Çoğu Müzikseverin Sadece Tek Şarkısını Bildiği 10 Müzik Grubu

1PAYLAŞIM

Her grubun kendine has bazı imza şarkıları, bazı imza albümleri oluyor. Bu şarkılar bir şekilde o kadar geniş bir kitleye ulaşıyor ki kendi başlarına, gruptan bağımsız bir hale geliyorlar. Öylesi zamanlarda o imza şarkılara dair herkesin bir bilgisi olsa grup çoğu zaman arka planda kalmış oluyor. Ve yalnızca o şarkıyla bilinir hale geliyor.

Çoğu müzikseverin sadece tek şarkısını bildiği müzik gruplarını sizler için derledik.

Sizin de "Bu grubun yalnızca bu şarkısı biliniyor" dediğiniz grupları yorumlara bekliyoruz. 😉

1. The Lumineers

2019 yılında III adlı albümünü piyasaya süren müzik grubu The Lumineers birçok insanın tek şarkısıyla bildiği gruplar arasında yer alıyor. Ho Hey şarkısını müzikle ilginin çoğu insan bilse de grubun albümleri ve başka işlerine dair çok bir fikir yok.

2. Earth, Wind & Fire - September

Soul müziğin ikonik grubu Earth, Wind & Fire, birçoğumuzun hafızasında September ile yer edindi. Belki biraz da zorlasak Let's Groove'u da bildiğimizi hatırlarız. Başka?

3. Imagine Dragons

Imagine Dragons hiç kuşkusuz herkesçe bilinen bir grup. Hatta Şampiyon Ligi'yle bağdaşır hale geldiğini söyleyebiliriz. Ama, ne yazık ki, kimi zaman Imagine Dragons dinleyiciler için Believer'dan öteye gidemiyor.

4. The Kinks

Gelmiş geçmiş en efsanevi gruplardan biri The Kinks'in birçok film ve televizyon dizisinde sıkça çalan şarkısı I'm Not Like Everybody Else de bu grubun tek bilinen şarkısı olma özelliğini koruyor.

5. Eagles

1970'lerin en başarılı gruplarından biri olmasına rağmen Eagles da tek şarkıyla bilinen gruplardan biri. Ama en azından Hotel California'yı gerçekten, gerçekten herkes iyi bilir!

6. Bauhaus

Peter Murphy, Daniel Ash, Kevin Haskins ve David J'de oluşan Bauhaus grubu yine 70 sonu İngiltere'sinin en başarılı rock gruplarından biri olmasına rağmen başta Bela Lugosi's Dead olmakla beraber çok az şarkıyla tanınırlık kazandı.

7. The Verve - Bitter Sweet Symphony

Herkesin tek şarkısını bildiği bir başka efsane grup The Verve. Bitter Sweet Symphony herkesçe bilinmesine rağmen siz müzikseverlere A Northern Soul ve Urban Hymns albümlerinin tamamını tavsiye ediyoruz.

8. Motörhead

Motörhead çıkardığı onlarca şarkı ve onlarca albüme rağmen bir şekilde bu listeye girmeyi başardı. Ace of Spades gerek albüm gerek şarkı olarak grubun en bilinen hatta zaman zaman tek bilineni olmayı başarıyor.

9. Backstreet Boys

Backstreet Boys bilhassa 90'larda genç olanların favori gruplarından biri. Ancak hafızalarda muhtemelen, artık bir tek I Want It That Way yer alıyor.

10. Abba

ABBA'nın elbette birçok şarkısı biliniyor. En azından sorduğunuz zaman insanlar bildiklerini iddia ederler ancak saymaya gelince küçük bir tıkanma oluyor. Bunun kabahatlisi insanlar değil Dancing Queen'in her şarkıyı gölgede bırakması olabilir.

Evde ya da sokakta ol fark etmez, müzik ve müzik hakkında her şey @yuzdeyuzonline Instagram ve Twitter hesaplarıyla senin yanında!

#yüzdeyüzmüzik artık #yüzdeyüzonline!

Online konserler, ilginç bilgiler ve müzikle ilgili diğer her şey için @yuzdeyuzonline Instagram ve Twitter hesaplarını takip et!

instagram.com/yuzdeyuzonline
twitter.com/yuzdeyuzonline

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
feridun.baylan

Abba'nın sedece tek 1 şarkısımı 😂😂😂🤣🤣🤣 ulan ben 50 tane sayarım senin cahilliğini de ortaya çıkarırım amk sen git arabesk dinlemeye devam et yabancı müzik sana göre değil OK

sntmntl

The kinks 'in buradaki şarkısı hariç diğer şarkılarını bilmem garipliği

s0uthredb

Tamam herkesin zevki farklıdır ama sen malsın. Listede backstreet boys en fazla albüm satanlarda 90'larda listelerde bir numara olan bir grup. Abba yı da eklemiş. İmagine dragons dan sadece believeri bilmen senin cahilliğin...tek şarkıymış. Mal... Sen ismail yk ile takılmaya devam et.

Görüş Bildir