Görüş Bildir
Haberler
Erdoğan’dan Merkel’e Mektup Yazan Akademisyenlere 'Mankurt' Benzetmesi

Erdoğan’dan Merkel’e Mektup Yazan Akademisyenlere 'Mankurt' Benzetmesi

Onedio Medya
19.10.2015 - 15:13 Son Güncelleme: 19.10.2015 - 16:37

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Almanya Başbakanı Türkiye'ye geliyor, kendilerine akademisyen diyen bir güruh çıkıp, bir sürü yalan yanlış gerekçenin ardından 'gelmeyin, bu ziyaret Erdoğan'a ve Davutoğlu'na destek anlamı taşır' diyor. Bu girişimin adı beşinci kol faaliyetidir. Bu girişimin içinde yer alanları ben birer mankurt olarak görüyorum' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Muhtarlar Toplantısı'nda konuştu. Bir anlamda Türkiye'nin muhtarı olduğunu belirten Erdoğan, 'Sizler milletin oyları ile seçildiniz. Ben de milletin oyları ile seçilen ilk cumhurbaşkanıyım. Birbirimizi çok iyi anlayabiliriz. Sizler mahallenizin, köyünüzün ben de bir nevi Türkiye'nin muhtarıyım. ' dedi. 

İşte Erdoğan 12. Muhtarlar Toplantısı'ndaki açıklamalarından satır başları:

‘Muhtar bile olamaz’… Manşetleri buydu. Amaçları milli iradeyi aşağılamaktı. Muhtar seçilmekle Belediye Başkanı seçilmek arasında prensip olarak fark yok.

Eğer millet tavrınıza inanırsa tercihini sizden yana kullanır ve işbaşına gelirsiniz.

Bu kesim için en makbul muhtar mahallesine değil onlara hizmet eden muhtardır. 1994’te vesayet odaklarının değil İstanbul halkının emrinde belediye başkanlığı yaptığımız için o dönemde o manşetlere maruz kaldık.

Burada onların değil sizin bulunmanızdan rahatsızlar. İnanın bana cumhurbaşkanlığı külliyesi eleştirilerin gerisindeki asıl sebep budur. Bu külliye ilgili sorun olmadığını biliyorlar. Tek sıkıntıları Beştepe’nin kendilerinin değil milletin emrinde olmasıdır.

İstedikleri kadar uğraşsınlar Beştepe milletin emrinde olmaya devam edecektir.

İkide bir tutturmuşlar kaçak saray, kaçak saray… Elinde belgen bilgin mi var? 

Varsa açıkla. Bunun Danıştay kararlarını açıklamamıza rağmen ısrarla söylemeye devam ediyorlar. Niye? İftira at tutmazsa izi kalır.

Geçenlerde bir muhalefet partisinin genel başkanı TV’de kaçak saray diyor. Bu ülkede siyasetçi olmanın önce dürüst olmaktan geçtiğini bu insanların öğrenmesi lazım.

Bu mekan ile gurur duymaları gerekirken, burası şahsıma ait değil milletin evi… Bu eserle beraber dünyaya farklı bir görüntüyü vermektir. Bu eser bu milletin azametini göstermektedir.

Geçtiğimiz haftalarda Aziz Sancar’ın Nobel ödülü alması haberini Japonya’da aldım. Milli takımın Euro 2016’ya katılması hakkını elde etmesi sevincini hep birlikte yaşadık.

KKTC’ye su temin eden projenin açılışını gerçekleştirdik.

Dediler ki Kuzey Kıbrıs’a su gitti. Doğru, balonla su getirdiler. Sonra o balon patladı. O balonla bu işin olmayacağını onlar da biliyordu. Tu kaka diyecek ya bunu demek için nereden nasıl söyleyeyim derdinde. Taşıma su ile değirmen dönmez. Su denizin altından Kuzey Kıbrıs’a verilmeye başladı.

Kimse şu hizmet siyasetini değerlendiremiyor. O yüzden muhtarlarımıza çok önem düşüyor

Biz ne yapacağız yapacağız terörü diz çöktüreceğiz. Bundan endişeniz olmasın Şehitlerimiz kanayan yaramız ama bir milletin zaferinin altında şehitler yatmaktadır.

Şehitlerimiz diridir, ölü değildir.

Ankara garı önünde meydana gelen bombalı saldırıda kaybettiğimiz vatandaşlarımızın acısı içimizi yakıyor.

Terörün amacının Türkiye’yi bu gündeminden, yatırımlardan uzaklaştırmak olduğunu biliyoruz.

Türkiye’yi rotasından çıkarmak hedefinde yürüyenlere sesleniyorum.

'Bugün aynı zamanda Muhtarlar Günü'

Bu günde sesleniyorum: Başaramayacaksınız, kardeşliğimizi bozamayacaksınız, bayrağımızı indiremeyeceksiniz, bizi 2023 hedeflerimizden vazgeçiremeyeceksiniz.

Bizim için kurduğunuz tuzaklara inşallah siz düşeceksiniz.

Umudumuzu asla kaybetmeyeceğiz.

Demokrasilerde muhalefet ve eleştiri olmazsa olmaz bir unsurdur. Hiçbir muhalefetin kendi ülkesine, kendi toplumuna karşı olma hakkı yoktur. Husumet derecesine varan bir muhalefet anlayışı…

Parti demeye bile dilim varmıyor. Bunun için organizasyon diyorum. Bu tür yapılara destek vermeyi meşrulaştırmak isteyenler var. Bir takım medya, siyasetçiler işi gücü bırakmış Terör örgütü ve onun organizasyonunun propaganda aracı haline gelmiştir.

Zaman zaman Türkiye dünyanın en demokratik ülkesi dediğimde rahatsız olanlar çıkıyor.

Demokrasi ile yönetilen bir ülkede PKK gibi bir terör örgütünü ve onun güdümündeki kuruluşları bizdeki gibi aleni bir şekilde desteklemek mümkün müdür.

DHKP-C gibi bir terör örgütüne ve onu destekleyen siyasetçilere en küçük bir müsamaha gösterilir mi? Bunun adı terör örgütü yardakçılığıdır.

"Bu girişimdekilere ben ‘mankurt’ diyorum"

Almanya Başbakanı Türkiye’ye geliyor. Bir güruh çıkıp ‘gelmeyin, bu Erdoğan ve Davutoğlu’na destek anlamına gelir’ diyor. Bu girişimin adı 5. Koldur. Bu girişimdekilere ben ‘mankurt’ diyorum.

Bu güruhtakilerden bir kısmı kamuda görev yapan, devletten maaş alan kişiler olmalarıdır.

Cemil Meriç’in bir sözü var: Bu ülkeyi yaşanmaz bulanlar bu ülkeyi yaşanmazlaştıranlardır.

Bu güruh her gün TV’de konuşur ama milletten karşılık bulamaz.

Kendi ülkesi ve milletinin değil de terör örgütlerinin yanında yer alanları milletimiz zaten biliyordu.

Boğaz’a köprü yapılmak istenir, karşısına bunlar dikilir. Baraj yapılmak istenir, karşısına bunlar dikilir.

Mağdurun, mazlumun yanında dış politika izlenir, karşısına bunlar dikilir.

Siyasi iktidarı terör yoluyla kendi halkına yabancılaşmış bu sözde akademisyenler aracılığıyla hükümeti köşeye sıkıştırma çabasını üzüntüyle takip ediyoruz.

Cumhurbaşkanı olarak yüzde 52 oyla şahsımı bu makama getiren milletime karşı sorumluluklarım benim için her şeyin önünde gelir.

Bizler faniyiz. Ne bu makamlar, ne bu mekanlar bize kalmayacak.

Çocuklarımıza daha huzurlu Türkiye bırakmak istiyorsak bu riskleri almak mecburiyetindeyiz. Milletim bana her türlü makamı zaten layık görmüş.

Daha neyin peşinde olacağım.

Hiçbir işe karışmayan, zorunlu durumlarda kamuoyu önüne çıkan bir cumhurbaşkanı olsam bunlar hiçbir türlü eleştiriye girmez benimde başım ağrımaz ama milletin karşısına çıkacak yüzüm de olmaz

Ben çalışan, koşturan, terleyen bir cumhurbaşkanı olacağım demiştim.

Bu göreve gökten zembille gelmedim. 11.5 yıl başbakanlık yaptım.

İnşası süren projeler, hizmetler var. Onları takip etmek mecburiyetindeyiz. 2023 için sözünü verdiğimiz projeler var. Onları takip etmem gerekiyor.

Türkiye terör örgütünün saldırısı altındayken ben nasıl köşemde otururum. Huzurumuz, geleceğimiz tehdit edilirken kendimi başka işlerle nasıl meşgul edebilirim. Böyle davranmaya kalkarsam milletimin karşısına başı dik çıkamam.

13 yıl oldu hala bu sevdadan vazgeçmediler. Allah ömür, halkımız da destek verdiği sürece bu ülkede milli iradeden gücünü almayan hiç kimse at oynatamayacak, borusunu öttüremeyecek

Türkiye’yi yönetmek mi istiyorsunuz? İşte sandık orada. 1 Kasım’da yetkiyi alırsanız o zaman gelin karşımıza. Bizim için esas olan milletimizin tercihidir.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Peki makurt nedir?

Mankurt - Türk, Altay ve Kırgız efsanelerinde bahsedilen bilinçsiz köle. Mankurt haline getirilmek istenen kişinin başı kazınır, başına ıslak deve derisi sarılır ve böylece elleri kolları bağlı olarak Güneş altında bırakılır. Deve derisi kurudukça gerilir. Gerilen deri başı mengene gibi sıkar ve inanılmaz acılar vererek aklını yitirmesine neden olur. Böyle bir kişi bilinçsiz ve her istenen şeyi sorgusuzca yapan bir köleye dönüşür.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
76
43
13
12
4
4
0