Ayıp Ettiler! Homofobik Açıklamalarıyla Herkesi Şok Eden 16 Ünlü

2.1bPAYLAŞIM

Gösteri dünyası her ne kadar lgbti cemiyetinin güçlü olduğu alanlardan olsa da, medyatik kişilerin çoğunluğu henüz kafalarındaki ön yargıları aşabilmiş değil. Bunu dile getirmekten de maalesef çekinmiyorlar.

Topluma mal olmuş insanların, toplumun her kesimini göz önünde bulundurarak, küçük düşürücü, aşağılayıcı ve yaralayıcı söylemlerde bulunmamaları gerekir. Bu kural gözardı edildiğinde de, ortaya bu manzaralar çıkıyor işte...

İşte karşınızda ünlüler ve homofobik açıklamaları...

1. Alişan, Cennet Mahallesi dizisinde eşcinsel bir şarkıcıyı canlandırdıktan sonra ağızları açık bırakan bir açıklama yaptı:

"Bu gay rolünü unutturmam için esaslı bir sevişme sahnesi çekmem gerekecek sanırım. Ya da tecavüz sahnesi. Aksi halde bu rol benim peşimi bırakmayacak."

Demek eşcinsel rolünde olmak yerine, tecavüzcü rolünde olmak daha iyi ha... Yuh!

2. Kadir İnanır'a "Eşcinsel rolünde oynamayı düşünür müsünüz?" sorusu sorulduğunda, sanki kendisine hakaret edilmiş gibi köpürdü!

"Bana sormamış olun" dedi. Ayrıca kendisi için "Böylesine iyi bir oyuncuyu eşcinsel rolünde de izlemek isterdik" diyen Hıncal Uluç'a sözlü saldırıda bulundu.

Sakin ol, Kadir Abi ya... Tamam aşırı erkeksin, kadirzm'sin. Şüphemiz yok, korkma! Tamam!

3. Ebru Gündeş, jüri olarak yer aldığı şarkı yarışmasındaki son derece yetenekli genci, feminen tavırları sebebiyle "Türk gençlerine kötü örnek olur" dedi ve eledi.

Kendisine tepki gösteren ve "Vicdanınız rahat mı? Gece rahat uyuyabiliyor musunuz? Gayet efendi ve sesi güzel çocuğun, sırf hafif kırık diye hakkını yediniz!" diyen Bülent Ersoy'a da "Gayet rahat uyuyorum, vicdanım rahat" cevabını verdi.

Evet, vicdan sorunu yaşamadıklarını zaten farklı olaylar sebebiyle de biliyoruz.

4. Oktay Kaynarca, "Mafya dizisi yapmayalım da, eşcinsel dizisi mi yapalım?!" dedi.

Birbirini seven iki erkektense; birbirlerini saçma sapan sebeplerden vuran, haraç kesen, sürekli kavga eden şiddet dolu mafya hikayeleri daha iyi sanki!

5. Okan Bayülgen, "Erkek çocuklar genelev bulamadıkları için eşcinsel oluyorlar" diyerek eşcinselliği çözdü, çaresini de buldu!

Eşcinsellik öyle bir mesele olarak görülüyor ki: Kimi insanlar "her zevki tadan, fazlasıyla cinsel açıdan özgür insanların" yeni bir deneyim amacıyla eşcinsel olduklarını söylüyor. Okan Bayülgen gibiler de "yokluktan" olduğunu iddia ediyor.

Hem de eğitimli, görmüş geçirmiş insanlar! Pes!

Eşcinsellik, tıpkı heteroseksüellik gibi normal bir durumdur.

6. Burcu Güneş, bir radyo programında kendisine iltifat eden kadın DJ'e, "İltifat ediyorsunuz ama yanlış anlaşılma olmasın, biz sağlıklı kadınlarız!" dedi.

Sanki birbirine iltifat eden kadınlar lezbiyen oluyormuş ve lezbiyenlik de bir "hastalıkmış" gibi!

7. Eli silahlı adam rollerini oynamaktan çekinmeyen Burak Özçivit, eşcinsel rollerini asla oynamayacağını söyledi.

"Örf adet diye bir şey var. 13 14 yaşındaki çocuklar var. Ben örnek olmak zorundayım, bu nedenle gay rolü oynamam oynayanlar oynasın.”

Hmmm elinde silahla mafya kovalarken çocuklara iyi bir örnek oluyor musun peki, Burak Özçivit?

8. Erol Köse'nin homofobik açıklamalarının ve hareketlerinin listesini yapsak sığdıramayız! O derece!

En son olarak Rüzgar Erkoçları kendi rızası dışında ifşa etmesiyle gündeme gelmişti. Ardından da eşcinsellere ve transeksüellere Twitter hesabı üzerinden hakaretler yağdırdı.

Kaos GL ve Pembe Hayat derneği başta olmak üzere Erol Köse'ye bu homofobik davranışları sebebiyle “Hakaret ve Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik ve Aşağılama” sebebinden defalarca dava açıldı.

9. Kadın düşmanlığıyla homofobi her zaman el eledir zaten! Nihat Doğan'ın da homofobik açıklamaları oldu ve şaşırtmadı!

Gay rolü oynamam, Al Pacino gay olsun! Ben felsefe kitabı yazıyorum!“ dedi. Felsefe dünyasına sabır diliyoruz.

10. Tarkan yıllar önce yayınlanan eşcinseller kampında çekilmiş fotoğraflarından sonra "Evet, o tarz eğilimlerim vardı ama tedavi oldum" açıklaması yaptı.

Kesin yaşanmıştır bu.

11. Esra Erol, evlilik programına bağlanan eşcinsel kadını "Bunların işi gücü yok, bunlar fantazi dünyasını renklendiriyor" diyerek tersledi ve telefonu suratına kapattı.

Programın sadece heteroseksüel, daha doğrusu Türkiye Cumhuriyeti kanunları içerisinde evlenebilecek insanlara açık olduğunu biliyoruz tamam fakat eşcinsel bir kadına sırf yöneliminden dolayı böylesine hakaretler etmek nedendir?!

12. 50 Cent de homofobik laflar etti, fakat oralar Türkiye gibi değil tabi, aldığı tepkilerden sonra pişman oldu ve özür diledi.

"25 yaşını geçmişsen ve vajina yalamaktan hoşlanmıyorsan, git kendini öldür. Dünya siz olmadan daha iyi bir yer olur." demişti.

Ardından özür olarak da "Kimseye, hiçbir kesime bu tarz bir laf etmeye hakkım yoktu. Nasıl beyazlar bana 'nigga' dediklerinde kötü hissediyorsam, ben de eşcinsellere 'ibne' diyemem ve onları genelleyemem." dedi. Eh, affetmiş olalım hadi.

13. Paris Hilton "Eşcinseller çok abaza! İğrençler! Hepsinde de AIDS hastalığı var." dedi.

Paris, lütfen...

14. Dünya genelinde milyonlarca eşcinsel hayranı olmasına rağmen, Britney Spears da homofobik bir gaf yaptı.

Kötü niyetli değil fakat cahillik kaynaklı olan bu açıklamasında Britney, "Eşcinsel hayranlarımı seviyorum. Sonuçta onlar kız sayılırlar. Kız hayranlarım gibiler." dedi.

Eşcinsel bir erkek, kız olmak zorunda değildir be Britney.

15. Kadın dayakçısı Chris Brown'ın homofobik açıklamalarda bulunduğunu söylesek şaşırır mısınız?

Sürekli "ibne" diyerek hakaret ettiği insanlar tarafından mahkemeye bile verildi. Özür diledi. Lakin Chris Brown'ın zihniyeti zaten ortada...

16. Iggy Azalea'nın 2011 yılında attığı ırkçı ve homofobik tweet'lerden sonra onur yürüyüşlerine katılmaması yönünde karar alındı.

"Bacaklarım çok ağrıyor. Tüm gün lezbiyen erkek fatma kaltaklar gibi futbol oynadığımdan sanırım."

"Uçaktaki Asyalı kadın beni anlamıyormuş gibi bakıyor. Ama bugün İngilizce öğreneceksin, kaltak." 

Lgbti cemiyeti tarafından bu ve benzeri tweet'lerin affedilecek bir tarafı olmadığı düşünüldü.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mert-kurtul

Eşcinsellikte biseksüellik ve transsexsüellkte hastalıktır ama saygıda duyarım öyle olan insanlarada .

deniz_canfeda

Eşcinsellik, Transeksüellik ve Biseksüellik bir hastalık değildir. Doğuştan gelen bir cinsel yönelimdir. Bunu Dünya Sağlık Örgütü WHO kanıtladı. Asıl Homofobi, Transfobi ve Bifobi bir hastalıktır.

almittara

Doğru bulmasanız da,sizin görüşünüze uymasa da,hoşunuza gitmese de SAYGI DUYMAK ZORUNDASINIZ.Ve sürekli dini kullanarak insanları aşağılamaya çalışan insanlar(!) İslam her insanı dili,dini,görünüşü veya cinsel tercihleri farklı olsa da eşit olması gerektiğini savunur. Yani bir kaç ayet okuyup,din hakkında hiç bir şey bilmeden burada atıp tutmayın.

sahbet1903

Bu bir seçim değil,cinsel bir eğilimdir. Kimsenin cinsel eğilimi bizi ilgilendirmez ama bunu kullanarak sürekli Türkiye'nin yönetim biçimine laf atan,"Türkler yobaz!" diye geçinen,bunun üzerinden prim yapan,eylemler yaparken ellerine "İBNEYİZ,NE OLACAK?" gibi pankartlar tutarak boş laflar yapan insanlardan nefret ediyorum. Bize ne senin cinsel eğiliminden? Kendilerini soyutlayıp,toplumdan ayırıyorlar. Sonra Türkler yobazdır diyorlar. Herkes istediğini yapsın artık şu konuları görmekten sıkıldım. Isıtıp ısıtıp Türk milletinin önüne getiriyor,ayrım yaratıyorsunuz. Elin çinlisi neler üretiyor,ne paralar kaldırıyor.. Biz hala "Cami mi yapalım? Okul mu açalım? Türban mı takalım? Laik mi olalım? Papaz eriği imam eriği,lgbtye saygı mı duyalım? Ezelim mi?" Atalarımız görseydi,bizden utanırdı!

deniz-usta2

O kalabalığı ezmeye kimin gücü yetermiş, onlardan çok hale gelseniz bile yetmez onların tek bilekleri bile sizlerden daha güçlü,siz kim yeterince ahlaklı olamadan çok ahlaklıymış gibi o insanlara dil uzatmak kim ? Zihniyetleriniz bile belli eder sizin ahlak anlayışınızı birde onunla yetinmeyip başka ahlaksızlıkları da ahlaklı geçinip alttan alttan yapar sonra da çok ahlaklıymış gibi millet'e b*k atarsınız o kadarsınız,atalarımız yani Atatürk hayatta yaşasa asıl sizin gibi kuş beyinlilerden daha çok utanırdı beyinsizler,ahlaklı geçinerek her haltı ye ama başkasının ahlaksızlığını görünce de laflarınla yerden yere vur,bir banane demeyi bilmezsiniz ama kendinizi de dönüp bir sorgulamazsınız

hasan-algan

lgbt lgbt lgbt sevmeyecem kusura bakmayın saygı da duyamam.muhtemelen bu mesajın altına değişik şekilde aman sen saygı duymasan da olur tarzı mesajlar gelecektir ama yine de heryerde bözö söygö döyön yazmaya da devam edeceksiniz.

cem-sengul

aman sen saygı duymasan da olur kardeş (değişişik şekilde)

deniz-usta2

İstesenizde istemesenizde saygı duyacaksınız,mesela sevmiyorsanız bile o dilinizi uzatmamak gibi çünkü o dilinizi onlara uzattığınızda o dilinizi koparacak biri çıkacak

deniz_canfeda

Sen başkalarına saygı duymazsan, onlar da sana saygı duymazlar. Eğer saygı bekliyorsan, saygılı olacaksın. Kendin sevmediğin bir şeyi başkasına yapmaya hakkın yok.

emir-balkan

Haklısınız her insan özgürdür ama oyuncuların eşcinsel bir rol oynamak istememeleri neden yanlış.Her oyuncunun oynamak istemediği bir rol vardır

deniz_canfeda

Sadece "Hayır, Gay veya Lezbiyen bir rolde oynamayı düşünmüyorum." deseler sorun yok. Kimse onları zorlamaz. Ama bu rolleri kötü bir şeymiş gibi göstermek veya bu rollerle dalga geçmek ne demek?

kayra-pampar

Belki kötü bir şey olarak görüyorlar, kimseyi yargılayamazsınız. Yargılarsanız onlar da LGBTQ+ bireyleri yargılarlar. Dünya Sağlık Örgütü de eşcinselliğin zihinsel bir problem olduğunun farkında fakat çıkıp açıklama yapılsa kocaman kitle karşılarında durur. Kimsenin böyle bir şeye cesaret edebileceğini sanmam. Homofobik değilim ama Freud'cuyum.

Görüş Bildir