18 Yıldır Ayakkabı Boyacılığı Yaparak Çocuklarını Büyütüp Evini Geçindiren Sabite Anne ile Tanışın!

-

Malatya'da yaşayan Sabite Bütün, 18 yıldır boyacılık yapıyor. Uzun süredir ayakkabı boyacılığı yapan Sabite anne 8 yıl önce eşini kaybettikten sonra evin tüm yükünü tek başına omuzluyor!

63 yaşındaki Sabite Bütün, 18 yıldır ayakkabı boyacılığı yaparak geçimini sağlıyor.

Aylık 100 liraya kiraladığı bodrum kattaki evinin bir odasını sadece döşek ve halı koyabilen Sabite teyze, ekmek mücadelesini tüm zorluklara rağmen sürdürüyor.

"Çocuklarımı bu boyacılıkla büyüttüm. İki oğlum var, askere yolladım. O şekilde büyüttüm."

"Ev bomboş, bir halı getirseler... Dolabım bomboş, inanın ki kollarım ağrıyor, çamaşır yıkayamıyorum artık. Kim hayır yaparsa Allah için yapsın. Hiçbir şeyim de yok bundan başka. Bu iki yastığı da çöpten çıkardım. Yatağı da sanayiden bir tane adam getirdi. Komşularım getirdi 'Abla bunu al üstünde yat.' dediler. Yiyecek olarak darlık çekiyorum. Hayırseverlerden destek bekliyorum."

"Günlük 25-50 lira arası kazancım oluyor"

"Hemen hemen 9 yıl vardır, bu caminin önüne geliyorum. Eskiden utanıyor, çekiniyordum. Sonrada baktım olmuyor bu sefer buraya geldim. Cuma günleri burada perşembe günleri sanayideyim. Sadece haftada iki gün geliyorum. Günlük 25-50 lira arası kazancım oluyor. Bazen boş gidiyorum. Allah razı olsun veren de vermeyene de. Sadece ayakkabı boyatan değil boyatmayan da veriyor, hayır yapıyor."

Kaynak: TRT Haber/AA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir