Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bütün Kızlar Toplandık! Tam da En İyi Arkadaşlarınızla İzlemelik 33 'Kız Grubu' Filmi

Sanat-

Bir akşam kız arkadaşlar olarak toplandığınızda, izleyecek filmleriniz hazır. Hadi yine iyisiniz... ☺️

33. Benim Zengin Dostlarım / Friends with Money (2006)

IMDb: 5.9

Friends with Money, gayet güzel ve rahat giden hayatlarının dengesi orta yaşın getirdiği gerçeklerle yüzleşmeye başladıklarında alt üst olan dört çok yakın arkadaşın hikâyesi. Los Angeles’ın sınıf-farkı-duyarlı batı bölümünde yaşanan modern hayatın hüzünlendiren ama bir o kadar da komik portresi. Nicole Holofcener’ın yazdığı ve yönettiği Friends With Money, Sundance Film Festivali’nin 2006 yılındaki “Açılış Gecesi Seçkisi” idi.

32. İyi Kızlar / Very Good Girls (2013)

IMDb: 6.0

Filmde liseden mezun olduktan sonra yaz tatilinde artık bekâret sorununu çözmeye karar veren New Yorklu iki genç kızın hikâyesi anlatılmaktadır. Ancak bu düşündükleri kadar kolay olmamaktadır. Bir gün karizmatik bir sokak sanatçısına her ikisi birden aşık olunca işler karışır.

31. Aramızda Kalsın / Divine Secrets of the Ya-Ya Sisterhood (2002)

IMDb: 6.0

Bir tiyatro yazarı olan Sidda, oldukça sevgi dolu ve bir o kadar da garip davranışları olan annesinden ve doğup büyüdüğü şehir olan Louisiana'dan yeterince uzak olan New York'ta yaşamakta ve bunu böyle sürdürmekte kararlıdır. Bir gün Sidda hakkında Time dergisinde çıkan yazıda, Sidda'nın annesi Vivi'nin iyi bir anne olmadığı yazılınca Vivi çok sinirlenir ve anne kız hem kendi ilişkilerini hem de Sidda'nın evlilik korkusunu yenmesini yedi yıldır bekleyen sevgilisi ile olan evlilik planlarını bozacak bir kavgaya girişirler. Bu durumu düzeltmek için Vivi'nin de bir üyesi olduğu Ya-Ya kardeşliğinden eski arkadaşları devreye girerler ve Sidda'ya gençken annesinin nasıl birisi olduğunu anlatmaya karar verirler.

30. Bekar Yaşam Kılavuzu / How to Be Single (2016)

IMDb: 6.1

New York şehri Alice, Robin, Lucy, Meg, Tom ve David gibi binlerce yalnız ve kalbi kırık bekar insan ile dolu. Herkes kendisine doğru eşi ya da aşk dolu bir ilişkiyi arıyor; pek çoğu ise orta karar bir birlikteliğe bile razı! Baştan çıkartıcı mesajlaşmalar ve tek gecelik ilişkilerin ortasında tüm bu bekar insanların, bekarlığı ve yalnızlığı yönetmesini öğrenmeleri gerekiyor!

29. Büyücüler Kulübü / The Craft (1996)

IMDb: 6.2

Lisede witchcraftla uğraşan 3 büyücü kız, okula yeni gelen kızın da böyle güçlere sahip olduğunu görünce şimdiye kadar istedikleri ama bulamadıkları 4. cadıyı bulmuşlardır. Yeni kızı da gruplarına dahil ederler ve maceradan maceraya koşarlar...

28. Mona Lisa Gülüşü / Mona Lisa Smile (2003)

IMDb: 6.4

Katherine Ann Watson (Julia Roberts), 1953 yılında sanat tarihi öğretmeni olarak California’dan New England’da bulunan Wellesley Kız Koleji’ne gelir. Dönem savaş sonrasıdır. En başarılı ve en iyi öğrenciler bu okulda okusalar da, okul ve kasaba oldukça muhafazakardır. Öğrencilerine, yürüyecekleri yolun onlara gösterilmiş olan değil, kendilerinin seçecekleri yol olduğunu anlatmaya çalışan Watson, güçlü bir muhalefetle karşılaşacaktır.

27. Gezgin Pantolon Kardeşliği / The Sisterhood of the Traveling Pants (2005)

IMDb: 6.6

Doğdukları zamandan beri hiç ayrılmayan 4 iyi arkadaşın ilk defa birbirlerinden ayrı geçirecekleri o güzel yazın hikayesini anlatıyor.Genç kızlar hepsine tesadüf bir şekilde uyan bir pantolon alırlar ve farklı vücut yapılarına sahip oldukları için bunun bir sihir olduğunu düşünürler .Bu pantolonu birbirleri arasındaki bağları için kullanmaya karar verirler. Hayatta dostlukların ne kadar önemli olduğunu anlatan güzel bir gençlik filmi.

26. Strike! (1998)

IMDb: 6.7

60'lı yıllarda sadece kız öğrencilere eğitim veren bir okulun yönetimin kararıyla erkek öğrencilerle birleşmesine karar verilir. Bu fikirden hoşlanmayan bir grup genç kız okullarına katılacak olan yeni arkadaşlarından kurtulmak ve okullarını erkek istilasından kurtarmak için muzip planlar hazırlamaya koyulurlar.

25. Bağlılık Yemini / Now and Then (1995)

IMDb: 6.7

Ünlü ‘‘Stand By Me’’ filminden esinlenen ‘‘Sevgi Bağları’’, bir yaz tatili sırasında tekrar buluşan dört kadının 20 yıla yayılan dostluğunu konu alıyor. Marlene King'in yarı otobiyografik eserinden uyarlanan, kadın yönetmen, kadın oyuncular ve tüm duyarlılığıyla gerçek bir kadın filmi...

24. Hayatımın Çalımı Beckham / Bend It Like Beckham (2002)

IMDb: 6.7

Jesse, ailesinin üzerinde kurduğu tüm baskılara rağmen, futbol tutkusunu hayata geçirmek isteyen Hintli bir kızdır. Bir gün, daha profesyonel bir takımda oynama şansı yakalar ve ailesinden gizli küçük bir kadınlar takımında oynamaya başlar. Ünlü futbolcu Beckham gibi başarılı olma hayalleri, ailesinin kendisini futbol oynarken yakalamasıyla suya düşer gibi olur.
Bütün dünyayı kasıp kavuran futbol tutkusunun, İngiltere'de yaşayan Hintli bir kız üzerindeki etkilerini konu edinen sevimli bir komedi.

23. Beaches (1988)

IMDb: 6.8

Arkadaşlığın dostluğa dönüşmesindeki keyifli zamanları yansıtan ve dostluğun aynı zamanda ne kadar can yakabileceğini çok ince detaylarla anlatan, çok güldüren ve ağlatan muhteşem bir film.

22. Walking and Talking (1996)

IMDb: 6.8

Amelia, son zamanlarda zorlu bir dönem geçirmektedir. En iyi arkadaşı apartmandan ayrılmış, kedisi kanser olmuş ve şimdi de en iyi arkadaşı evlenmektedir. Tüm bunlarla Andrew, Frank ve Laura'nın desteğiyle başa çıkmaya çalışırken bir yandan da 'Çirkin Çocuk' Bill ile ufak bir yakınlaşma yaşamaktadır.

21. Fırlama Kızlar / Clueless (1995)

IMDb: 6.8

"Fırlama Kızlar"da Beverly Hills'te yaşayan çok popüler 16 yaşındaki bir liseli kız olan Cher'in öyküsü anlatılmakta. Erkeklerle çıkmak ve modayı takip etmek onun en önem verdiği şeylerdir. Film boyunca hem okula yeni gelen bir kızın paspal giyim tarzını değiştirmeye çalışıyor hem de iki hocasının arasını yapmaya çalışıyor. Çünkü düzeltilmesi gereken notlar vardır.

20. Nedimeler / Bridesmaid (2011)

IMDb: 6.8

Annie’nin hayatı karmakarışıktır. En iyi arkadaşı Lillian nişanlanır ve Annie’nin baş nedimesi olmasını ister. Karşılıksız aşk acısı çeken ve çok üzülen Annie, pahalı ve tuhaf olan ne kadar adet varsa hepsini uygular. Annie, Lillian ve nedimelere, insanın sevdiği biri için ne kadar ileri gidebileceğini gösterecektir.

19. Takvim Kızları / Calendar Girls (2003)

IMDb: 6.9

Bir kadın enstitüsü adına çalışan 11 kadın, lösemi hastalarına para toplamak için ilginç bir yola başvurur. Daha önce gelir sağlamak amacıyla çiçekli takvimler basan grup, soyunarak fotoğraf çektirir. Takvim kısa bir süre sonra tüm dünyanın dikkatini çeker.

18. Kötü Kızlar / Mean Girls (2004)

IMDb: 7.0

Zoolog olan ailesi tarafından Afrika'da bir köyde büyüyen Cady, en güçlünün hayatta kaldığı ilkesini yaşayarak öğrenmiştir. 
Ancak 15 yaşına gelip liseye başladığında orman kanunlarının yepyeni bir boyut kazandığını fark eder. Okulun en popüler kızının eski sevgilisine aşık olunca işler Cady için epey karışacaktır.

17. Masumiyetin İntiharı / The Virgin Suicides (1999)

IMDb: 7.2

70'lerde bir Amerikan banliyösünden kesitler...
Bir grup genç, banliyönün en gizemli 5 kız kardeşi ile ilgilenmektedir. Böylece hem kendi cinselliklerini, hem de kadınlığın gizemlerini keşfederler. Lisbon kardeşler normal bir görünüm sunmaktalarsa da, aralarından birinin intihar etmesi tüm dikkatleri aileye çevirir. Katı Katolik ahlakını benimsemiş Lisbon ailesi kızlarının intiharı üzerine konuşmamakta, gerçekler bir sır olarak kalmaktadır. Olayları izleyen komşu ailelerin oğulları, Lisbon kızlarının gizemini çözmeyi amaç edinirler.
Ünlü yönetmen Francis Ford Coppola'nın kızı Sofia Coppola'nın ilk filmi, yönetmenine bol ödül kazandırmış bir yapım.

16. Karamel / Sukkar banat (2007)

IMDb: 7.2

Beyrut’ta 5 kadın düzenli olarak bir güzellik salonunda buluşurlar...Bu güzellik salonu birkaç neslin bir araya gelip dertleştiği ve birbirleri ile sırlarını paylaştığı, şehrin en renkli mekanıdır...
Kuaför dükkanı, bu birbirinden değişik ve güzel kadınların annelik, aşk ve seks hakkındaki konuşmaları ve bitmek bilmeyen güzelleşme çabaları ile şehrin en eğlenceli yeridir...

15. Çelik Manolyalar / Steel Magnolias (1989)

IMDb: 7.2

"Çelik Manolyalar", bir güzellik salonunun etrafında birbirleriyle çok iyi dost olan bir grup kadının yaşamlarından kesitler aktarıyor. 1980'li yıllarda Louisiana'da yaşayan bir grup kadının kocalarıyla ilgili bazı sorunları var. Kimi ölmüştür, kimi depresiftir, kimi daha evlenememiştir bile. Böylelikle bu kadınlar giderek kendilerini dedikodunun dayanılmaz çekiciliğine kaptırıyorlar. Dedikodu bu kadınların en iyi yaptığı şeydir. Dışarıda başka insanlarda arayıp da bulamadıkları birçok şeyi kendi aralarında ve bu küçük güzellik salonunda buluyorlar.

14. Kadının Fendi / Made in Dagenham (2010)

IMDb: 7.2

1968 yılında, İngiltere’deki bir Ford fabrikasında geçen filmde cesur bir grup kadın güç birliği yapıp adalet için ayaklanıyor. Mücadelenin gayesi, cinsel ayrımcılığın önünü keserek erkeklerle eşit kazanç ve haklar elde etmek. Hayatları mutfakla fabrika arasında geçen, işçi sınıfına mensup sıradan kadınlar patronlarına, kocalarına ve devlete karşı durmak zorunda kalıyor, ama sonunda amaçlarına ulaşıyorlar.

13. Pitch Perfect (2012)

IMDb: 7.2

Beca, karşısındaki insanın ağzından çıkan sözleri dinlemek yerine kulaklıklarından çıkan sesi dinlemeyi tercih eden bir kızdır. Yeni okuluna vardığında, kendisini ortak noktaları birlikteyken güzel şarkı söylediklerini düşünen kaba, tatlı ve tuhaf kızların arasında bulur. Beca bu vokal grubunu sıradan düzenlemelerinin ve mükemmel armonilerinin dışına çıkarınca, okulun amansız akapella dünyasının en iyisi olmak için mücadele etmeye başlarlar. Peki, bu sürecin sonunda kızları neler bekliyor?

12. Küçük Kadınlar / Little Women (1994)

IMDb: 7.3

Babaları İç Savaş’ta çarpışırken anneleri tarafından zor şartlarda büyütülen Joe, Meg, Beth ve Amy March’ın öyküsü, aynı zamanda kimsenin bozamayacağı güçlü bir bağın duygu dolu hikâyesi.

11. Heathers (1988)

IMDb: 7.3

Okulun en popüler üç kızı Heather I, Heather II ve Heather III kodadlı zengin ve kibirli kızlardır. Veronica (Winona ryder) en az onlar kadar popüler olmasına rağmen bu üç kızdan ölesiye nefret ediyor. Hatta kendi kafasına uygun bir erkek arkadaş ( Christian Slater) da bulunca onları tek tek ortadan kaldırma planlarına da başlıyor… Çevrildiği yıl hiç de büyük ilgi görmeyen film, şimdilerde bir kült film olarak anılıyor.

10. Patenci Kızlar / Whip It (2009)

IMDb: 7.3

Bliss, Texas'ın Bodeen kasabasında ikamet eden bir lise öğrencisidir. Bağımsız Rock (İndierock) tutkunu bu genç kız, birçok bakımdan çevresiyle sorun yaşamaktadır. Bliss, banliyö hayatının sıradan ve hizipçi ahlakıyla baş etmenin yollarını ararken, bir gün Austin civarında paten (roller) müsabakalarının yapıldığını öğrenir. (Son derece sert kavgaların yaşandığı, dönel bir pist üzerinde cereyan eden ve ekseriyetle rocker hatunlar tarafından icra edilen yerel bir spor) Bliss,aradığı şeyi bulmuştur. Kendisi gibi insanlar arasında, yapmacıklıktan uzak gerçek kankalar onu beklemektedir.

9. Hayatın Getirdikleri / The Secret Life of Bees (2008)

IMDb: 7.3

Öfkeli ve zalim babasından kaçmak ve annesi hakkındaki gerçekleri öğrenmek isteyen yaşındaki Lily Owens(Faning), bakıcısı ve arkadaşı Rosaleen(Jennifer Hudson) ile arıcılıkla uğraşan Boatwright kardeşlerin (Latifah, Alicia Keys ve Sophie Okonede) Güney Carolina'daki kasabalarına gider. Beklenmedik bir sevgi ve merhametle sarmalanan Lily; bu eşsiz kadınların arasında, insanın yuvasını bulmak için bazen uzaklaşması gerektiğini fark eder.

8. Aklım Karıştı / Girl, Interrupted (1999)

IMDb: 7.3

Kişilik bozukluğuna yakalandığı iddia edilen Susanna (Ryder), kendi oda arkadaşları yerine, baştan çıkartıcı, karizmatik bir sosyopat olan Lisa'yla (Angelina Jolie) arkadaşlık kurmayı seçerek baş hemşireye (Whoopi Goldberg) ve baş psikiyatriste (Vanessa Redgrave) karşı çıkar. Susanna özgürlüğüne kavuşmak için mücadele eder, ama daha önce onu en çok korkutan kişiyle de yüzleşmek zorundadır...

7. Sen, Sen Değilsin / You're Not You (2014)

IMDb: 7.4

Başarılı bir yazar olan Kate, kendisine konan ALS teşhisi sonrası bir yardımcıya ihtiyaç duyar, bu iş için de deli fişek, sorumsuz bir üniversite öğrencisi olan Bec bulunur. Kate'in eşi Evan'la sorunları vardır, Bec ise ilişkilerinde istikrarı bulamamıştır. Bu iki farklı kadın tuhaf ama fazlasıyla dürüst bir bağla birbirine bağlanırlar.

6. Frances Ha (2012)

IMDb: 7.4

Frances(Greta Gerwig) New York'ta yaşamaktadır, fakat kendine ait bir dairesi yoktur. Bir dans firmasında stajyerlik yapmasına rağmen gerçek bir dansçı değildir. Gerçekleşme ihtimali çok az olan rüyalarına kendini kaptırmaktadır. Sahip olduğundan daha fazlasını istemektedir, ama hayatını sorumsuzca yaşamaktadır. Frances Ha, Noah Baumbach'ın New York'u, arkadaşlığı, sınıflandırmayı, tutkuyu, başarısızlığı ve kurtuluşu araştırdığı filmidir.

5. Hayalet Dünya / Ghost World (2001)

IMDb: 7.4

Enid (Thora Birch) ve Rebecca (Scarlett Johansson) liseden yeni mezun olmuş iki yakın arkadaştır. Rebecca bir kafede iş bulur ve kendine bir daire tutmaya karar verir. Enid ise çok karamsar bir kızdır ve bütün işleri gereksiz, bütün insanları ise aptal ve serseri olarak görmektedir. Fakat hayatı, saplantılı ve yalnız bir koleksiyoncu olan Seymour (Steve Buscemi) ile tanışınca birden bire değişir, böyle birine karşı hissetmeyeceğini sandığı garip duygular içindedir artık.

4. Thelma ve Louise / Thelma & Louise (1991)

IMDb: 7.4

Erkek arkadaşından bıkan Arkansaslı garson kız Louise (Susan Sarandon), ihmalkar ve cinsiyet ayrımcısı kocasıyla birlikte sıkıcı bir hayatı olan arkadaşı Thelma’yı (Geena Davis) ayartır. Birlikte özgürlükle dolu bir hafta sonu araba seyahatine çıkarlar. İlk uğrak yerleri olan barda gevşeyip dans ederler ve yöre erkekleriyle eğlenip hoş bir akşam geçirirler. Ancak bir adam Thelma’yı park yerine kadar izleyip tecavüze yeltenince Louise yetişip onu öldürmek zorunda kalır. Polisin kendilerine hiçbir zaman inanmayacağı paranoyasına kapılan kadınlar kaçmaya karar verirler ve bir anda kanun kaçağı durumuna düşerler. Son olaylardan kötü etkilenen Thelma kafayı toparlamak için genç bir kovboy olan J.D (Brad Pitt) ile bir gecelik ilişki yaşar ve işler daha da sarpa sarar.

3. Mustang (2015)

IMDb: 7.6

Kastamonu İnebolu'da geçen bir hikayeyi ele alan Mustang, beş kız kardeşin özgürlükleri için verdikleri mücadeleye odaklanıyor. Lale ve kardeşleri oynadıkları bir oyunun çevreleri tarafından beklenmedik bir skandala dönüştürülmesi sonucu adeta ev hapsine mahkum olurlar. Bu durum öyle bir noktaya sürüklenir ki evde evlilik planları dahi yapılmaya başlanır. Ancak beş kardeş üzerlerinde kurulan bu baskıları yenip özgürlüklerine kavuşmak için yeni yollar arayacaktır.

2. Kızarmış Yeşil Domatesler / Fried Green Tomatoes (1991)

IMDb: 7.6

Mütevazı konusuna rağmen "Kızarmış Yeşil Domatesler" 1991 yılının bir hayli ses getiren prodüksiyonlarından olmuştur. Halbuki basit ama etkileyici konusuyla, bir yaşlılar evinde dostlukları filizlenen iki kadını temel alır. Huzurevinde son derece sevimli, çıtı pıtı bir hanımla tanışan Evelyn, onun ilginç hikayelerini dinlemeye ve zaman içinde yepyeni bakış açıları kazanmaya başlar. Ninny Threadgood adındaki bu kadın, ona 1920'lerde yaşamış iki genç kadının benzersiz dosluklarını anlatmaktadır. Whistle Stop'da yaşayan Idgie ve Ruth birbirinden farklı karakterlerde olsalar da çok iyi anlaşan iki arkadaştır.

1. Duyguların Rengi / The Help (2011)

IMDb: 8.0

Eugenia “Skeeter” Phelan, Ole Missden yeni mezun olmuştur ve bir yazar olarak çalışmak amacındadır. Jackson, Mississippi'de birlikte büyüdüğü diğer kızların aksine bir kariyer istemekte ve evli arkadaşları ve annesinin değişmeyen şaşkınlığına rağmen evliliği ve çocukları ertelemek konusunda çok kararlıdır. Yerel gazetede Bayan Myrnan'ın temizlikte püf noktaları işini alınca en iyi arkadaşının hizmetçisi Aibileendan yardım ister ve kendini New York'taki bir kitap editörünün zoruyla gizli bir projeye başlarken bulur. Ortaya çıkardığı dokunaklı hikayelerden ilham alır.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
queen255

Bizim bütün kızlar toplanınca dedikodudan gıybetten film izlemeye fırsat olmuyor bizde :D Bi ara dedıkodudan vakit kalırsa diye kaydetim listeme :) guzel paylaşım olmuş

tc-ayaz-beyaz

1-kızarmış domatesler- 2-telma luiz- 3-dı help sıralamasıyla gitmeliydi (mustangi izlemedim) dı helpte güzeldi ancak domatesler ve telmadan daha iyi olamaz

Görüş Bildir