Görüş Bildir
Yurt Dışına Yerleştikten Sonra Benjamin Button Gibi Gençleşen Bilim İnsanı Viral Oldu
Özellikle eğitimli kesimde büyük bir göç dalgası yaşanıyor. Ekonomik sorunlar, düşen alım gücü, düşük ücretler, güvenlik sorunları, sansürler, yasaklar, baskılar derken insanlar kendilerini legal veya illegal yollarla Kapıkule'nin dışına atmaya bakıyor. Zaten gidenlerin durumunu da attıkları market videolarından, vloglardan görüyoruz ki Türkiye'den çıkmak pek çok kişinin tek hayali oluyor. Yurt dışına çıktıktan sonra alım gücü yükselenleri, sokakta daha rahat ve özgür dolaşabildiklerini belirtenleri gördük, duyduk, okuyoruz. İsviçre'de yaşayan bilim insanı (kozmetik reklamı gibi oldu ama gerçek bu) Ferdi Güçyetmez de 11 yıl önce Türkiye'de yaşarkenki haliyle İsviçre'de yaşarkenki halini iki fotoğraf üzerinden kıyasladı. Haliyle bu değişim viral oldu.
Reklam
Reklam
Reklam
Memleketinde Lahmacun Yemeyi Beklerken Kruvasan İkramıyla Hayatının Şokunu Yaşayan Antepli Kullanıcı Gündemde
Türkiye'nin birleştirici gücüdür lahmacun, bugüne kadar sevmeyen bir insanla bile karşılaşmamışsınızdır! Eğer Gaziantepliyseniz zaten, aksi dahi düşünülemez... Twitter'da bir kullanıcı, büyük hayallerle gittiği memleketinde annesinin lahmacun yerine kruvasan getirmesiyle yaşadığı büyük şoku ve hayal kırıklığını paylaştı, gündeme oturdu! Gelin o tweet'e ve gelen yorumlara birlikte gülelim 😂
Reklam
İçerisinde Neler Döndüğü Deli Gibi Merak Edilen Birbirinden Acayip Dernekler
İnsanoğlu sosyal bir varlık. Bu sosyallik yüzünden başına bazı belalar gelse de toplaşmaktan alıkoyamamış kendini. Klanından partisine, kulübünden cemaatine kendine yeni sosyal alanlar oluşturmaya çalışmış. Bunların başında gelen topluluklardan biri de ülkemizde artık fenomen halini almış olan dernekler. Zamanla o kadar çok dernek oluşmuş ki farklı farklı isim arayışlarına girilmiş. Biz de viral olmuş bir tweetten yola çıkarak ülkemizdeki güzide dernekleri derledik. Aslında bir tane de kendimiz kurmak lazım diye anlık düşünüp vazgeçtik.
Reklam
Gustavo Henrique'ye Olan Sinirini Mizahla Harmanlayarak Kahkaha Attırmayı Başaran Fenerbahçe Taraftarları
Fenerbahçe ile Ümraniyespor arasında oynanan karşılaşma 3-3 biterken, gece boyunca en çok konuşulan isim Gustavo Henrique oldu. 1.96 boyundaki stoper savunmadaki ağırlığıyla tepkileri üzerine çekti. Flamengo'dan 1 seneliğine kiralanan ve 1.4 milyon Euro kiralama bedeli ödenen Gustavo Henrique'nin kötü performansı taraftarları sinirlendirse de sosyal medya yine işin goygoyundaydı.
Reklam
  • 3