Görüş Bildir
Haberler
Meksika'da Eylemciler Eyalet Meclisini Yaktı

Meksika'da Eylemciler Eyalet Meclisini Yaktı

ATKN
13.11.2014 - 13:11 Son Güncelleme: 13.11.2014 - 14:45

AFP

İçeriğin Devamı Aşağıda

Meksika'da hükümetin kayıp 43 öğrenci konusundaki tutumunu protesto eden eylemciler Guerrero eyalet meclisini ateşe verdi.

Yaklaşık 500 maskeli öğrenci ve öğretmenin boş olan meclis binasına girerek kütüphane ve milletvekillerinin toplantı yaptığı odayı tutuşturduğu belirtildi.

Olaydan dakikalar önce ise göstericilerin eyaletin başkenti Chilpancingo'nun başka bir bölümünde eğitim departmanı denetim ofisini ateşe verdiği öğrenildi.

Meksikalı 43 öğrenci polisle girdiği çatışmanın ardından Chilpancingo yakınlarındaki Iguala şehrinde, yaklaşık 6 hafta önce kayıplara karışmıştı. Geçen hafta Cuma günü Meksikalı yetkililer olayla bağlantılı olduğu belirtilen 'Guerreros Unidos' isimli uyuşturucu çetesi üyelerinin, öğrencileri öldürüp cesetlerini yaktığını itiraf ettiğini açıkladı. Ancak bulunan kalıntıların kayıp öğrencilere ait olup olmadığı henüz belirlenemedi. Haftalardır ülke genelinde şiddetli protestolara neden olan belirsizlik ise hala devam ediyor.

Salı günü de iktidardaki Kurumsal Devrimci Parti'nin (PRI) Chilpancingo'daki merkezlerini yakan göstericiler bir gün önce ise Acapulco Uluslararası Havaalanı'nı saatlerce işgal etmişti.

Öte yandan etrafındaki çember gittikçe daralan Cumhurbaşkanı Pena Nieto ise ülkede devam eden karışıklığa ve uyarılara rağmen Çin'deki zirveye katılmak üzere ülkeden ayrıldı.

ZAMAN

Kaynak: http://www.zaman.com.tr/dunya_katledi...

AFP

The London Free Press

RT News

RT News

İçeriğin Devamı Aşağıda

RT News

RT News

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0