Görüş Bildir
Haberler
Akrep Oyuncuları Kimler? Akrep Dizisi Konusu Ne?

Akrep Oyuncuları Kimler? Akrep Dizisi Konusu Ne?

Sunay Korkmaz
06.12.2020 - 13:30

Akrep dizisi iddialı oyuncu kadrosuyla başlamadan dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Demet Akbağ'ın dizi projesi ile ekrana gelmesi hem şaşkınlık yarattı hem de sevindirdi. Son olarak Kırmızı Oda dizisindeki etkileyici performansı ile ekrana gelen Evrim Alasya'nın dizide olması da cabası... Peki Akrep dizisi konusu ne? İşte dizinin tüm oyuncu kadrosu...

İçeriğin Devamı Aşağıda

Yapımını, 1441 Production adına İrfan Şahin’in üstlendiği Akrep dizisinin yönetmenliğini Gökçen Usta üstleniyor. Dizinin senaryosunu ise Erkan Birgören kaleme alıyor.

Akrep Dizisi Konusu

Akrep Dizisi Konusu

Düşmanını zehirlediği gibi, kendini de sokmayı bilen ‘Akrep’, geçmişin aynasından bugünün savaşını yaşayan iki kadının hikayesini konu alıyor. İhanetin, lanetin, aşkın ve anneliğin savaşı ile dolu bir “Akrep” dövüşü, seyirciyi farklı bir hikayenin içine sokacak.

Akrep Dizisi Oyuncuları Kimler?

Akrep Dizisi Oyuncuları Kimler?

Demet Akbağ – Perihan

Yusuf Çim – Aras

Bekir Aksoy – Fikret

Evrim Alasya – Ferda

Müge Su Şahin – Merve

Esila Umut – İpek

Taha Baran Özbek

Pelin Uluksar

Başrol Oyuncularını Yakından Tanıyalım

Başrol Oyuncularını Yakından Tanıyalım

Demet Akbağ Kimdir?

Demet Akbağ, 23 Aralık 1959'da Benan ve Oktay İybar çiftinin ilk çocuğu olarak Denizli'de doğdu. Dedesi Kemal İybar o tarihte Denizli Barosu kurucusu ve ceza reisi olması nedeniyle Denizli'de bulunmaktaydı. Babası, gazeteci ve fotoğraf sanatçısıydı. Sedef ve Kemal adında iki kardeşi vardır. Anne ve babasının 13 yaşındayken ayrılması nedeniyle 1972'de anne ve anneannesiyle birlikte İstanbul'a taşındı.

Eğitim Hayatı

İstanbul Kız Lisesinde başladığı lise öğrenimini anne ve babasının ayrılmasından sonra taşınmaları üzerine Erenköy Kız Lisesinde tamamladı. Liseden sonra 1982’de İstanbul Belediye Konservatuvarına girdi; okulu dört yılda tamamladı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Meslek Hayatı

Meslek Hayatı

* Okulu bitirdikten sonra Gönül Ülkü-Gazanfer Özcan Tiyatrosu'nda amatör olarak başladığı oyunculuğu, 1980'li yıllarda Kent Oyuncuları, Hadi Çaman Yeditepe Oyuncuları, Devekuşu Kabare, Dormen Tiyatrosu ve Ortaoyuncular gibi tiyatro topluluklarında profesyonel olarak sürdürdü.

* 1987'de Magazin Gazetecileri Derneği tarafından 'Yılın Televizyon Yıldızı' seçildi.

* 1993'te Tersine Dünya adlı filmdeki rolü ile Altın Portakal Film Festivali'nde 'En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu' ödülü aldı.

* 1995 yılında Yılmaz Erdoğan ile birlikte Bir Demet Tiyatro adlı TV dizisini hazırladı. Bu yapım yedi yıl boyunca yayınlandı. TV dizisinin yanı sıra dört yıl boyunca Beşiktaş'ta bir tiyatro salonunda sahnelenen Otogargara adlı oyunda rol aldı. Bu iki projenin sonucu olarak Beşiktaş Kültür Merkezi (BKM) kuruldu. BKM yapımı olan Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü?, Bana Bir Şeyhler Oluyor ve Haybeden Gerçeküstü Aşk oyunları ve Ölümsüz Aşk dizisinde rol aldı.

* Vizontele, Vizontele Tuuba, Organize İşler, Neredesin Firuze ve O... Çocukları sinema filmlerinde başrol oynadı. Vizontele ile Altın Portakal; Neredesin Firuze ile Sadri Alışık ve SİYAD ödüllerini kazandı.

* 2011 yılı itibarıyla ATV'de yayınlanan İstanbul'un Altınları adlı dizide başrol oynadı. Dizi yayından kaldırıldıktan sonra TV hayatına pasif olarak devam eden Akbağ, 2013 baharına gelince Show TV'de Murat Başoğlu tarafından sunulan Benzemez Kimse Sana isimli taklit yarışma programında Seyfi Dursunoğlu ve Erol Evgin ile birlikte jüri üyeliği yaptı. 2013'ten itibaren Show TV'de yayınlanan Sevdaluk adlı dizide Adalet karakterini, 2015 yazına doğru 'Niyazi Gül Dörtnala' filminde Sultan Şahmerdan karakterini canlandırdı. 2016 yılında ise yine Show TV'de yaz sezonuna özel 'Demet Akbağ ile Çok Aramızda' adlı şaka programını sunmuştur. Programda her bölüm 4 farklı ünlüye şaka yapmıştır ve sadece yazları yayınlanan program 2018'de sona ermiştir.

Evlilik Hayatı

Evlilik Hayatı

21 yaşında iken yaptığı ilk evliliği dört yıl sürdü.

Demet Akbağ'ın Bodrumlu mimar Saim Arpat ile 1986'da yaptığı ikinci evlilik de sadece sekiz ay sürmüştür.

Üçüncü evliliğini 35 yaşında iken Zafer Çika ile yaptı, bu evlilikten 2000'de Ali adında bir oğlu oldu.

2019 yılının Mart ayında Akbağ'ın 1999 yılında evlendiği Zafer Çika trafik kazası sonucunda öldü.

Evrim Alasya Kimdir?

Evrim Alasya Kimdir?

Evrim Alasya 2 Ağustos 1779 İzmir'de dünyaya geldi. Dokuz Eylül Üniversitesi tiyatro bölümü mezunudur. Oyunculuğa ilk olarak 1999 yılında Pınar Çocuk Tiyatrosu'nda başlamıştır.

Birçok farklı projede yer alan Alasya, asıl çıkışını Muhteşem Yüzyıl dizisiyle yakalamıştır.

Birçok farklı projede yer alan Alasya, asıl çıkışını Muhteşem Yüzyıl dizisiyle yakalamıştır.

Son olarak Kırmızı Oda dizisinde ekrana gelen Alasya büyük beğeni toplamıştır.

Son olarak Kırmızı Oda dizisinde ekrana gelen Alasya büyük beğeni toplamıştır.
İçeriğin Devamı Aşağıda

Bekir Aksoy Kimdir?

Bekir Aksoy Kimdir?

18 Mart 1969 yılında Ankara'da dünyaya gelmiştir. 1992 Yılında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı mezun oldu. 19-20 yaşında iken konservatuvarın ilk yılında Devlet Tiyatrosu'nda Cüneyt Gökçer ile beraber 'Damdaki Kemancı' oyununda küçük bir rol oynadı. Sonra Haluk Kurtoğlu ile 'Tohum ve Toprak'ta yine küçük bir rolü oldu. Kenan Işık'ın yönetiminde yine ufak bir rolde oynadıktan sonra Devlet Tiyatrosu'nda sahne tozunu yutmuş oldu.

İki sene Dormen Tiyatrosu, iki sezon Gülriz Sururi ve arkasından altı sene Kent Oyuncuları'nda oynadı. Kenterler'de Müşfik Kenter'le beraber oynadığı 'Helen Helen' adlı iki kişilik oyun, 'Yolun Yarısı', 'Uşak Ne Gördü?', 'Sokak Kızı İrma', 'Ver Elini Broadway' ve 'Çok Uzak Fazla Yakın' gibi oyunlar bazılarıdır.

Bekir Aksoy Doktor dizisinde Suat karakteri ile çok sevilmiştir.

Bekir Aksoy Doktor dizisinde Suat karakteri ile çok sevilmiştir.

Yusuf Çim Kimdir?

Yusuf Çim Kimdir?

26 Eylül 1991’de İstanbul Fatih’te dünyaya geldi. Aslen Giresun Alucra’lıdır.

Eğitimi

Beyoğlu Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Teknolojisi mezunudur. Akademi 35.5 Sanat Evinde oyunculuk eğitimi almıştır.

Meslek Hayatı

Kariyerine 2009 yılında modellik yaparak başladı. 2011’de katıldığı bir modellik yarışmasından ikincilik kazandı ve adını bir nebze duyurma şansı yakaladı. 

İlk oyunculuk kariyeri'nde Leo Medya Yapım şirketi ile anlaştı. Tayfun Güneyer'in yazdığı ve yönettiği, 2014 Aralık ayında Show TV'de yayınlanmaya başlayan Ezra adlı dizideki 'Başkomiser Tek Tabanca Mustafa' rolünde oynamıştır. Gold Yapım'ın 2015 Haziran ayından itibaren Star Tv'de yayınlanmakta olan başrolünü Demet Özdemir ile paylaştığı Çilek Kokusu adlı dizide 'Burak Mazharoğlu' karakterini canlandırmıştır. Gold Yapım'ın 2016 Nisan ayında yayınlanmaya başlayan Hanım Köylü adlı dizide Gülsim İlhan Ali ile başrolü paylaşmıştır.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
4
3
1
1
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
favilla favilla

Allah'ım gene zenginlik, gene ihtiras, gene hırs, gene bol makyaj bol topuklu ayakkabı 😅

GülizFadime Demir

bu bir ülkeden alıntı mı? orjinal senaryo mu?