Senin Ruhun Türkiye'nin Hangi Şehrine Ait?

112PAYLAŞIM

Biz fark edemesek de yaşadığımız yerin kokusu her tarafımıza sinmiştir. Peki sen gerçekten yaşadığın yerin insanı mısın?

1. Aç acına teste başlamayalım... Hadi yemek için birini seç!

Mantı
Çiğ Börek
Mumbar
Etli Ekmek
İskender
Islak Hamburger
Döner
Hamsi Kuşu
Köfte

2. Senin şehrinde orman yoğunluğu nasıldır?

Gür ormanlarla kaplı.
Çok fazla yok ama az da diyemem.
Bozkırdan hallice.
Tek tük ağaç, yer yer yeşillik...

3. Boş zamanlarında sen...

4. Hangi takımlı olduğunu öğrenmek istiyoruz bir de!

Galatasaray
Fenerbahçe
Beşiktaş
Trabzonspor
Bursaspor
Diğer

5. Hangi müzik türü sana daha çok hitap ediyor?

6. Facebook'ta yapmaktan en zevk aldığın şey nedir?

7. Giyim tarzını nasıl tanımlarsın?

8. Hüzün içeren hareketli bir şarkı seç!

Hayde
Yeter ki Onursuz Olmasın Aşk
Anlıyorsun Değil mi?
Ele Güne Karşı Yapayalnız
Yanıyorum
Telli Telli
Hayatı Tesbih Yapmışım
Kesik Çayır
Helal Ettim

9. Son olarak bir kedi seç!

"İstanbul" çıktı!

Senin ruhun dünyanın hem en güzel, hem de en kalabalık ama en çok da en acayip yerlerinden biri olan İstanbul'a ait! Çünkü sen çok aceleci bir insansın, sürekli bir yerlere yetişmen gerekiyordur; hep yoğunsun, hep meşgulsün. İşkoliksin burası kesin, ancak bunun yanında eğlenmeyi de iyi bilirsin. Hep uçlardasın kısacası, aynı hem nefret edip hem de kan gibi tutulup sevdiğin İstanbul gibi. Bu şehrin kokusu sinmiş senin üstüne...

"Ankara" çıktı!

Senin ruhun pek tabii ki, Ankara'ya ait, başkası olamazdı zaten. Sen her şeyden önce, aynı Ankara gibi güven veren birisin. İnsanlara saygılısın, efendi/hanımefendisisin ve de kalender. Kısaca senden insana kötülük gelmez asla. Ayrıca boş konuşan, şov yapan ve de özenti insanlar seni kendine gıcık etmede sınır tanımaz. "Her şeyden önce insan olacaklar insan" diyorsun, haklısın da. Son olarak, aile bağlarının çok kuvvetli olduğunu söylemek gerek, ey taşına kurban olasıca şehrin insanı :)

"İzmir" çıktı tabii ki!

Senin ruhun, pek tabii ki, İzmir'e ait; biz de sanki ait olunacak başka bir yer varmış gibi söylüyoruz :) Sen İzmir gibi bir insansın. Alımlısın, güzelliğinse 10 mıknatıs gücünde. Ancak bunlar seni tanımlamada oldukça güdük kalır. Duyarlısın, "benden sonrası tufan" insanı asla değilsin. Ayrıca seni az-biraz çekemediklerini de belirtmek gerek. Antenler senden, çekmesi onlardan, fazla söze ne hacet ;)

"Antalya" çıktı!

Senin ruhun Antalya'ya ait. Öncelikle şunu demek gerekiyor ki, seni çook kıskanıyoruz; çünkü yaşadığın yer: Antalya. Antalya'nın senin karakterine yansıttıkları ise şunlar: Rahatsın, kafana göresin ve asla darlanmaya gelemiyorsun. Yani motton şu: "Herkes, kimsenin hayatına karışamaz tamam mı?" :) Bunun yanında nazik, ince ve tam bir şövalye/piremses olduğunu da eklemek gerek!

"Eskişehir" çıktı!

Senin ruhun Eskişehir'e ait; çünkü sen tam bir çılgınsın. Sıra dışı, absürt ve eğlenmeye düşkün olduğunu da eklemek gerek. Bu yüzden seninle yeni tanışan insanlar, senden saniye ayrılmak istemiyor; çünkü onlara yaşadığını hissettiriyorsun. Bu karakterinin yaşınla da bir ilgisi olmadığını söylemek elzem. Sen 100 yaşına da gelsen, aynı böyle olursun. Senin ruhun genç ruhun, ey Eses'in çılgını :)

"Konya" çıktı!

Senin ruhun Konya'ya ait. Dışarıdan ilk bakışta gayet sıradan bir kişi görünsen de, senin ne kadar uçarı olduğunu seni gerçekten bilenler bilir. Sen sadece yeni girdiğin ortamlarda biraz geri planda kalmayı ve insanlara alışmayı tercih edenlerdensin. Ve kendini ifade edemediğin zamanlarda kendini geri çekiyorsun haliyle. Ama bir alışırsan, o ortamın tek hakimi de sen olursun, Konyalı!

"Trabzon" çıktı!

Senin ruhun Trabzon'a ait. Öncelikle senin damar sahibi bir insan olduğunu söylemek gerek. Keyfin yerindeyken tadından yenmez, ama gözün döner de damarın tutarsa... Aman aman :) O çok sevdiğin canım Karadeniz gibisin yani: Sağın solun belli olmaz. Ayrıca oldukça dobrasın, üstüne ne kadar gelirlerse gelsinler ağzından gerçekten başkası çıkmaz, ardını arkasını düşünmezsin. Kısaca sana her yer Trabzon, bu test bile :)

"Adana" çıktı!

Senin ruhun Adana'ya ait. Adana gibi bir insansın, sıcaksın yani, böyle kor ateş gibi. Sana dokunanın ya kalbi yanar ya da beyni. Tutkulusun, yalap şap, yarım yamalak şeyler hiç sana göre değil. Bağlanınca tam bağlanıyorsun, sevdi mi tam seviyorsun, böyle 40 derece ateşler içinde yanıyormuş gibi. Az-biraz da acılısın, sindirilmen çok güç. Kısaca "Adanalıyız Allah'ın adamıyız; şalgam içer, bici yerik" insanısın.

"Bursa" çıktı!

Senin ruhunun ait olduğu yer: Bursa. Çoğu Bursalıda olduğu gibi senin en öne çıkan özelliğin, oldukça komik olman. Espri kabiliyeti diye bir şey varsa, o sende vardır. Senin yanında olan insanın yanak kaslarının güçlü olması elzem. Güldürmeyi seviyorsun çünkü, gülmeyi de... Ve bu ikisi de sana çok yakışıyor. Doğalsın ayrıca, başka birisi olmak için kasmıyorsun asla; Bursa'nın yeşili gibisin yani.

"Kayseri" çıktı!

Senin ruhunun ait olduğu yer: Kayseri; çünkü sen zeki bir insansın. Zekanınsa her türüne sahipsin: Kurnazlık, analitik zeka, duygusal zeka... Ama en çok da pek tabii ki ticari zeka. Fırsatları değerlendirmek senin işindir. Nereden nasıl kazanılır, kime ne kadar yatırım yapılır iyi bilirsin. Para işleri senden sorulur yani. Fakat "ben zekiyim" deyip, akşama kadar yatan boş beleş tembellerden değilsin asla. Sendeki çalışkanlık takdire şayan, ey Erciyes'in insanı!

Tüm bu güzellikler kaybolmasın, gelecek nesillere güvenle aktarılabilsin diye seni de sürdürülebilir yöntemlere sahip çıkmaya, doğamızı, dünyamızı ve ülkemizi korumaya davet ediyoruz.

Ülker olarak, “Önce Ülkem, sonra Ülker” ilkesiyle “Güzel Ülkem İçin Doğa Bize Emanet” diyoruz ve sürdürülebilirlik konusunu önemsiyoruz!

#GüzelÜlkem #DoğaBizeEmanet

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
phantom_tr

Senin ruhunun ait olduğu yer: Kayseri; çünkü sen zeki bir insansın. Zekanınsa her türüne sahipsin: Kurnazlık, analitik zeka, duygusal zeka... Ama en çok da pek tabii ki ticari zeka. Fırsatları değerlendirmek senin işindir. Nereden nasıl kazanılır, kime ne kadar yatırım yapılır iyi bilirsin. Para işleri senden sorulur yani. Fakat "ben zekiyim" deyip, akşama kadar yatan boş beleş tembellerden değilsin asla. Sendeki çalışkanlık takdire şayan, ey Erciyes'in insanı! Çok doğru aferin saa onedii SJSJ (ulan şu şilve hiç gitmicek biliyom)

loki_laufeyson

bi çılgın olduğumu nerden bildin? 🤩 Senin ruhun Eskişehir'e ait; çünkü sen tam bir çılgınsın. Sıra dışı, absürt ve eğlenmeye düşkün olduğunu da eklemek gerek. Bu yüzden seninle yeni tanışan insanlar, senden saniye ayrılmak istemiyor; çünkü onlara yaşadığını hissettiriyorsun. Bu karakterinin yaşınla da bir ilgisi olmadığını söylemek elzem. Sen 100 yaşına da gelsen, aynı böyle olursun. Senin ruhun genç ruhun, ey Eses'in çılgını :)

ela-zenginoglu

ankara çıktı ve ben antalyadayım

luminia

aynı kader fdşlgkldfşgkşl

elvin-xlil

Azerbaycanlıyım Bursa çıktı. Elbet bir gün ...

teyla

İstanbul"Senin ruhun dünyanın hem en güzel, hem de en kalabalık ama en çok da en acayip yerlerinden biri olan İstanbul'a ait! Çünkü sen çok aceleci bir insansın, sürekli bir yerlere yetişmen gerekiyordur; hep yoğunsun, hep meşgulsün. İşkoliksin burası kesin, ancak bunun yanında eğlenmeyi de iyi bilirsin. Hep uçlardasın kısacası, aynı hem nefret edip hem de kan gibi tutulup sevdiğin İstanbul gibi. Bu şehrin kokusu sinmiş senin üstüne

Görüş Bildir