51. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu Tanıtıldı

 > 
5PAYLAŞIM

Erdoğan pedal çevirdi, korumalar yetişmekte zorlandı

51. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nun tanıtım etkinliğine katılan Erdoğan, kendisine özel hazırlanan bisikletle pedal çevirdi. Korumalar ise Erdoğan'la birlikte koştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Salacak'ta '51. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu' tanıtım etkinleri kapsamında basın turuna katıldı.

Korumaların zor anları

Etkinlikte en çok dikkat çeken Erdoğan'ın onlarca korumasının takım elbiseyle birlikte koşarak Cumhurbaşkanı Erdoğan

"Bisikleti henüz sevdirebilmiş değiliz"
Tanıtım sonrası açıklamalarda bulanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bisiklet olayında aslında dünyadaki birçok ülke gibi, Batılı ülkeler gibi, bisikleti henüz sevdirebilmiş değiliz. Bisiklet noktasında altyapımızı da iyi yaptık diyemeyiz, bunda da çok başarılıyız diyemeyiz. Ancak bazı illerimiz var ki, başta Konya olmak üzere onlar gerçekten bu konuda iyi adımlar atıyorlar, iyi altyapılar oluşturuyorlar. Temennim odur ki, diğer illerimizde de İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya gibi buralarda da bisiklete yönelik, bisiklet yollara yönelik altyapıyı da süratle başarırız ve bisiklete olan sevdayı da artırırız. Aynı zamanda bisiklet üreten firmalarımız da fiyatları uygun hale getirirlerse o zaman bu işin tüketimi de çok daha farklı olacaktır. Buna da inanıyorum" dedi.

51. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, Alanya'da 26 Nisan Pazar günü başlayıp 3 Mayıs Pazar günü İstanbul'da sona erecek.

Ajanslar

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir