Görüş Bildir

Kılıçdaroğlu'na "İzmir'den Aday Ol" Teklifi

Haberler
> Kılıçdaroğlu'na "İzmir'den Aday Ol" Teklifi
onedio.com

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, CHP lideri Kılıçdaroğlu'na seçimlerde İzmir'den aday olması teklifinde bulundu. Kılıçdaroğlu; 'Yetkili organlarımızla görüşeceğiz' dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun, genel seçimlerde İzmir'den aday olması teklifi üzerine bunun kendisi için şeref ve onur olacağını, partinin yetkili organlarıyla görüşeceklerini söyledi. İzmir programı kapsamında Bayraklı Belediyesi Mustafa Kemal Atatürk Spor Salonu'nun açılış törenine katılan Kılıçdaroğlu, buradaki konuşmasına kendisinden önce söz alan Kocaoğlu'nun yaptığı İzmir'den ön seçime girerek aday olma davetine yanıt verdi.Kılıçdaroğlu, 'Büyükşehir Belediyesi başkanımız bir sürpriz yaptı, 'İzmir'den aday ol' dedi. İzmir'den aday olmak benim için şeref ve onurdur. Elbette bunu yetkili organlarımızla görüşeceğiz' dedi.

'Mustafa Kemal'in askerlerine umutsuzluk yakışmaz'

CHP'lilerin üzerlerindeki baskının ne kadar yoğun olursa olsun asla umutsuz olunmaması gerektiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, 'Kuvayı Milliye'nin merkezinde umutsuzluk bize yakışmaz, Mustafa Kemal'in askerlerine umutsuzluk yakışmaz' diye konuştu. Adalet ve Kalkınma Partisi'nin adaletten ve kalkınmadan nasibini almadığını, temel özelliğinin yoksulluğu bitirmek değil yönetmek olduğunu savunan Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

'İzmir'den 4 yıl için yetki istiyorum, dördüncü yılın sonunda şunu göreceksiniz, Türkiye'de açlık yok, yoksulluk olmayacaktır. Açlığın ve yoksulluğun olmadığı, huzurun olduğu herkesin düşüncesini özgürce ifade ettiği, devletin eli sopalı bir organ olmadığı, vatandaşına hizmet ettiği, üniversitelerin de her düşüncenin özgürce dile getirildiği ama şiddetin, acının, gözyaşının olmadığı bir Türkiye'yi yeniden inşa edeceğiz.'

'İlk sırada kadınlar olacak'

Kadın erkek eşitliğine inandıklarını, demokrasiyi yaşatan tek parti olduklarını ve 56 ilde ön seçim yapacaklarını dile getiren Kılıçdaroğlu, 'Ankara, İstanbul ve İzmir'de liste başında, birinci sırada kadın adaylar olacak. Bunu da burada İzmir'de söylüyorum' dedi.

CHP iktidarında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı çalışanlarının yüzde 70'inin kadın olacağını, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nda 40 yaşın üstünde kimsenin görev yapmayacağını anlatan Kılıçdaroğlu, emeklilere ise kurban ve ramazan bayramları için birer maaş ikramiye vereceklerini söyledi.

Ege Üniversitesi'ndeki gerginlik

Kemal Kılıçdaroğlu, konuşmasında Ege Üniversitesi'nde dün çıkan ve bir kişinin hayatını kaybettiği gerginliğe de değindi.

Hiçbir üniversitede sorun çıkmasını istemediklerini vurgulayan Kılıçdaroğlu, şöyle ifadeleri kullandı:

'Annelerin, babaların çocuklarını hangi koşullarda okuttuğunu biliriz. Allah kimseye evlat acısı vermesin. Aynı temenniyi sürekli yapıyoruz, huzurlu bir Türkiye istiyoruz. En büyük arzum çocuklar okula giderken annelerin huzur içinde olmalarıdır.'

Kaynak: AA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?