Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na Dokunulmazlık Çağrısı ve 'Kapak' Yanıtı

 > -

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, YSK'nın İstanbul kararına ilişkin "Adaletli bir kararla milletimizin yüreğine su serpmiştir'' ifadelerini kullandı. Bahçeli, Kılıçdaroğlu'na seslendi ve "Gel dokunulmazlığın kaldırılması için talep ver, ilk oyu ben vermezsem namerdim" dedi. Abdullah Gül'ün sosyal medya mesajına ilişkin ise "AKP'ye vefasızlık yapıyor ama MHP'nin politikasına da hiç olmazsa saygı duysun" yorumunu yaptı. Kılıçdaroğlu'nun "kapak olsun" açıklaması da MHP liderinin gündemindeydi.

"Kutuplaşarak mesafe alamayız"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu.

Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları şöyle:

''Türkiye'nin normalleşmeye ihtiyacı vardır. Gerginlikler azaltılmalıdır. Gönüller alınmalı dargınlıklar bir kenara atılmalıdır. Türkiyemizin ufkunu perdeleyen ne varsa bertaraf edilmelidir. Oyalanamazyız karanlık senaryoları alttan alamayız. Yeter ki samimi olunsun ortak akla riayet edilsin iyi niyet hakim olsun.

Kutuplaşarak mesafe alamayız. Herkes aklını başına almalıdır. Bizim terk edecek bir yurdumuz yoktur. MHP olarak safımız Türkiye'nin safı. Önümüze bakmalıyız. Siyasi ekonomik bekamızı fedakarlıkla korumalıyız. Biz Türk milletiyiz Türkiye'yiz binlerce yıllık Türk tarihinin bereketiyiz.

Türkiye zorlu bir seçim sürecinden çıkmıştır. 31 Mart'ta milletimizin sandık yoluyla verdiği mesajları yorumladık. 31 Mart'ın kazananı açık ara farkla Cumhur İttifakı'dır. Bu gerçeğin inkarı mümkün değildir. MHP saygıya layık bir başarıya imza atmıştır. Bize göre 31 Mart seçimleri düğümü çözmüştür. 6 Mayıs 2019 tarihinde YSK İstanbul seçimleriyle ilgili itirazları görüşmüş adaletli bir kararla milletimizin yüreğine su serpmiştir. YSK oy çokluğuyla hakkın halkın hukukun tercümanı olmuştur. YSK'nın kararına tartışmasız saygı duyuyoruz. YSK'nın kararını alenen karalamak çarpıtmak darbe olduğunu söylemek kirli bir ağızdır."

"Cumhur İttifakı bugün, dünden daha güçlü"

"Cumhur İttifakı'na yönelik sistemli tuzaklarla ilgili söyleceklerim vardır. Cumhur İttifakı'nın karışmasını arzulayan münafık çevrelere adeta cesaret gelmiştir. Sanki saklandıkları deliklerine çomak sokulmuş dışarı fırlamışlar fitne oklarını fırlatmaya başlamıştır. İçtikleri süt neyse onun gereğini yapmışlardır. Bunları çok da ciddiye almıyoruz ama böyle olunca azıtıyorlar. Zaman zaman bunların gevşeyen vidalarını sıkmak mecburiyet halini alıyor. Zannedersiniz Cumhur İttifakı tutmamış ne kadar da Cumhur İttifakı nedeniyle kuyruk acısı çeken varmış. Televizyonları açın zavallı uzman yorumcuları görürsünüz. Bal alacakları çiçeği bilirler ama kanatları olmadığından bir türlü uçamazlar. Cumhur İttifakı bugün dünden daha güçlüdür.

Bunlar günlerce utanmadan sıkılmadan MHP ile AK Parti arasında bir sorun varmış gibi yazıp çizdiler. MHP'nin AK Parti'nin altını oyduğunu ahlaksızca ileri sürdüler. MHP'nin oy oranı yüzde 18,81 ise AK Parti'nin de yüzde 35'dir dediler. İki partinin toplam oyu yüzde 60,42 düzeyindedir. Cumhur İttifakı Türk milletinin ta kendisidir. Cumhur İttifakı siyasi ahlakın simgesi 82 milyon Türk vatandaşının kaynaşma siperidir.

Mert olduk dik durduk milli bekamızın etrafında çelikten irademizle birleştik. AK Parti ile ittifakımız birilerini niye rahatsız ediyor? Cumhur İttifakı'ndan PKK memnuniyetsiz CHP dünden hazımsız. Cumhur İttifakı dediniz mi HDP'yi afakanlar basar Türk düşmanlarının şaftı kayar. Zillet ittifakına hizmet eden güruhun hangi iftiraları attığı aslında meselemiz değildir. Varsın çıkarcılar işbirliği yapsınlar. Biz bunların alayına yeteriz."

"Türkiye döviz kuru üzerinden tehdit edilmektedir"

"Ekonomik operasyon siyasi kumpasa eşlik etmektedir. Türkiye döviz kuru üzerinden tehdit edilmektedir. Türkiye ekonomisi hedef alanlara çıtını çıkarmayıp batıyoruz diyenler kesinlikle iyi niyetli değillerdir. Türkiye'nin makro ekonomik dengelerinin bozulmasından adeta mutluluk duyanlar bu vatanın mensubu olamazlar. Bunlar bizim gibi duyamazlar duramazlar. YSK'nın İstanbul seçimlerini görüşmeye başladığı andan itibaren yükselen döviz kuru neyin mesajlarıdır? 31 Mart seçimlerine bir hafta kala bazı sermaye gruplarının döviz kurunu spekülasyonlarla yükseltme oyunlarını neye yoralım?

Biber, patlıcan, patates, işsizlik edebiyatı yapmak çarpıklıktır. S-400 alacağız diyoruz alamazsını bedeli ağır olur diyorlar. F-35 üretim sürecinde varız diyoruz. S-400'den vazgeçmediğiniz takdirde uçakları uçaramazsınız diyorlar. Ya F-35 ya S-400 dayatması ile sabrımızı test ediyorlar. Doğu Akdeniz'de önümüzü kesmek için plan üstüne plan yapıyorlar."

"Sevsinler senin kapağını" 🎥

"Kılıçdaroğlu da İBB tabelasına TC ibaresi eklenmesine diyor ki MHP’ye kapak olsun. Sevsinler senin kapağını. Aferin çok güzel laf ettin, boynuna beraat belgesini asarsın artık. Kaynayan kazan kapak tutmaz. Gazozuna oyun olmaz. Şayet oynamaya kalkarsan aklın başından gider. Sana kapak çoktan oldu da ya duymadın ya da duyurmadılar geçmiş olsun. Laf dedi döndü kasnak söz söyledi buna eski çamlar bardak. Sayın Kılıçdaroğlu kapak resmi sevilerek alınan kitap gibisin dışın hoş gibi duruşun boş gibi için bomboş."

Bahçeli, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun İstanbul seçiminin iptali yönünde oy veren 7 YSK üyesiyle ilgili sözleri için "suç unsuru olduğu kanaatindeyim" dedi.

TBMM'deki grup toplantısının çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bahçeli şöyle devam etti:

"İsim isim belirtirken arkasından da çete sıfatıyla nitelendirmesi yakışık almamıştır. Bazı konuşmalarında suç unsuru olduğu kanaatindeyim. Kendisi müracat etsin dokunulmazlığın kaldırılması talebinde bulunsun. Ben de ilk olarak o yönde oy vereceğimi ifade ediyorum."

"Gül, AKP'ye vefasızlık yapıyor"

Abdullah Gül'ün YSK kararına yorumu da sorulan Bahçeli, ''Abdullah Gül'ün Twitter'daki mesajını okudum 367 ile ilgili olarak o dönemin Yargıtay Başsavcısıyla aynı çukura girmeleri inandırıcı değildir. 367 tezini ortaya koyup kendi cumhurbaşkanlığını engellemeye çalışan bir zatın görüşünü şimdikiyle ilişkilendirerek iki üzüntü yaşadığını söylemesi doğru değildir. 367 riskini 71 milletvekili ile aşan kendisinin cumhurbaşkanı olması için 3. turu deneyen bir siyasi partinin genel başkanı olarak söylüyorum AKP'ye vefasızlık yapıyor ama MHP'nin politikasını da hiç olmazsa saygı duysun'' ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu dünkü grup toplantısında "İmamoğlu, İBB'nin tabelesına TC ekledi. Bu da Bahçeli'ye kapak olsun" ifadelerini kullanmıştı.

Kılıçdaroğlu: 'Demokrasi Kazanacak, Her Şey Çok Güzel Olacak' - onedio.com
Kılıçdaroğlu: 'Demokrasi Kazanacak, Her Şey Çok Güzel Olacak' - onedio.com

YSK'nın kararını "367 krizine" benzeten 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ise "Yazık, bir arpa boyu yol alamamışız" demişti.

Abdullah Gül '367 Kararını' Hatırlattı: 'Yazık, Bir Arpa Boyu Yol Alamamışız' - onedio.com
Abdullah Gül '367 Kararını' Hatırlattı: 'Yazık, Bir Arpa Boyu Yol Alamamışız' - onedio.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir