolee Drake (Italy)469K

@dariszcahyadi

Darisz Cahyadi (Indonesia) 395K

@felecool

Fedja Salihbasic (Denmark) 284K

@grether

Morgan Stone Grethet (USA) 606K

@puanindya

Putri Anindya (Indonesia) 394K

@samhorine

Sam Horine (USA) 302K

@sezyilmaz

Sezgin Yılmaz (Turkey) 761K

@thomas_k

Thomas Kakareko(Germany) 516K

@wisslaren

Christopher Collin (Sweden) 583K

B rotası

@croyable

Eelco Roos (Hollanda372K

@finn

Finn Brales (İngiltere300K

@goldie_berlin

Sylvia Matzkowiak (Almanya189K

@moonlightice

Masaya Suzuki (Tokyo) 485K

@paulyvella

Pauly Vella (Avustralya285K

@pketron

Pei Ketron (Amerika701K

@punkodelish

Kael Rebick (Kanada264K

@sezyilmaz

Sezgin Yılmaz (Türkiye) 761K

VATAN

Kaynak: http://haber.gazetevatan.com/koskten-...
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
5
2
0
0
0
0
0