Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sevimli Görünüşleriyle İnsana "Yerim Lan Sizi" Dedirten 13 Köpek Cinsi

 > 
384PAYLAŞIM

Süs köpekleri genellikle dikkatli ve enerji dolu hayvanlardır. Apartman dairelerinde ve küçük evlerde beslemek için de uygun köpeklerdir. Sevimlilikleri de dillere destandır.

1. Chihuahua (Şivava)

Chihuahua(Şivava) süs köpeği kategorisinde yer alan bir köpektir.Oldukca ufak bir cinstir.Göz rengi olarak kahve açık sarı renkte gözleri bulunmaktadır.Kısa tüylüsü ve uzun tüylüsü olarak ikiye ayrılır.Bir kısmı kısa tüylüdür diğer kısmı ise uzun tüylüdür.Kahve, Sarı ve gümüş rengi olmak üzere renk çeşitleri vardır.Şivava Dayanıklı bir köpektir.

Ayrıntılı bilgi almak için bu linke bakabilirsiniz

2. Brüksel Griffonu

Brüksel griffonu ırkı, 17. yüzyılda Belçika sokak köpeği ile bir pinşer ırkının çaprazlanmasıyla elde edilmiştir. Daha sonra bazı epanyöl ırklarıyla da çaprazlamalar yapılmış, 19. yüzyılda Brüksel griffonunun standart özellikleri belirlenmiştir. Genellikle uysal bir hayvan olmasına karşın aralarında inatçı ve hırçın olanlar da çıkmaktadır

3. Pomeranian Boo

Pomeranian Boo, özellikleri açısından oldukça küçük ve tüy açısından fazla bir ırktır. Yüzleri çok değişkenlik göstermektedir bir kısmı tilkiye benzeyen yüz ifadesine sahipken bir kısmının aynı oyuncak bebek gibi yüz ifadeleri vardır. Koyu renkli hepsinde gözler standarttır.Burun rengi ise tüylerinin renginde yada siyah renktedir. Sırtında öne doğru kıvrılan kuyruk vardır. Kürkleri tek renkte olabilmektedir. En fazla bulunduğu renkler kahverengi, turuncu, siyah ve beyaz rengidir. Çok nadir olmakla beraber iki renkli olanları da bulunmaktadır.

Ayrıntılı bilgi almak için bu linke bakabilirsiniz.

4. Pug

Pug biraz buldoğa benzeyen bir ırktır.Yüz ve kulak yapısı siyah renktedir.Yanaklarında bulunmakta olan benler köpeği daha da hoş bir şekilde göstermektedir. Sırtı yere bakacak şekilde tam düzdür. Bacakları düz şekildedir ve oldukça güçlüdür. Neşeli görünümü de cabası:)

Ayrıntılı bilgi almak için bu linke bakabilirsiniz.

5. Papillon

Kulaklarındaki değişik görüntü sebebiyle bir kısım insan tarafından Kelebek Köpeği ismini almıştır. Görünümü sıcak kanlı olsada çok tepki verecek şekilde hal ve hareketleri bulunabilir. Zeki olmasının yanı sıra canlı bir ifadesi vardır. Özellikle ev dışında yerlerde oyun oynamayı çok sever. Ev içinde ise sessiz durarak sahibinin dediklerini yapmak onu mutlu eden bir diğer unsurdur. Sahibine karşı sahiplenme duygusu yoğundur.

Ayrıntılı bilgi almak için bu linke bakabilirsiniz.

6. Yorkshire Terrier

Uzun ve yumuşacık tüyleriyle Yorkshire Terrier, oldukça ilgi çeken bir ırktır. İpeksi tüyleri başından başlayarak, sırt çizgisi boyunca taranmış gibi iki yana ayrılır. İnsan saçına benzeyen tüyleri ile genelde ilginin odak noktası olur. Boyutları küçük, bakışları sevimli ve heyecan doludur.

Ayrıntılı bilgi almak için bu linke bakabilirsiniz.

7. Fransız Bulldog

Fransız Bulldog iyi huylu ve bakımı kolay bir arkadaştır. Oyuncu ve şirin olmasının yanı sıra apartman hayatı için iyi bir bekçidir. Tek bir kişi ile bağ kurar. Ancak yalnız başına bırakılmaması gereken duygusal bir ırktır. Rahatsız edildiklerinde savunmaya geçebilir. Genelde sahiplerini paylaşmak istemediklerinden diğer köpeklerden pek hoşlanmaz, ancak birlikte büyütülürler ise diğer ev hayvanları ile arası iyidir.

Ayrıntılı bilgi almak için bu linke bakabilirsiniz.

8. Welsh Corgis

Çok zeki, itaatkar, koruyucu ve güçlü bir köpektir. Sadık ve sevecendir, fakat yabancılara karşı çekingendir. Sahibini mutlu etmekten hoşlanan, enerjik ve aktif köpeklerdir. Çocuklarla iyi anlaşır, oyunlarını küçük bir çocuğa, bir yaşlıya veya engelli bir insana göre adapte edebilir. İyi bekçilik yapar, tehlike durumlarında havlayarak işaret verir. Fakat fazla havlamaya eğilimlidir.

Ayrıntılı bilgi almak için bu linke bakabilirsiniz.

9. Maltese Terrier

Maltese Terrier tarihin en eski oyuncak köpeklerinden biridir. Hem ülkemizde hemde tüm dünyada oldukça yaygın olarak beslenen bu ev köpekleri, oldukça zeki ve cesur yapıya sahiptir. Maltiz veya Malta Teriyeri olarak da bilinir. Eğitimi kolaydır ve yavruyken başlayabilir. Uzun tüylerine ve enerjik karakterine rağmen bakımı en kolay ev köpeği ırklarından biridir.

Ayrıntılı bilgi almak için bu linke bakabilirsiniz.

10. Chinese Crested

Oyun oynamayı çok seven duyarlı ve hassas bir ırktır. ailesine çok düşkündür ve genellikle diğer köpekler ile arası iyidir. Yabancılarla da iyi geçinir.

Ayrıntılı bilgi almak için bu linke bakabilirsiniz.

11. Dachshund

Çok yönlü olan bu köpekler, eve hemen uyum sağlar. İyi huylu ve akıllıdır. Tavşan ve tilki avlamakta ustadır. Her biri ayrı karakterdedir. Kimin iyi kimin sevimsiz olduğunu anlayabilir.

12. Minyatür Schnauzer

Minyatür Schnauzer sevecen, zeki, itaatkar ve cana yakındır. Uygun şekilde sosyalleştirilirse yabancılarla ve diğer köpeklerle iyi anlaşır. Her şekilde yaşam koşullarına adapte olabilecek uyumlu bir köpektir. Oyuncu, canlı ve neşeli yapısıyla çocuklar için iyi bir oyun arkadaşıdır. Sahibine bağlıdır, birlikte zaman geçirmek ve ilgiyi üzerinde toplamak ister. 

Ayrıntılı bilgi almak için bu linke bakabilirsiniz.

13. Cavalier King Charles Spaniels

İyi karakteriyle ön plana çıkan sempatik, apartman dairelerinin en rahat beslenen köpek ırklarından biridir. Özellikle küçük yaşta çocuklu aileler için uygun bir seçim olacaktır. Tüy dökmesinin biraz fazla olmasına dikkat etmek gerekir.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
natsemender

Ya Pug'ların ifadesi size de cenazeden çıkmış amca gibi gelmiyor mu...

Gizli Kullanıcı

boo <3

purplemoon

YAPMAYIN SOYLE GALERILER MILLETI OZENDIRIYOSUNUZ SONRA GIDIP KOPEK SATIN ALIYOLAR! sokakta onlarca ac susuz hayvan varken..

lna

Hiçbirini sevmedim benim pitbull hepsinden daha tatlı :)

Gizli Kullanıcı

Çokk tatlışlar. Yiriimmm yiriimmm. :))))

Görüş Bildir