Bugün Türkiye Gündemindeki En Önemli 10 Olay

 > 
27PAYLAŞIM

1. Reyhanlı Davası: '2 Yıldır Bir Arpa Boyu Yol Alınamadı'

Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde 1 Mayıs 2013'te 52 kişinin hayatını kaybettiği saldırı ile ilgili davanın 3. duruşması bugün Ankara 9. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü.  Reyhanlı Davası’nda tüm tutuklu sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar verildi. Mahkeme ayrıca kamu görevlilerinin ihmallerine ilişkin dosyaların da Ankara’ya getirtilmesine karar verdi. Dava 8 Mayıs saat 10.00’a ertelendi. Üç duruşmada üç kent değiştiren davada Ankara Barosu Yönetim Kurulu Üyesi Cemalettin Gürler'in açıklamasına göre '2 yıldır, bir arpa boyu yol alınamadı'...

Haberin Tamamı İçin:

2. Katlamalı Harca Geçici Durdurma

YÖK’ün bu bahar dönemi okulu tam zamanında bitiremeyen öğrencilere ders ve tekrarlanan yıl üzerinden getirdiği katlamalı üniversite harç uygulaması şubat ayı sonuna kadar durduruldu.

Haberin Tamamı İçin:

3. Erdoğan Yine Oy İstedi: '400 Milletvekili Lazım'

Bursa'da konuşan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, siyaset yaparak tarafsızlık ilkesini çiğnediği iddialarını reddetti ve 'istikbale yönelik kanaatlerimi söylüyorum' dedi. 7 Haziran'da yapılacak seçimde, parti ismi vermeden oy isteyen Erdoğan "7 Haziran seçimlerinde yeni Türkiye’yi istiyorsak, 400 milletvekilini vereceğiz. Eğer yeni Anayasa istiyorsak 400 milletvekilini vermek lazım. Bir başkanlık sistemi istiyorsak 400 milletvekili vermek lazım. Kardeşlerim, çözüm süreci 400 milletvekilini vermemiz lazım ki gümbür gümbür iktidarda olan bir parti bunu gerçekleştirsin" ifadelerini kullandı.

Haberin Tamamı İçin:

4. Dolar Rekor Tazeledi

Dolar/TL, ABD verisinin ardından bankalar arası piyasada 2,4736 ile tüm zamanların en yüksek düzeyine çıktı.

Haberin Tamamı İçin:

5. Türkiye ILO İnşaat ve Güvenlik Sözleşmesini 27 Yıl Sonra Onayladı...

Uluslararası Çalışma Örgütü’nün (ILO), 1988 yılında kabul edilip, 1991 yılında yürürlüğe giren 167 sayılı inşaat işlerinde güvenlik ve sağlık sözleşmesi Türkiye tarafından da onaylandı.

Haberin Tamamı İçin:

6. Şiddet Gördüğü Eşini Öldüren Kadına Beraat

Yargıtay 1. Ceza Dairesi, şiddet gördüğü eşini öldüren Gülfidan Kuşoğlu’nun beraat kararını onadı.

Haberin Tamamı İçin:

7. İş Güvenliği Tasarısı Komisyon'dan Geçti

Tasarı tehlikeli ve çok tehlikeli işyerlerinde iş sağlığı ve güvenliği açısından işverene yeni sorumluluklar, Soma ve Ermenek'teki maden kazalarıyla bu iki kazanın meydana geldiği tarihler arasında diğer madenlerdeki kazalarda hayatını kaybedenlerin yakınlarına bazı haklar, çocuk oyuncuların çalışma süreleri, uzaktan çalışmanın yasal dayanağa kavuşturulması konularında düzenlemeler içeriyor.

Haberin Tamamı İçin:

8. Berkin Elvan Protestosuna Polis Müdahalesi: 50 Gözaltı

Berkin Elvan'ın ölümünün 600. gününde  hala bir dava açılmamasını protesto etmek için Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na gitmek isteyen gruba polis müdahale etti. 50 kişi yaka paça gözaltına alındı.

Haberin Tamamı İçin:

9. En Çok Tweet Silme ve Hesap Kapatma Talebi Türkiye'den

Twitter 2014'ün ikinci yarısına ait şeffaflık raporunu yayımladı. Tweet silinmesini ve hesap kapatılmasını en çok talep eden ülke Türkiye oldu. Türkiye'yi Rusya ve Almanya takip etti.

Haberin Tamamı İçin:

10. Türkiye 3 Yıl Sonra Eurovision'a Dönüyor

TRT, oylama sistemindeki adaletsizliği eleştirerek 2013 yılından bu yana katılmama kararı aldığı Eurovision Şarkı Yarışması'na organizasyonu gerçekleştiren EBU ile yapılan görüşmelerin ardından 2016 yılında katılma kararı aldı.

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir