Bugün Türkiye Gündemindeki En Önemli 10 Olay

9PAYLAŞIM

1. 'Yasadışı Dinleme' Operasyonu... Fuat Avni Yine Bildi

İzmir'de görevli oldukları dönemde yasadışı dinleme yaptıkları iddiasıyla başlatılan soruşturmada, aralarında birinci sınıf emniyet müdürünün de bulunduğu 17 kişi gözaltına alındı.

Haberin Tamamı İçin:

2. Okula Gitmeyen Çocuk İşçi Oluyor...

UNICEF ve UNESCO’nun hazırladığı rapora göre Türkiye’de okula gitmeyen çocukların yüzde 56’sı çocuk işçi oluyor. Türkiye, sadece Sudan ve Pakistan’dan daha iyi durumda.

Haberin Tamamı İçin:

3. #UPRTurkey: BM'de Türkiye'nin Durumu Değerlendirildi

BM İnsan Hakları Konseyi’nde bugün gerçekleşen Evrensel Periyodik İnceleme (EPİ) Türkiye oturumunda BM üyesi devletler Türkiye’ye insan haklarına ilişkin tavsiyelerini sundu. Delegelerin Türkiye'ye yönelik önerilerinin başında polisin orantısız güç kullanma yetkisi, ifade ve inanç özgürlüğü ve cinsiyet kimliği temelli ayrımcılık geliyor. Cenevre’deki toplantı, İnsan Haklarından Sorumlu Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın sunumuyla başladı. 

Arınç, Ali İsmail Korkmaz davasında iki polise verilen cezayı, Türkiye'de emniyet güçlerinin uyguladığı şiddetin cezasız kalmamasına örnek olarak gösterdi.

Haberin Tamamı İçin:

4. Bu Seçimin Konularından Biri ‘Başkanlık’ Olacak

Afrika gezisi sonrası uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Davutoğlu ile aranızda başkanlık sistemine geçiş noktasında görüş ayrılığı var mı" sorusunu Erdoğan “Ahmet Bey gerek başdanışmanlık, gerek dışişleri bakanlığı yaptığı dönemde yine başkanlık sistemini meydanlarda hep konuştuk. Bu seçimlerin de bence üzerinde konuşulacak konularından biri olacaktır diye düşünüyorum” diye yanıtladı.

Haberin Tamamı İçin:

5. ‘Son 45 Yılın En Düşük Enflasyonunu Görebiliriz'

Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı, yılın ilk enflasyon raporunu açıkladı. Başçı, 2015’te yüzde 5,5 lik hedefle son 45 yılın en düşük enflasyonunu gerçekleştirebileceklerini söyledi.

Haberin Tamamı İçin:

6. Kılıçdaroğlu'nun Fotomontaj Gafı

Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın Somali ziyareti sırasında çocuklara Ali Baba ve Kırk Haramiler adlı kitabı hediye ettiğini söyleyerek Cumhurbaşkanını eleştirdi. Ancak hediye edilen aslında boyama kitabıydı ve fotoğraf montajlanarak paylaşılmıştı.

Haberin Tamamı İçin:

7. Vodafone Arena’nın Emekçilerinden Taraftara Mesaj: Sabret

İnşaatı tüm hızıyla devam eden Beşiktaş’ın yeni mabedi Vodafone Arena’dan gelen her haber siyah-beyazlı taraftarları heyecanlandırıyor.

Bugün ise Vodafone Arena’nın sosyal medya hesaplarından “Sabret” temalı bir video paylaşıldı. Videoda, stadın emekçilerinin taraftarlara mesajları yer alıyor.

Haberin Tamamı İçin:

8. Twitter'a Video Paylaşma ve Grup Mesajlaşma İmkanı Geldi

Uzun süredir beklenen iki özelliği mobil uygulamasına ekleyen Twitter, artık 30 saniyelik videolar paylaşmamıza ve arkadaşlarımızla grup mesajlaşma yapmamıza imkan tanıyor.

Haberin Tamamı İçin:

9. HDP'li Vekiller Kobani'ye Geçti

Aralarında 10 milletvekilinin de bulunduğu HDP ve DBP yöneticilerinden oluşan kalabalık heyet, Mürşitpınar Sınır Kapısı'ndan bugün geçiş yaparak Kobani'ye gitti.

Haberin Tamamı İçin:

10. Auschwitz Toplama Kampının 70. Kurtuluş Yıldönümü

Auschwitz'te 1940 – 1945 yılları arasında 1,1 milyon kişi katledildi. Kurbanların büyük kısmı Yahudi'ydi. Kampta esir tutulanlar, 27 Ocak 1945 tarihinde kurtarıldı.

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir