Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Mutlaka İzlemeniz Gereken Birbirinden Güzel 25 Tiyatro Oyunu

 > 
3.3bPAYLAŞIM

1. İstibdat Kumpanyası & Tiyatro İstanbul

Tiyatro İstanbul

Efendim, yüz otuz üç yıl önce kurdular bizim tiyatromuzu... Kurdular diyorum, zira başkaları kurdu... Bizim memleketin tabiatıdır ne de olsa, bir şeyler önce kurulur, sonra lüzumsuz denilip kapatılır, sonra lüzumlu olduğu anlaşılır ve yeniden kurulur. Bizimkisi de buna benzer bir hikaye işte...

Yazan: Uğur Saatçi  - Yöneten: Barış Erdenk

Oyuncular: Levent Üzümcü, Sabri Özmener, Sibel Erdenk, Ahmet Burak Bacinoğlu, Erşan Utku Ölmez, Uğur Uzunel, İlknur Güneş, Aydın Sezgin, Serhat Barış, Levent Çimen.

2. Ormanlardan Hemen Önceki Gece & Biriken

biriken | melis tezkan, okan urun

biriken, çağdaş tiyatronun yönünü değiştiren Ormanlardan Hemen Önceki Gece'yi, özgün bir sahne tasarımı içinde dinamik ancak kırılgan ve dalgalı bir beden diliyle sahneye taşıyor. Sahnedeki "adama" eşlik eden müzik, video ve ışık tasarımı da Koltès'in bu şiirsel başkaldırısına hizmet etme amacını taşıyor. 

Yazan: Bernard-Marie Koltès Çeviri: Ayber Erkay Yöneten: Biriken 

Oyuncu: Rıza Kocaoğlu
Yönetmen Yardımcısı: Gözde Kocaoğlu

3. Nihayet Bitti & Duru Tiyatro

Duru Tiyatro

1. 2.. 3... 4.... 5..... Bine kadar sayacağım ve beynimi uçuracağım! Bir adam sahneye gelip bunları söyler. Sonra hep birlikte saymaya başlarız... Sayarken gülerek, gülerken ağlayarak; Bir "yalancı" yı bir "baba" yı bir "fırıldak gazeteciyi" bir "hasta" yı bir "çocuğu" bir "sosyopat" ı "uyumsuz" u "aykırı"yı "ötekini" "o'nun" ağzından hikayelerini...

Belkide kendi hikayenizi… Elini ısıtan her dokunuş bir suç… Çünkü seni terk ediyor. Seni çeken her bakış... Aslında başkasını arıyor. Ve seni davet eden gülüş. Bir hapishane hücresi... Ve sen orada "UNUTULDUN"…

Yazan: Peter Turrini - Yöneten: Emre Kınay & Başak Akan

Oynayan: Emre Kınay

4. Tesir & Siyah Beyaz ve Renkli

OYUNLAR

Depresyona çözüm arayan bir deneyin ortasında tanışan iki kobayın, doktor denetimine rağmen büyüyen aşklarını anlatan Tesir, aşkın arka planında bilimin çaresizliğini, 21.yüzyılda teknoloji ile değişen yeni insanı, madde bağımlı yaşamı sorguluyor.

Yazan: Lucy Prebble - Çeviren: Sanem Öge - Yöneten: Çağrı Şensoy
Yapım: Siyah Beyaz ve Renkli

Oyuncular: Salih Bademci, Güneş Sayın, Aslı Yılmaz, Metin Yavuzoğlu.

5. İki Kapılı Ev & Ekip Tiyatrosu

“Ardına uşağı Calabazas'ı da katarak sevdiği kadının peşinden Ocaña’ya gelen Don Lisardo, şehre adımını attığı daha ilk gece, kendini büyük bir kovalamacanın ortasında bulur. Yüzünü bile görmediği sevgilisini korumak amacıyla, çocukluk arkadaşı Don Felix’le düelloya tutuşur. Sevgilisi kurtulmasına kurtulur ama o andan itibaren Lisardo kendini, gizem ve heyecan dolu bir aşk ve macera cümbüşünün ortasında buluverir. Don Felix’in tek arzusu ise kendisini kıskançlık krizleri içinde terk eden sevgilisi Laura’nın kalbini tekrar kazanabilmektir… Kanı kaynayan âşıklar, yanlış anlaşılmalar, gizli buluşmalar, esrarlı kayboluşlar, sır dolu suskunluklar, sevdanın kederiyle yüklü genç omuzlar, soylu beyzadeler ve cingöz uşaklar arasında cereyan eden fırtınalı bir eğlence!...” YA DA BUNA BENZER BİR ŞEYLER!

Yazan: Pedro Calderón De La Barca - Yöneten: Cem Uslu Uyarlayan: EKİP

Oyuncular: Duygu Yetiş, Simel Aksünger, Hakan Emre Ünal, Ayşegül Uraz, İsmail Sağır, Ömer Fırat Köker.

6. Bir Delinin Hatıra Defteri & Erdal Beşikçioğlu

Tatbikat Sahnesi

Hikaye Çar 1. Nikolay'ın baskıcı devrinde yaşamış küçük bir devlet memurunun hayatı üzerine merkezlenir. Günlük formatında yazılan hikaye, baş kahraman Popriçin'in deliliğe doğru gidişini anlatır. Yaşadığı sıkıcı ve tekdüze hayata bir de müdürünün kızına duyduğu aşk eklenince içinde bulunduğu girdap iyice büyür. Aksenti ivanoviç Popçirin'in baskıcı sistemde boyun eğmeme çabaları ve yaşadığı psikolojik gel-gitler kendisini İspanya Kralı sanmasına kadar devam eder ve akıl hastanesine kapatılmasıyla son bulur.

Yazan: Nikolay Vasilyeviç Gogol - Uyarlayan ve Yöneten: Cem Emüler

Oynayan: Erdal Beşikçioğlu

7. Dil Kuşu & Destar Tiyatro

Ana Sayfa

Sesle ve dille derdi büyükbir dünyanın içinden anlatılan bir masal bu. Ağacı, toprağı uyandıran, uyandıkça kanatlanan bir kuşun, dil kuşunun masalı. 'Düşle başlayan, sabrın, sırrın ve ateşin imtihanından geçip bir kızın hevesli ağzında biten' masaldan kurulmuş bir oyun Dil Kuşu. Oyun, Destar Tiyatro'nun Mîrza Metin tasarımıyla geçen sezon başlattığı, İrfan Güler ve Pepa Baamonde'nin Türkçe'ye çevirdikleri Galisya'lı yazar Sèchu Sende'nin 'Rüyalarımda Bile Dilimi Kaybetmeyeceğim' adlı öykü kitabından hareketle 'Dil Oyunları' projesinin üçüncü prodüksiyonu. Sahnelenen ilk iki oyun 'Merheba' ve 'Çêna Dengizî'ydi. 

Yazan: Pelin Temur -  Yöneten: Ayşenil Şamlıoğlu
Müzik: Çiğdem Erken Yardımcı Yönetmen: Burcu Salihoğlu  Işık Tasarım: Alev Topal Oynayan: Tülin Özen

8. Hansel ve Gretel'in Öteki Hİkayesi

Oyun Atölyesi

Gerçekler acıtır mı? Kan bağı size neler yaptırır? Ahlaki değerler hangi durumlarda esneyebilir? Sırlarla dolu iki kardeşin hikayesi bu sorulara cevap arayarak bize modern bir Hansel ve Gretel masalı anlatmaktadır...

Yazan: Neil Labute Çeviren: Haluk BilginerYöneten: Ali Altuğ

Oynayanlar: Ayça Bingöl,Salih Bademci

9. Aç Köpekler & Altıdan Sonra

Kumbaracı50

Bir ait hissedememe öyküsü. Mekana, zamana, topluma ama belki en çok da kendine ait hissedememe…Tarihin tüm hoyratlığına  karşın anılara sığınmanın öyküsü. Ve elbette Sevda’ya sığınmanın! Ama… Çima?

Yazan: Mirza Metin - Yöneten: Cem Uslu -  Sahne ve kostüm tasarımı: Başak Özdoğan - Müzik: Onur Kahraman

Oynayan: Sermet Yeşil

10. Shirley & Tedbil-i Mekan

Tebdil-i Mekan

Çekilmez hayatını mizah yoluyla eğlenceli hale getirmeye çalışan 42 yaşındaki Shirley bir zamanlar hayalleri, tutkuları, umutları olan bir kadındır. Toplumun ona yüklediği rollerin hepsini yerine getirmiş; çocuklarını büyütmüş, hayatını kocası ve çocuklarına adamış ancak kimseyi memnun edememiştir. Her günün birbirini tekrar ettiği, gençlik düşlerinden gün be gün daha da uzaklaştığı bu monoton hayatın içinde sıkışıp kalan Shirley, dertlerini, hayallerini, korkularını sadece mutfağın duvarıyla paylaşmaktadır. Bir gün duvar dışındaki tek arkadaşı Jane ona bir tatil hediye eder. Bu seyahat onun için yalnızca rotası Bodrum’a çevrilmiş bir tatil anısı olarak kalmayacak, ruhunun yeniden dirilip kim olduğunu hatırladığı macera dolu bir yolculuğa dönüşecektir. 

Yazan: Willy Russell - Çeviren: Evren Ercan

Yöneten ve Oynayan: Sumru Yavrucuk

11. Guguk Kuşu & Sadri Alışık Tiyatrosu

Sadri Alışık Kültür Merkezi

“Guguk Kuşu” tutuklu olduğu cezaevinde çalışmaktan kurtulmak için deli taklidi yaparak güvenlik önlemleri daha az olan bir akıl hastanesine sevk edilen bir mahkûmun (McMurphy / Oktay Kaynarca) burada geçirdiği zamanı konu alıyor. McMurphy özelinde “deli kimdir?” “delileri sistem mi yaratır?”, “kim deli ya da kim akıllı” sorularına yanıt arıyor. Mahkûm McMurphy bu süre içerisinde hem kurallara uymuyor hem kaçma planları yapıyor hem de diğer hastalarla farklı bir diyalog kuruyor. Terapilerdeki kendi başına buyruk hareketleri ve özgürlüğüne olan düşkünlüğü nedeniyle soğuk, tavırlı, suratsız, otoriter Başhemşire Ratched (Deniz Uğur) ile de büyük sorunlar yaşıyor ve aralarında ciddi bir çatışma başlıyor. Oyunda gelişen bir dizi olaylar üzerinden birbirlerine üstünlük kurma çabaları normal olmaya çalışmanın deli olmaya çalışmaktan daha zor olduğu mizahi bir dille anlatılıyor.

Yazan: Ken Kesey - Yöneten: Şakir Gürzumar

Oyuncular: Oktay Kaynarca, Deniz Uğur, Galip Erdal, Bahattin Doğan, Tuba Ünsal, Levent Can, Kevork Türker, Yiğit Pakmen, Melda Narin, Ali Deniz Çelik, Onur Kırat, Umut Avcı, Gamze Uçar, Dorukan Kenger, Engin Demircioğlu, Onur Yenidünya ve Kayhan Yıldızoğlu.

12. Kuşlar & Semaver Kumpanya

Semaver Kumpanya

Aristofanes’in en bilinen oyunu ve dünya klasiklerinin en önemli eserlerinden biri olan olan “Kuşlar”, yazıldığı günden bu yana 2500 yıl geçmesine rağmen hem geçmişe hem de günümüze ışık tutmaya devam ediyor. Oyun, Atina devletinde yaşayan iki arkadaşın savaşlardan, adaletsizliklerden ve yönetimin keyfi tutumlarından bezerek, kendilerine yeni bir yurt aramalarıyla başlar. Ancak, bir ütopyanın peşine düşen iki arkadaş, hayalini kurdukları yeni düzende, kendi kaçtıkları tuzaklara düşmekten kurtulamazlar. 

Yazan: Aristofanes - Uyarlayan: Yavuz Pekman - Yöneten: Volkan M. Sarıöz

Oyuncular: Cansu Saka, Ezgi Ulusoy, Gözde Şencan, Güliz Gündüz, Hakan Atalay, İbrahim Barulay, Merve Dizdar, Mustafa Kırantepe, Onur Yalçınkaya, Rojhat Özsoy, Saniye Samra, Sarp Aydınoğlu, Serkan Keskin, Sezin Bozacı, Sibel Altan, Uğur Senkeri.

13. Katil Joe & Moda Sahnesi

Moda Sahnesi

Ülkemizde ve tüm dünyada baskın bir şekilde etkisini sürdüren popüler kültüre, anavatanından sert bir eleştiri... Paranın, televizyonun ve uyuşturucunun etkisinde paralize olmuş küçük insanların, traji-komik yaşam çırpınışları... Aşkın ve sevginin başka boyutlarda yaşandığı, "ev" kavramının tartışıldığı, temiz ve parlak olanın içindeki pisliği gören çarpıcı bir başkaldırı...

Yazan: Tracy Letts - Yöneten: Mehmet Birkiye

Oyuncular: Engin Hepileri, Pelin Abay, Defne Halman, Taner Ölmez ve Mehmet Birkiye.

14. En Kısa Gecenin Rüyası & Moda Sahnesi

Moda Sahnesi

Bu sezona damga vuran oyunların başında gelen W. Shakespeare’in yazdığı, Emine Ayhan-Aysun Şişik’in çevirdiği oyunu Kemal Aydoğan yönetiyor. Zengin kadrosuyla da ilgi çekecek olan oyunda Timur Acar, Mert Fırat, Onur Ünsal, Murat Tüzün, Didem Balçın, Melis Birkan, Volkan Yosunlu, Ezgi Coşkun, Çağlar Yalçınkaya, Hasan Demirtaş, Mert Şişmanlar, Uluç Özkök, Caner Erdem ve Beyza Şekerci rol alıyor.

15. Pera'daki Hayalet & Orta Oyuncular

Ortaoyuncular :: Internet Sahnesi

Ünlü olmakla, daha doğrusu "olmakla" kafayı bozmuş gençlerin hikayesi hikayemiz. Bizim jenerasyonumuzun, bizim dejenerasyonumuzun hikayesi.

Yazan & Yöneten: Müjgan Ferhan Şensoy

Oyuncular: Pınar Ünsal, Orçun Kaptan, Müjgan Ferhan Şensoy, Derya Şensoy, İlksen Ökte, Efe Tunçer, Eser Eyüboğlu, Sertaç Akkaya, Sahra Verer, Esra Kılıç, Enes Yavuz.

16. İki Kişilik Yaz & Dot Tiyatro

http://go-dot.org/

35 yaşın keskin virajını dönerken, hayatın denk getirdiği bir adam ve bir kadın. Edinburgh’da bir barda kesişiyor yolları.Yağmur yağıyor. Yağmur hiç durmayacakmış gibi yağıyor. Yağmur hafta sonu boyunca bir kere bile durmayacak. Helena, boşanma avukatı, şarap dolabının gümüş rengi kapağında yansımasına bakıyor. İç ses: “Evet, her şeye rağmen hâlâ bu kadına evet derdim. ”Bu gece yalnız olmak istemiyor. Bob, boşanmış, yasadışı işler peşinde, bedeni düğüm düğüm, her yerinden negatif enerji fışkırıyor, neşelenmek için Dostoyevski’nin Yeraltından Notları’ını okuyor. Bob ve Helena şu konuda hemfikir: 35, bok gibi bir yaş! Çünkü insan artık olayın bundan ibaret olduğunu anlıyor. Desteden sana dağıtılan el bundan başkası değil. Hayat bize kağıtları dağıtıyor ve görünen o ki oyunu oynamıyoruz bile, sadece kağıtları çevirip elimize bakıyoruz.

Yazan: David Greig & Gordon McIntyre Yöneten: Serkan Salihoğlu

Oyuncular: Gizem Erdem, Tuğrul Tülek, Özgehan Özturan

17. Üst Kattaki Terörist & İkinci Kat

İkincikat

Oradan nasıl gözüküyor? Öldürürüm oğlum sizi! Canınıza okurum! Tamam. Biraz daha çık. Üst kata mesela. Ne işim var benim orada lan! Ayarlarımla oynamayın benim. Delirtmeyin adamı! Tamam biraz daha yukarı çık. Nereye çıkacağım şerefsiz! Dağa mı çıkayım?

Emrah Serbes’in “Erken Kaybedenler” adlı öykü kitabındaki aynı isimli hikayeden tiyatroya uyarlanan “Üst Kattaki Terörist”, abisi askerde mayına basarak ölmüş Küçük Faşo Nurettin’in üst katına taşınan Kürt öğrenci Semih’le arkadaş olabilmesi üzerine. Börteçinesi sebebiyle hiç çıkmayacağı üst kattan, belki de barış sürecine dair en büyük adımları 12 yaşındaki kahramanımız atacaktır. Yaşadığımız faşo dünyada insanları ayırmadan sevebilmenin altını çizen oyunu daha önce “Küçük”, “Limonata”, “Yalnızlar Kulübü” oyunlarını yazan Sami Berat Marçalı tiyatroya uyarlayıp yönetti.

Öykü: Emrah Serbes - Uyarlayan & Yöneten: Sami Berat Marçalı

Oyuncular: Denizhan Akbaba, Gözde Kocaoğlu, Banu Çiçek Barutçugil, Bedir Bedir.

18. Arturo Ui'nin Önlenebilir Tırmanışı

tiyatroadam

I.Dünya Savaşı’nın ardından,1929 Dünya Ekonomik Bunalımı... Büyük şirketlerin çıkar savaşında oyuna gelerek suçlu durumuna düşen ve yargılanan bir Belediye Başkanı… Aklanmak için çete lideri Arturo Ui ile işbirliği yapması sonucunda Arturo Ui'nin hızla gelişen büyümesi… Bu kez onun bir sömürü çarkı oluşturması ve karanlık ilişkiler, karanlık iş ve oyunlarla bir ülkenin çöküşü Brecht'in savaş döneminde yazdığı anti-faşist oyunda, Hitler'in iktidara yürüyüş öyküsü ile ünlü Chicago'lu gangster Al Capone'un öyküsü örtüştürülmüştür. İktidar ve sermaye günübirlik çıkarlar adına, yasaları çiğneyerek işbirliği yaptığında; ülke siyasetinin, toplumsal düzenin onarılmaz ve geri dönülemez bir baskı rejimine dönüşebileceği gerçeği anlatılır.

Yazan: Bertolt Brecht -Yöneten: Ümit Aydoğdu

Oyuncular:Aşkın Şenol, Ayça Koyunoğlu, Berk Yaygın, Çetin Kaya, Deniz Özmen, Fatih Koyunoğlu, Gökhan Azlağ, Neslihan Arslan

19. Önce Bir Boşluk Oldu Kalp Gidince Ama Şimdi İyi & Talimhane Tiyatrosu

Talimhane Tiyatrosu

İnsan tacirlerinin eline düşüp pasaportları ellerinden alınıp, evlerde kilitli tutularak fuhuşa zorlanan yüzlerce kadından yalnızca biri Dıjına. Bize kendini zaman zaman dayanılması güç bir gerçeklik ve ironi ile anlatıyor. Talimhane Tiyatrosu, oyunu insan kaçakçılığında ne yazık ki önemli bir merkez olan ülkemize uyarlıyor.

Yazar: Lucy Kirkwood - Yönetmen: Mehmet Ergen

Oyuncular: Esra Bezen Bilgin, Güliz Gençoğlu

20. Ödünç Yaşamlar & Ali Poyrazoğlu

Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu

Ödünç Yaşamlar, eğlenceli, keyifli, uçuk-kaçık, insanın içini açan, yaşam enerjisini yükselten bir güldürü. Ali Poyrazoğlu, en gülünecek olayları ciddiyet penceresinden,en ağlanacak olayları güldürerek sergileyen bir usta.“Ödünç Yaşamlar” da yine bir ilki deniyor. Farklı bir tarzın öncülüğünü yapıyor… Güldürü ustalığıyla yaşam koçluğu seminerlerini birleştiriyor. Kendisinden bir ‘uzatmalı’ öğrenciden yola çıkarak tadına doyulmaz öyküler demetiyle seyirciyi bir yandan güldürürken bir yandan da herkesin yaşamındaki en önemli olgularla ilgili aydınlatıcı bakışını paylaşıyor. “Ödünç Yaşamlar” özel yaşamında, kendinde, iş yaşamında, aşk hayatında, farkı yaratmak isteyen herkesin kullanması gereken yöntemler üstüne düşünen bir gösteri.

Yazan, Yöneten ve Oynayan: Ali Poyrazoğlu

21. Sunay Akın & İki Kitap Bir Heves

Sunay Akın

Geçmişle bugün arasında köprüler kuran, aklımızdaki kapıları gülümseme anahtarıyla açan kendi çalışmalarını modern meddah tavrıyla anlatan Sunay Akın, dinleyenlerine bir sunumda binlerce kitabın ışığını aktaran bir içerik sunuyor. Sunay Akın'ın kendi deyişiyle, Her insanın içinde bir yaratıcı düşünce vardır. İnsan bu düşünceyi buldukça, buna yaklaştıkça mutlu olur. Asıl olan sensin, bu yaratıcılık ve merak duygusunu taşıyan insan! Kişinin kendini geliştirmesinde,aydınlanmasında önemli olan sorulardır, adımlar sorularla atılır. Kişi bu sorularla açtığı kapının ardından kavuşacağı ışıkla yıkacaktır aklının içindeki örülen duvarları. Viktor Hugo nun şu sözleri daha bir anlam kazanacak Sunay Akın'ın gösterinin ardından. Ey Şair bana yağmurdan bahsetme, yağdır!

Uyarlayan, Yöneten, Sahneleyen: Sunay Akın

22. Fosforlu Müzikali & Tiyatro Kare

1992'den Beri Sizlerle! | Tiyatrokare.com

Suat Derviş’in “Fosforlu Cevriye” romanından Tuncer Cücenoğlu tarafından uyarlanan oyun, eski İstanbul’un Galata semtinde yaşanan buruk bir aşk öyküsünü anlatıyor. Güzelliği ve parlak zekasıyla adeta ışıldayan Fosforlu Cevriye, yaşamını fahişe olarak sürdürmek durumundadır. Sürgünden kaçarak İstanbul’a tekrar geldiğinde, kendisini bu kez hiç alışkın olmadığı bir ilişkinin içinde bulur. Siyasi düşünceleri nedeniyle idam mahkumu olarak yargılanan bir aydın,ona insanlığını tekrar his ettirir. Fosforlu Cevriye , bu yeni aşkında artık bir  cinsel obje olarak görülmemekte, daha önce tatmadığı insani duyguları yaşamaktadır. İstanbul’un karanlık ve yalnız sokakları artık ayışığında romantik gecelerin yaşandığı bir yere dönüşmüştür. Ancak, bu mutluluk kısa sürecek, dillere destan olan platonik aşk, yerini buruk bir acıya bırakacaktır.

Oyuncular: Ayça Varlıer, Fatih Dönmez, Pınar Yıldırım, Mert Carim, Ece Duran, Cem Güler.

23. İnternette Tanışan Son Çift & Bo Sahne

Bo Sahne

Feysbuk'ta tanıştılar, Tivitır'da takipleştiler, İnstagram'da layklaştılar, Vatsap'tan ekleştiler ve nihayet sahnede denkleştiler. Peki, siber alemin sürtünmesiz ortamında yeşeren aşklarını hayatın gerçeklerinden koruyabilecekler mi? Ya da korumalılar mı?Yarı profil yarı insan olanların meşakkatli yolculuğuna ışık tutması dileğiyle...

Yazan: Tito & Dilek Sever - Yöneten: Levent Özdilek

Oyuncular: Akasya Asıltürkmen & Ozan Akbaba

24. Bir Delinin Hatıra Defteri & Dostlar Tiyatrosu

Dostlar Tiyatrosu

Ülkemizde oynanan ilk tek kişilik oyun olan Bir Delinin Hatıra Defteri’ni Genco Erkal 50 yıl sonra yeniden yorumluyor. Nikolay Gogol’un en sevilen öykülerinden olan bir Delinin Hatıra Defteri 1965 yılında sahneye uyarlanmış ve ülkemizde ilk tek kişilik oyun olarak Genco Erkal tarafından Ankara Sanat Tiyatrosu’nda oynanmıştı. Yıllar boyunca sanatçı aynı eseri üç kez, üç değişik yorumla sahneledi. Şimdiki yapım oyunun 50. yıl kutlaması olarak gündeme geliyor. Gogol’un toplumsal kara mizah başyapıtı bir kez daha güldürürken içimizi acıtacak.

Yazan: Nikolay Gogol

Uyarlayan-Yöneten-Oynayan: Genco Erkal

25. Profesyonel & İstanbul Devlet Tiyatrosu

Profesyonel

Dünyaca ünlü Sırp yazar Duşan Kovaçevic, Yugoslavya’daki büyük dönüşümden önceki ve sonraki toplumsal-politik yaşamı, bir entelektüelin yaşamöyküsü içinde, karakomedi türünde ve ironik bir üslupla anlatıyor. 40 yaşlarında bir edebiyat adamı, bir sekreter ve bir gizli polisin süprizlerle dolu soluk soluğa izlenecek hikayesi.

Yazan: Duşan Kovaçeviç - Yönetmen: Işıl Kasapoğlu

Oyuncular: Bülent Emin Yarar, Yetkin Dikinciler, Gülen Çehreli, Cenap Oğuz.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sigmund-copperfield

Tiyatro iyidir,gidin,keşfedin.

sigmund-copperfield

Muhteşem bir seçki olmuş.Emeği Geçenlere Teşekkürler.

dnz-krg

tiyatro pahalı diyen arkadaşlar kusura bakmasın da bu oyuncu ne yiyip ne içecek de tiyatro yapacak isteği kalacak? sizin gitmemeniz yüzünden zaten adamlar gerizekalı senaryolarda oynamak zorunda kalıyorlar. bu lafımı da beren saatler falan için yazmıyorum. onlar zaten dizi oyuncusu kıytırıktan tipler. ciddi oyuncuları söylüyorum tabi. bu adamlar da geçinecekler değil mi? kalkıp evinden tiyatroya gitse taksi parası, otobüs, minibüs 25 liraya geliyor zaten bir zahmet onu da öde.

dna

erdal beşikçioğlu şuan satışta > bir delinin hatıra defteri ankara tatbikat sahnesi (bilet zor bulunuyor benden demesi alın gidin valla ben aldım orada karşılaşırız )

mavi061

Ne var sadece altıyı izlediysem? -_- Festivalde gelseler bile param yetmez benim bunlara. Azıcık televizyona çıkan hoppp bilet fiyatlarını uçuruyor. Normaldir değildir bilemem. Gözünü seveyim devlet tiyatrolarının.

Görüş Bildir