Sesi Açın, Marşa Basın! Motörhead En Gaz 13 Şarkısı ile Sizlerle

0PAYLAŞIM

Hızlı ve daha hızlı olmak üzere iki vitesli bir ses makinesi düşünün. Motörhead her zaman yüksek sesli, gürültülü, hızlı ve tavizsiz oldu. Lemmy efsanesi şu an yeryüzünde olmasa da, en sevdiği barda takılıyor olmasa da, ruhu müzik severlerin arasında yaşamaya devam ediyor. Bardaklarımızı tarihin gördüğü en cool müzik grubuna kaldırıyoruz.

1. Motörhead – Ace Of Spades

Saf mı saf rock’n roll yapan bu ekip, metal müziği de derinden etkiledi. Punk düsturunun metale girmesiyle Trash Metal’in doğumunu tetiklediler. Yaptıkları müziği ise "ne rock n' roll ne metal ne punk, Motörhead tarzı müzik yapıyoruz" diye betimlemiş.

2. Motörhead - Heroes

1975 yılında bas gitarist, vokalist ve besteci olan Lemmy Kilmister tarafından kuruldu. Lemmy  28 aralık 2015 tarihinde hayatını kaybetti.

3. Motörhead – Overkill

Adamlar üşenmemiş 23 adet albüm kaydedip yayınlamışlar. Buna rağmen hangi şarkısı olursa olsun, duyduğunuzda kim olduğunu hemen anlıyorsunuz.

4. Plak şirketinin bastığı yeni boxsetlerinin fiyatını pahalı bulup, fanlarına satın almamalarını tembihleyen grup.

5. Bir konserde ses ekibine sesi yeterince açmadıkları için kızan Lemmy!

Ayrıca Konser öncesinde dinleyicilerine kulak tıkacı takmalarını öneren grup.

6. Motörhead - Hellraiser

Grup 7 kez üye değiştirmesine karşın hep bir sabit vardı o da Lemmy Kilmister idi.

7. Motörhead – Bomber

Lemmy 1975 yılında Kanada sınırı üzerinde kokain taşıması nedeniyle 5 günlüğüne tutuklanır. Hawkwind bütün Kuzey Amerika turlarını iptal etmek zorunda kalır ve Lemmy gruptan kovulur. Lemmy, İngiltere'ye döndüğünde gitarda Larry Wallis, davulda Lucas Fox'un olduğu Motörhead'i kurarlar. Motörhead ise Lemmy'nin Hawkwind için yazdığı son şarkının ismidir. Motörhead efsanesinin doğumu böyle olmuştur.

8. Motörhead – Killed By Death

9. Motorhead - Born to Raise Hell

10. Motörhead - Electricity

11. Motörhead – Eat The Rich

12. Motörhead - When The Sky Comes Looking For You

13. Motörhead - God Save the Queen

14. Motörhead’i yakından tanımak istiyorsanız, Live Fast Die Old, hızlı yaşa geç öl diye çevirmek istediğimiz, belgesellerini izleyebilirsiniz.

Evde ya da sokakta ol fark etmez, müzik ve müzik hakkında her şey @yuzdeyuzonline Instagram ve Twitter hesaplarıyla senin yanında!

instagram.com/yuzdeyuzonline

twitter.com/yuzdeyuzonline

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
moonandlight

yeniden hatırlamamı sağladığınız için teşekkürler, cidden sıkılmıştım her gün iş ev arası dinlediğim parçalardan, yeni liste hazır :)

Görüş Bildir