Görüş Bildir

etiket Bloomberg: 'Erdoğan’a Destek En Düşük Seviyeye İndi'

Anasayfa > Gündem

ABD merkezli medya kuruluşu Bloomberg, Türkiye'de yapılan bazı anket çalışmalarını analiz ederek AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a desteğin 'bütün zamanların en düşük seviyesine' indiğini yazdı.

ABD’nin önde gelen medya kuruluşlarından Bloomberg, AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile ilgili kapsamlı bir analiz hazırladı. Türkiye’de son dönemde yapılan anket çalışmalarını mercek altına alan Bloomberg, “Ekonomik kriz büyürken, Erdoğan’ın anket oranları bütün zamanların en düşük seviyesinde” başlığını kullandı.

Bloomberg, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AKP’sine destek geçen ay, bütün zamanların en düşük seviyesine indi, ankete katılanlar bunda hükümetin ekonomiyi yönetmedeki sorunları neden olduğunu söyledi” ifadesine yer verdi.

Sözcü'nün haberine göre Erdoğan’ın destekçilerinden büyük bir kesimin AKP’yi terk ettiğini yazan Bloomberg, buna karşılık muhalefet partilerinin de büyük ihtimalle Türkiye’nin geleceğine karar verecek seçmen için bir yuva olmadığını dile getirdi.

İşsizlik ve enflasyon seçmen kaybettirdi

İşsizlik ve enflasyon seçmen kaybettirdi

Bloomberg, “Erdoğan, bireysel olarak da anketlerde geriye düştü. Ankete katılanlara göre Erdoğan ile cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki potansiyel rakipleri arasındaki popülarite aralığı açılıyor” ifadesini kullandı.

Bloomberg, İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Belediye BaşkanI Mansur Yavaş’ın Erdoğan’ın 10 puandan fazla önünde olduğunu aktarırken, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in de Erdoğan’ın önünde olduğu belirtildi. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun ise Erdoğan’ın gerisinde kaldığını yazan Bloomberg, “Kılıçdaroğlu ve Akşener’in ortak bir aday üzerinde anlaşması bekleniyor” yorumunu yaptı.

Bloomberg, “Anket şirketlerine göre artan enflasyon, yüksek işsizlik ve koronavirüs kısıtlamaları, AKP’nin seçmen tabanından kaybettirdi” ifadesine yer verdi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
364
186
87
17
10
2
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Sıradan Biri

Destek seviyesini bilemem ama son 1 yılda ki gündemlerin totaline bakarak hala akpye oy veren ya ağır gerizekalıdır ya da menfaatlari uğruna vatana hainlik y... Devamını Gör

Agent Smith

Nasıl da biliyon kendini :)

Gollum

Sıkıntı yok. 2017'de olduğu gibi seçime aylar kala 2 bomba patlatırlar sağda solda, sonra vatan millet sakarya edebiyatı ile yine kandırırlar milleti. Suriye... Devamını Gör

oguz

bu tiyatroyu görebilen çok nadir insanlardan birisin kardeşim tebrik ederim benim bile oy veresim geliyo o dönemde neticede Türk genciyiz vatan millet sakary... Devamını Gör

ersaglamnihat

Fazla ümitlenmeyin. Bu beyinsiz millet gider gene AKP'ye basar Erdoğan'a basar.

Psimaxwe

Bir örneği de sensin gelmiş burada solcuymuş, muhalifmiş gibi davranıp böyle şeyler yazıyorsun güya bizi umutsuzluğa düşüreceksin biz de ne oy kullanacağız n... Devamını Gör