Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kuveytlilerin Dövdüğü Pilot Yarbay İçin 6 Yıl Hapis Talebi

 > -
Abone ol

Ankara'da, trafikte tartıştığı Kuveyt Büyükelçiliği personeli tarafından darp edilen Pilot Yarbay Ömer Karakuş'a 6 yıl, Karakuş'u darp eden elçilik şoförüneyse 4.5 yıl hapis cezası istendi.

Ankara'da, 10 Eylül 2014 günü, trafikte Kuveyt Büyükelçiliği personeliyle tartışan ve ardından büyükelçilik personeli tarafından feci şekilde dövülerek elmacık kemiği kırılan Pilot Yarbay Hakan Karakuş hakkında 6 yıl hapis cezası istendiği ortaya çıktı. Yarbaya isnat edilen suç Kuveyt Büyükelçiliği'ne ait aracı 'tekmelemek'... Karakuş'u darp eden elçilik şoförü için ise 4.5 yıl hapis talep edildi.

"İki taraf da şüpheli ve mağdur"

Hava Kuvvetleri Komutanı Orgenaral Akın Öztürk'ün de damadı olan Pilot Yarbay Hakan Karakuş ile Kuveyt Büyükelçiliği personeli arasında trafikte yol verme anlaşmazlığı nedeniyle çıkan kavgayla ilgili dava açıldı. Habertürk gazetesinin haberine göre elçilik aracına tekme atan Yarbay Karakuş'un 6 yıla kadar hapsi istenirken, Karakuş'un elmacık kemiğini kırmakla suçlanan elçiliğin şoförü Selahaddin Aydın için 4.5 yıl hapis cezası istendi.

Cumhuriyet Savcısı Banu Özenç İslim tarafından açılan davanın iddianamesinde, 10 Eylül2014'te Turan Güneş Bulvarı'nda yaşanan olayda; tarafların yol verme yüzünden tartıştıkları, birbirlerini araçla takip ettikleri ve yol kenarında durup kavga ettikleri belirtildi. İki tarafın da şikâyetçi olmaları nedeniyle 'şüpheli ve mağdur' olarak yer aldıkları iddianamede, F-16 pilotu Yarbay Karakuş'un önce elçilik şoförü Selahaddin Aydın'la, sonra Kuveytli diplomatlarla aralarında çıkan arbedeye yer verildi.

Yarbayın suçu aracı tekmelemesi

Ankara 20. Asliye Ceza Mahkemesi'nce kabul edilen iddianemede Karakuş'un, KuveytBüyükelçiliği aracını tekmelediği, buna karşılık şoför Selahaddin Aydın, elçilik ataşesi Emad Ali Almahoid ve kimliği tespit edilemeyen bir diplomatın Karakuş'u darp ettikleri belirtildi. Kamera görüntülerinin incelenmesi sonucu şoför Aydın'ın, Yarbay Karakuş'un yakasından tuttuğu, ataşe Emad Ali Almahoid'in yumruk attığı, birlikte oldukları anlaşılan üçüncü kişininse Karakuş'u sırtından itip yere düşmesine neden olduğu ifade edildi. Adli Tıp raporuna işaret edilerek, Yarbay Karakuş'u, kemik kırığı oluşacak şekilde yaralayan şoför Aydın'ın, 'nitelikli kasten yaralama' suçunu işlediği belirtildi. Aydın hakkında 1.5 yıldan 4.5 yıla kadar hapis cezası istendi. Yarbay Karakuş'un da elçilik aracına tekme atarak, "kamu malına zarar vermek" suçundan 1 yıldan 6 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

Ataşenin dosyası Adalet Bakanlığı'na gönderildi

İddianamede şüpheli-mağdur Kuveyt Ataşesi Emad Ali Almahoid'in diplomatik dokunulmazlığı bulunması nedeniyle hakkında düzenlenen fezlekenin Adalet Bakanlığı'na gönderildiği belirtildi. Kimliği tespit edilemeyen diğer diplomatın dosyasının ayrılması, bu kişi hakkında kimlik soruşturması yapılması istendi. Kuveytli diplomat ile Türk şoförün, Yarbay Karakuş hakkındaki "hakaret ve tehdit" şikâyetiyse takipsizlikle sonuçlandı.

CNN Türk

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir