Görüş Bildir
Haberler
'Fıkra Gibi' Üst Geçide Yayalar İçin Müdahale

'Fıkra Gibi' Üst Geçide Yayalar İçin Müdahale

ATKN
30.03.2015 - 14:12 Son Güncelleme: 30.03.2015 - 15:03
İçeriğin Devamı Aşağıda

Trabzon'da araç trafiğinin yoğun olduğu Karadeniz Sahil Yolu'nda yaptırılan 350 metre uzunluğundaki yaya üst geçidine, vatandaşların daha rahat kullanabilmeleri ve mesafenin kısaltılması için ek merdiven yapılıyor.

Karadeniz Sahil Yolu'nun Faroz Balıkçı Barınağı yakınındaki güzergahta yaşanan trafik kazalarının ardından yayaların güvenliği için Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından söz konusu bölgeye üst geçit yaptırıldı.

Vatandaş 50 metre mesafe için 350 metre yürüyor

Vatandaş 50 metre mesafe için 350 metre yürüyor

Hizmete açılan üst geçidi kullanmak isteyen vatandaşlar, yolun karşısına geçmek için 50 metrelik mesafeyi yaklaşık 350 metre yürüyerek tamamlamak zorunda kalıyor.

Engelli ve yaşlıların daha rahat kullanabilmeleri amacıyla zemini düz olarak yapılan ve her iki yönünde üçer kat merdiven bulunan üst geçidin oldukça uzun olması nedeniyle ek merdiven yapılmasına karar verildi.

Üst geçidin her iki yönünde 15'er metre uzunluğunda ek merdiven yapımına başlayan ekipler, çelik merdivenin montaj işlemlerinin kısa süre içinde bitirileceğini söyledi.

Faroz Mahallesi'nde yaşayan Cemil Yaşar Batur, üst geçidin uzun olmasına bir anlam veremediğini ifade etti.

Her gün bu üst geçidi kullandığını anlatan Batur, 'Daha kısa olsaydı elbette ki bizim için daha iyi olurdu. Artık deyim yerindeyse saçlarım ağarmaya başladı. Yaklaşık 350 metre az bir mesafe değil. Eskiden yol ortasında bulunan demir bariyerlerden geçiyorduk ve tehlikeliydi. Üst geçit iyi oldu ama çok uzun' diye konuştu.

Faroz Balıkçı Barınağı'nda balıkçılık yapan Aydın Tapar da evinin bu mahallede olması nedeniyle sürekli olarak üst geçidi kullandığını belirterek, 'Çok katlı ve dönemeçli olması insanı yoruyor. Yaşlı bir insanın yavaş bir şekilde bu üst geçitten karşıya geçmesi neredeyse 10 dakikayı bulur' ifadesini kullandı.

Hakan Burak Altunöz, AA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
3
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Maverick

3 liraya 5 lira almak için yaparlar hep bunları..

huzunkovankusu

şimdi burası trabzon olmasaydı fena dalga geçerdim he :D

Seytantuylu

skldfjklsadjfklasdjfklas nolur fotoşop olsun bu.