Anayasa Uzlaşma Komisyonu 4 Şubat'ta Toplanıyor

 > -

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Anayasa Uzlaşma Komisyonu'nun, 4 Şubat perşembe günü ilk toplantısını yapacağını bildirdi.

.

HDP'nin de dün Uzlaşma Komisyonu'na göndereceği isimleri açıklamasıyla 4 siyasi partinin de komisyon üyeleri belli olmuştu.

AK Parti'nin uzlaşma komisyonu üyelerini Başbakan Davutoğlu açıklamıştı. Heyette Ankara Milletvekili Cemil Çiçek, Adalet Komisyonu Başkanı Ahmet İyimaya ve AK Parti Genel Sekreteri, Gaziantep Milletvekili Abdulhamit Gül yer alıyor.

CHP'de ise komisyona üye olarak Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan, Aydın Milletvekili Bülent Tezcan ve Balıkesir Milletvekili Namık Havutça belirlendi.

MHP'nin heyetinde; MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk, Afyon Milletvekili Mehmet Parsak ve Bursa Milletvekili Kadir Koçdemir yer alacak.

HDP heyetinde ise Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş, Mardin Milletvekili Mithat Sancar ve İstanbul Milletvekili Garo Paylan yer alacak.

AA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiAdanaAfyonAhmet DavutoğluAnkaraAydınBalıkesirBaşbakanBursaCemil ÇiçekCumhuriyet Halk PartisiGaziantepHDPHalkların Demokratik PartisiİstanbulMardinMilliyetçi Hareket PartisiMuğlaTürkiye Büyük Millet Meclisi
Görüş Bildir