Görüş Bildir
Haberler
Bloomberg: 'Erdoğan’a Destek En Düşük Seviyeye İndi'

etiket Bloomberg: 'Erdoğan’a Destek En Düşük Seviyeye İndi'

Yüksel Venedik
25.05.2021 - 14:09 Son Güncelleme: 25.05.2021 - 15:19

ABD merkezli medya kuruluşu Bloomberg, Türkiye'de yapılan bazı anket çalışmalarını analiz ederek AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a desteğin 'bütün zamanların en düşük seviyesine' indiğini yazdı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

ABD’nin önde gelen medya kuruluşlarından Bloomberg, AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile ilgili kapsamlı bir analiz hazırladı. Türkiye’de son dönemde yapılan anket çalışmalarını mercek altına alan Bloomberg, “Ekonomik kriz büyürken, Erdoğan’ın anket oranları bütün zamanların en düşük seviyesinde” başlığını kullandı.

Bloomberg, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AKP’sine destek geçen ay, bütün zamanların en düşük seviyesine indi, ankete katılanlar bunda hükümetin ekonomiyi yönetmedeki sorunları neden olduğunu söyledi” ifadesine yer verdi.

Sözcü'nün haberine göre Erdoğan’ın destekçilerinden büyük bir kesimin AKP’yi terk ettiğini yazan Bloomberg, buna karşılık muhalefet partilerinin de büyük ihtimalle Türkiye’nin geleceğine karar verecek seçmen için bir yuva olmadığını dile getirdi.

İşsizlik ve enflasyon seçmen kaybettirdi

İşsizlik ve enflasyon seçmen kaybettirdi

Bloomberg, “Erdoğan, bireysel olarak da anketlerde geriye düştü. Ankete katılanlara göre Erdoğan ile cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki potansiyel rakipleri arasındaki popülarite aralığı açılıyor” ifadesini kullandı.

Bloomberg, İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Belediye BaşkanI Mansur Yavaş’ın Erdoğan’ın 10 puandan fazla önünde olduğunu aktarırken, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in de Erdoğan’ın önünde olduğu belirtildi. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun ise Erdoğan’ın gerisinde kaldığını yazan Bloomberg, “Kılıçdaroğlu ve Akşener’in ortak bir aday üzerinde anlaşması bekleniyor” yorumunu yaptı.

Bloomberg, “Anket şirketlerine göre artan enflasyon, yüksek işsizlik ve koronavirüs kısıtlamaları, AKP’nin seçmen tabanından kaybettirdi” ifadesine yer verdi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
364
186
87
17
10
2
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Sıradan Biri

Destek seviyesini bilemem ama son 1 yılda ki gündemlerin totaline bakarak hala akpye oy veren ya ağır gerizekalıdır ya da menfaatlari uğruna vatana hainlik y... Devamını Gör

Sıradan Biri

Ben ömrüm boyunca akpye ne oy verdim ne de veririm.

ersaglamnihat

Fazla ümitlenmeyin. Bu beyinsiz millet gider gene AKP'ye basar Erdoğan'a basar.

Psimaxwe

Bir örneği de sensin gelmiş burada solcuymuş, muhalifmiş gibi davranıp böyle şeyler yazıyorsun güya bizi umutsuzluğa düşüreceksin biz de ne oy kullanacağız n... Devamını Gör

Barney

abd merkezli olduğu için bu araştırma sayılmaz. oberasyon bunlar işte hep dıshh güçler. fetönün barnağı. oysa ki gerçekler öyle mi? bah bödhün avruba bizi gı... Devamını Gör