Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Meteoroloji Uyardı: Rize ve Artvin'de Kuvvetli Yağışlara Dikkat!

-
Abone ol

Yapılan son değerlendirmelere göre ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Sinop, Tokat, Bingöl, Diyarbakır, Muş, Mardin, Siirt ve Batman çevreleri ile Şanlıurfa'nın doğu ilçeleri ve Kastamonu'nun kıyı kesimlerinin yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu'nun doğusu ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yükseklerinde karlakarışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların Rize çevreleri ve Artvin'in kıyı kesimlerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli sağanak yağış, 1300 metre üzeri yükseklerinde ise yoğun kar yağışı şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde Marmara, İç Ege, İç Anadolu ve Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. Doğu Akdeniz'in doğusu ile Güneydoğu Anadolu'nun batısında yer yer toz ve kum taşınımı görüleceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklıklarının, kuzey ve iç kesimlerde 3 ila 5 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Yurdumuzun batısında kuzey ve kuzeybatı, iç ve doğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Güney Ege kıyıları ve Doğu Karadeniz kıyılarında kuvvetli (30-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Rize çevreleri ve Artvin'in kıyı kesimlerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli(21-75 kg/m2) sağanak yağış, 1300 metre üzeri yükseklerinde ise yoğun kar yağışı şeklinde olacağı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ani sel, su baskını, heyelan ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Az bulutlu ve açık, zamanla doğu kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin güney ve doğu kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

BURSA Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 18

İSTANBUL  Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 17

KIRKLARELİ Az bulutlu ve açık 18

TEKİRDAĞ Az bulutlu ve açık 17

EGE

Az bulutlu ve açık, güney ve iç kesimlerinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

AFYONKARAHİSAR Parçalı ve az bulutlu 13

İZMİR Az bulutlu ve açık 19

KÜTAHYA Parçalı ve az bulutlu 14

MANİSA Az bulutlu ve açık 20

AKDENİZ

Az bulutlu ve açık, zamanla doğusunun parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Doğu Akdeniz'in doğusunda yer yer toz ve kum taşınımı görüleceği tahmin ediliyor.

ADANA Parçalı ve az bulutlu 24

ANTALYA Az bulutlu ve açık 24

HATAY Parçalı ve az bulutlu 21

MERSİN Az bulutlu ve açık 23

İÇ ANADOLU

Az bulutlu ve açık, zamanla kuzey ve batı kesimlerinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

ANKARA Parçalı ve az bulutlu 3 14

ÇANKIRI Parçalı ve az bulutlu 12

KAYSERİ Az bulutlu ve açık -2 11

SİVAS Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 0 9

BATI KARADENİZ

Parçalı, ve çok bulutlu, Sinop çevreleri ve Kastamonu'nun kıyı ilçelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BOLU Parçalı ve çok bulutlu 12

KARABÜK Parçalı ve çok bulutlu 16

KASTAMONU Parçalı ve çok bulutlu, kıyı ilçeleri yağmur ve sağanak yağışlı 11

ZONGULDAK Parçalı ve çok bulutlu 13

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz ile Tokat çevrelerinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Rize çevreleri, Artvin'in kıyı kesimlerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli(21-75 kg/m2) sağanak yağış, 1300 metre üzeri yükseklerinde ise yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

AMASYA Parçalı bulutlu 14

SAMSUN Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra doğu ilçeleri yağmurlu 14

TOKAT Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 10

TRABZON Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 15

DOĞU ANADOLU

Parçalı yer yer çok bulutlu, kuzey ve doğusu ile Bingöl ve Muş çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yağmur, doğusunun yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olmak üzere olması bekleniyor.

ERZURUM Parçalı ve çok bulutlu, karla karışık yağmur, yüksekleri kar yağışlı 6

KARS Parçalı ve çok bulutlu, karla karışık yağmur, yüksekleri kar yağışlı 6

MALATYA Parçalı ve az bulutlu 13

MUŞ Parçalı ve çok bulutlu, yarın öğleden sonra yağmurlu 11

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı yer yer çok bulutlu, Diyarbakır, Mardin, Siirt ve Batman çevreleri ile Şanlıurfa'nın doğu kesimlerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin batı kesimlerinde yer yer toz ve kum taşınımı görüleceği tahmin ediliyor.

BATMAN Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde yağmurlu 14

DİYARBAKIR Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde yağmurlu 15

GAZİANTEP Parçalı bulutlu 20

ŞANLIURFA Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde doğu ilçeleri yağmurlu 18

DENİZLERDE HAVA

Fırtına beklenmiyor.

KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, orta ve doğusu yağmurlu. Rüzgar: Batı Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğu zamanla güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/s), ,Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/s), akşam saatlerinden sonra 2 ila 4 (10-30km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş:İyi,

MARMARA Hava Durumu: Parçalı bulutlu Rüzgar: kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40km/s), zamanla 2 ila 4 (10-30 km/s), kuvvetinde, Dalga:0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi.

EGE Hava Durumu: Az bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/s) zamanla 2 ila 4 (10-30 km/s), Güney Ege'de kuzeyden 4 ila 6 (30-50 km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, güneyi 2,5m Görüş: İyi.

AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı ve Az bulutlu, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/s), batısı ilk saatler 4 ila 6 (30-50km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m , Görüş: İyi.

VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, yağmurlu Rüzgâr: Batı ve güneybatıdan 2 ila 4 (10 ila 30 km/s) kuvvetinde, Dalga: 0,2 ila 0,5m, Görüş: İyi.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir