Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bugün Hava Nasıl Olacak?

 > -

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Yapılan son değerlendirmelere göre ülkemiz genelinin parçalı, yer yer çok bulutlu; Marmara'nın doğusu, İç Ege, Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Isparta ve Ardahan çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 

Yağışların; Marmara'nın doğusu, Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri, Çankırı, Yozgat ve Sivas çevreleri ile Kırklareli'nin kıyı, Çanakkale'nin kuzeydoğu, Trabzon ve Giresun'un iç kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor. 

HAVA SICAKLIĞI: Ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimlerinde 3 ila 7 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında batı ve kuzeybatı, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette; Marmara ve Kuzey Ege kıyıları ile yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetlice (30-50 Km/S) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Marmara, Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri, Çankırı, Yozgat ve Sivas çevreleri ile Kırklareli'nin kıyı, Çanakkale'nin kuzeydoğu, Trabzon ve Giresun'un iç kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor. 

Marmara'da görülecek yağışların, Balıkesir, Yalova, Bursa, Kocaeli, Sakarya, Bilecik il geneli ile Kırklareli'nin kıyı ve Çanakkale'nin kuzeydoğu kesimlerinde kuvvetli, yer yer çok kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuz şartlara (su baskını, ani sel, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar vb.) karşı vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

İstanbul'daki sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların bu akşam saatlerinde kadar il genelinde kuvvetli, kuzey kesimlerinde yer yer çok kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuz şartlara (su baskını, ani sel, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar vb.) karşı vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu; bölgenin doğusu ile Çanakkale ve Tekirdağ çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bilecik, Bursa, Balıkesir ile Kırklareli'nin kıyı, Çanakkale'nin kuzeydoğu kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/S) eseceği tahmin ediliyor.

BALIKESİR Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerine kadar kuvvetli olması bekleniyor. 22

ÇANAKKALE Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerine kadar kuzeydoğu kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor. 23

İSTANBUL Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerine kadar kuvvetli olması bekleniyor. 22

KIRKLARELİ Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerine kadar kıyı kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor. 24

EGE

Parçalı ve çok bulutlu; Afyonkarahisar, Kütahya ve Uşak ile Manisa'nın kuzey kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey kıyılarında kuzey yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

A.KARAHİSAR Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 18

AYDIN Parçalı ve çok bulutlu 30

İZMİR Parçalı ve çok bulutlu 27

MANİSA Parçalı ve çok bulutlu; öğle saatlerinde kuzey kesimleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 28

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu; Doğu Akdeniz ile Isparta çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA Parçalı ve çok bulutlu; akşam saatlerine kadar aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 30

ANTALYA Parçalı ve çok bulutlu 27

K.MARAS Parçalı ve çok bulutlu; akşam saatlerine kadar aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 30

MERSİN Parçalı ve çok bulutlu 30

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu; sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Çankırı, Yozgat ve Sivas çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

ANKARA Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 20

CANKIRI Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinden sonra kuvvetli olması bekleniyor. 19

ESKİŞEHİR Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 21

KONYA Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 23

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu; aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bölgenin iç kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; batı kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/S) eseceği tahmin ediliyor.

BOLU Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerindene kadar yer yer kuvvetli olması bekleniyor. 17

DÜZCE Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerine kadar yer yer kuvvetli olması bekleniyor. 19

KARABÜK  Parçalı ve çok bulutlu, yer yer kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 24

ZONGULDAK Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 20

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu; aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Amasya, Çorum, Tokat çevreleri ile Samsun, Ordu, Giresun ve Trabzon'un iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

ÇORUM Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinden sonra yer yer kuvvetli olması bekleniyor. 22

ORDU Parçalı ve çok bulutlu, iç kesimlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 24

SAMSUN Parçalı ve çok bulutlu, iç kesimlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 25

TRABZON Parçalı ve çok bulutlu, iç kesimlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 24

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu; Ardahan çevrelerinin öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ELAZIĞ Parçalı ve çok bulutlu 29

ERZURUM  Parçalı ve çok bulutlu 22

MUŞ Parçalı bulutlu 26

VAN Parçalı bulutlu 24

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu, batı kesimlerinin yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ADIYAMAN Parçalı, yer yer çok bulutlu 31

DİYARBAKIR Parçalı ve az bulutlu 31

GAZİANTEP Parçalı, yer yer çok bulutlu 29

ŞANLIURFA Parçalı ve az bulutlu 32

DENİZLERDE HAVA

Akşam saatlerine kadar Batı Karadeniz'in açıkları, sabah ilk saatlerde Marmara ve Kuzey Ege, öğle saatlerinden itibaren Güney Ege'nin güneyinde fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5, akşam saatlerine kadar 4 ila 6, akşam saatlerine kadar açıkları 7, Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 2 ila 4, akşam saatlerine kadar batısı kuzeydoğudan, akşam saatlerinden itibaren batısı kuzeybatıdan 5 kuvvetinde, Dalga Yüksekliği: 1,0m ila 2,0m, batısı yer yer 2,5m, Görüş Mesafesi: İyi, yağış anında orta.

MARMARA Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6, sabah ilk saatlerde 7 kuvvetinde; Dalga Yüksekliği: 1,5 ila 2,5m; Görüş Mesafesi: İyi, yağış anında orta.

EGE Hava Durumu: Parçalı bulutlu, kuzeyi aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6, sabah ilk saatlerde 7, Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 4 ila 6, öğle saatlerinden itibaren güneyi 7 kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0m, Görüş Mesafesi: İyi, yağış anında orta.

AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı bulutlu aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı Akdeniz'de batı ve güneybatıdan 2 ila 4, batısı kuzeybatıdan 5, Doğu Akdeniz'de batı ve güneybatıdan, akşam kuzeydoğudan, akşam batısı kuzeybatıdan 2 ila 4, akşam saatlerine kadar batısı güneybatıdan 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı az bulutlu, Rüzgâr: Batı ve güneybatıdan 2 ila 4, öğle saatlerinden itibaren 5 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,75m, Görüş: İyi.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AdanaAfyonAmasyaAnkaraAntalyaArdahanBalıkesirBilecikBoluBursaÇanakkaleÇankırıÇorumDüzceErzurumGiresunIspartaİstanbulKarabükKırklareliKocaeliKonyaKütahyaManisaMuşOrduSakaryaSamsunSivasTekirdağTokatTrabzonUşakVanYalovaYozgatZonguldak
Görüş Bildir