Burcunun Ağır Basan Duygu Durumuna Göre Dinlemen Gereken Parçayı Söylüyoruz!

2PAYLAŞIM

Her burcun kendine has özellikleri bulunuyor. Astrolojiyi takip edenler de burçların kendine has özelliklerine kayıtsız kalamıyor. Evet, hepimiz her duyguyu hissediyoruz, duygu durumumuz sürekli değişiyor ama her burcun ağır basan duyguları da farklılık gösteriyor.  İşte burcunuzun ağır basan duygusuna göre dinlemeniz gereken şarkılar.

1. OĞLAK: Kendrick Lamar - Alright

Oğlaklar sorumluluk sahibi, hırslı, güvenilir ve idealist kişilerdir. Kendilerini toplumsal bir problemi çözmeye adayabilir, canını dişine takarak kafalarına koydukları için savaşırlar. Bir şeyleri düzenleme, yoluna koyma duyguları ağır basar. Her şeyin sonunda yoluna gireceğini, savaştığınız değerlerin boşa gitmediğinin altını çizen “Alright” oğlaklara güven ve umut aşılayabilir.

2. KOVA: Post Malone - rockstar ft. 21 Savage

Bağımsız yaşam tarzları ve sınırların ötesinde düşünme biçimleri kovaların en öne çıkan özelliklerinden.  Zıtlıklardan gelen bir uyuma sahip olan, kendi fikirlerine ve kendilerini önceliklendiren kovaları birer "rock star" olarak düşünebilir miyiz?

3. BALIK: The Black Eyed Peas - I Gotta Feeling

Sizce de balıklar bu dünya için biraz fazla naif değil mi? Sanki başka bir dünyadan gelmiş gibi hisseden balıkların duygu durumları da sürekli değişiyor. İçinden geldiği gibi hisseden ve yaşayan balıklar için "I Gotta Feeling”!

4. KOÇ: M.I.A. - Bad Girls

Koçları genellikle geri adım atmayan, hep ileri gitmeye çalışan, çoğunlukla da haklı olduklarını söylerken görmeye alışkınız.  Zihinleri ardı kesilmeyen yeni fikirlerle doludur. Yenilik ve ilerleme isteği onları hevese ve coşkuya boğabilir zaman zaman. Eminiz siz koç olmasanız bile etrafınızda aklına koyduğunu hemen paylaşan ve aksiyona geçen koçlar vardır. Tabii fikirlerini hayata geçiremeyince ya da istedikleri desteği bulamadıklarında da öfkelerini kontrol edemeyebilirler. Koçlar öncü tavırları ile oldukça cesurdurlar aynı zamanda.

5. BOĞA: Madonna - Material Girl

Boğaları panik halinde veya aşırı stresli pek görmeyiz. Rahatlarını da bozmayı pek sevmezler. Hayatlarında keyif ve sakinlik (bir de yemek) vazgeçilmezdir. Sevdiği şeyleri bulduklarında da bırakmaya pek niyetli değillerdir. İlişkilerinde biraz fazla sahiplenici olabilirler. Zevklerinden ve keyiflerinden vazgeçmeyen boğalar için...

6. İKİZLER: The Rolling Stones - (I Can't Get No) Satisfaction

İkizler eğlenmeyi, yaptıklarından keyif almayı severler. Yine de çoğu şey onlar için yeterince eğlenceli değildir. Sıkılan bir ikizler görmek oldukça kolay. Kim, nerede, ne yapıyor, bir şey mi kaçırıyorum soruları ikizlerin aklından çıkmaz. Sürekli bir merak içindedirler, başlarına ne geliyorsa da meraktan geliyordur. Meraklı ve eğlence peşinde koşan ikizler için..

7. YENGEÇ: Michael Jackson - Black Or White

Yengeçler çevrelerinde değer verdikleri insanlar için sürekli endişe duyarlar. Sevdiklerinin hep iyi hep mutlu olmasını isterler. Sevgilerini her an belli eder, anne şefkatiyle çevresindeki insanları sarar sarmalarlar. Arkadaşlıkları kolay kolay bitmez.  Herkesi olduğu gibi kabul eden Black or White sizi anlatıyor olabilir mi Yengeçler?

8. ASLAN: Katrina & The Waves - Walking On Sunshine

Aslanları genelde takdir alıp alkış toplayabileceği alanlarda ve gruplarda görürüz. İstedikleri ilgiyi alamadıklarında keyifleri kaçabilir. Bazen gururları kendi yeteneklerinin farkına varmalarının önünde engel olsa da çoğu insana göre kendilerini çok fazla yormadan ışıltılı bir dünyaya özgürce girebilirler! Etrafını çevreleyen insanların övgüleri karşısında duyduğu memnuniyet ve her zaman başlarını dik tutmalarını sağlayan gururları aslanların en öne çıkan duygularıdır.

9. BAŞAK: MIKA - Relax, Take It Easy

Başakları çok çalışkan olarak biliriz. Sürekli çalışmalarının, detaycı olmalarının sebebi hata yapma endişesidir. Mükemmeliyetçilik ve mükemmele ulaşamama kaygısı başakların en öne çıkan duygularıdır. Tabii bu ekip çalışmalarında çok iyi olamamalarına sebep olabilir. Aynı zamanda başaklar çoğunlukla ne istediklerini, kim olduklarını bilen, aza asla razı olmayan kişilerdir. Fakat hayatta her şey insanın istediği gibi gitmeyebilir. İşleri bazen akışına bırakmak lazım, değil mi?

10. TERAZİ: Adele - Chasing Pavements

Teraziler hayatlarında dengeyi yakalamaya çalışırken çoğunlukla kararsız kalmaları ile bilinir. İstedikleri şeyi bilirler ama hangi yoldan gitseler daha iyi olur, işte burası biraz kafa karıştırıcı olabilir. Teraziler rahat, sorunsuz, keyifli bir yaşam sürmek isterler, sosyal hayatları da oldukça önemlidir onlar için. Ama işte o kararsızlık…

11. AKREP: Lady Gaga - Poker Face (Official Music Video)

Akreplerin iç dünyasında neler yaşadığınız anlamak imkansız diyebiliriz. Kendilerini de anlatmayı pek sevmedikleri düşünülürse… Oldukça sosyal gözükseler de samimi ortamlardan ve kişilerden, fazla gevşek ağızlılardan pek haz etmezler. Gizemli ve kendilerini soyutlayan halleri kendi ilişkilerinde kıskanç olmalarına da sebep olur. Dolayısıyla etrafta mutlu mutlu takılan bir akrep görseniz de hemen büyüsüne kapılmayın deriz, akrepler en iyi “poker face”lerdir.

12. YAY: Bob Marley - Three Little Birds

Merak, heyecan, adrenalin ve kaçınılmaz mutluluk! Yay için hayatı bu döngü içinde geçer, fakat bir rutinleri olduğunu söylemek pek de mümkün değildir.  Duygu durumları sürekli değişir, fakat heyecanları, çocuksulukları ve mutlulukları bakidir. Yay’ın en çok yaşadığı duygu, adrenalinle karışan nefes kesici mutluluktur diyebiliriz.

Zamanımızın çoğunu evde geçirdiğimiz şu günlerde müzik hakkında her şey @yuzdeyuzonline Instagram ve Twitter hesaplarında!

#yüzdeyüzmüzik artık #yüzdeyüzonline! Online konserler, ilginç bilgiler ve daha fazlası için @yuzdeyuzonline Instagram ve Twitter hesaplarını takip et!

instagram.com/yuzdeyuzonline

twitter.com/yuzdeyuzonline

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
faruk-sutuseven

bu liste niye GTA V radyosu gibi amk dıjoqıdwdwqdw

faruk-sutuseven

bu liste niye GTA V radyosu gibi amkdqwıjqdoıdwqıjwdqoıdwqdqwet

Görüş Bildir