Görüş Bildir
Haberler
Fransız Astronotun Afrika Manzaraları: 'Mars Değil Dünya 🌍'

Fransız Astronotun Afrika Manzaraları: 'Mars Değil Dünya 🌍'

Avrupa Uzay Ajansı (ESA) astronotu Thomas Pesquet, bu ay Uluslararası Uzay İstasyonu'nun penceresinden dışarı baktı ve Dünya’nın çarpıcı görüntülerini kaydetti.

Görüntülerde Dünya, kırmızı ve koyu sarı bir manzaraya ev sahipliği yapıyor ve Mars'ın çorak topraklarını andırıyor.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Kaydettiği fotoğraflardan birini Flickr hesabında paylaşan Pesquet, 'Bu manzarayı gördüğümde Mars'ın yörüngesinde olduğumu sandım!' ifadelerini kullandı.

'Burası Mars değil, kendi muhteşem gezegenimiz!' diyen Pesquet, sözlerini şöyle sürdürdü:

Görünürde bulut yok, kırmızı ve koyu sarı renkler ufka kadar uzanıyor. Perseverance da Mars'a iniş sırasında böyle bir manzara görmüştür.

Pesquet, nisan ayında uzay istasyonuna SpaceX’in Crew-2 uzay aracıyla gelen ekipte yer alıyor.

Pesquet, nisan ayında uzay istasyonuna SpaceX’in Crew-2 uzay aracıyla gelen ekipte yer alıyor.

Son zamanlarda gözünü Dünya'nın çöl bölgelerine diken astronot,  Afrika'daki Moritanya'da yer alan 'Sahra'nın Gözü' isimli kubbe şeklindeki yapının da büyüleyici bir görüntüsünü kaydetti. Astronot bu vesileyle Kızıl Gezegen’de görev alan uzay araçlarına ve bunların ardındaki bilim insanlarına da seslendi:

Mars keşfinde robotlar ve insanlar el ele yürüyor. Amaç daha uzakları keşfetmek ve insan varlığını genişletmek.

Daha önce de Mekke'nin fotoğrafını çekmişti

Daha önce de Mekke'nin fotoğrafını çekmişti

Fransız astronot kısa bir süre önce Kabe'nin bütün parlaklığıyla göründüğü, Mekke'nin gece uzaydan çekilmiş fotoğrafını paylaşmış ve Müslümanların Ramazan Bayramı'nı kutlamıştı.

Astronot yine Twitter hesabından yayımladığı fotoğrafla birlikte Fransızca olarak 'Mekke! O kadar parlak ki göz kamaştırıyor' mesajını yazmıştı.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
6
3
2
1
1
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Aysun

Dünya için büyük felakete bir-iki yüzyıl kaldı sanırım. Global ekonomi pazarı şahlansın diye tüm insanlık doğa katliamları yapmaya devem ediyor. Kaçınılmaz f... Devamını Gör

Ali Imran Tüzün

Ya o süreçte insanlar dünyayı terk ederse... Liderlerin umurunda değil dünyanın nasıl halde olduğu.. Bir kaç yüzyıl sonra ışık hızında uzay motoru icat edile... Devamını Gör