Görüş Bildir

Erol Mütercimler Haberleri

Erol Mütercimler ile ilgili tüm haberler, içerikler, galeriler, testler ve videolar Onedio’da. Erol Mütercimler ile ilgili son dakika haberleri ve gelişmelerini, yeni içerikleri de bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Popüler İçerikler

'Kahrolsun Cumhuriyet Düşmanları!'
Yalçın Küçük Silivri Cezaevi'nden ayrıldı. Küçük cezaevi çıkışında açıklama yaptı.Küçük'ün ilk sözleri, 'Yaşasın cumhuriyet, yaşasın emekçi cumhuriyet, yaşasın aydın cumhuriyet, kahrolsun cumhuriyet düşmanları' oldu. Küçük, 'İlker Paşa hazretleri çıktı. Çıkarken, kin ve nefret duymadığını söyledi. Doğrudur. Tuncay Özkan arkadaşımda çıktı bugün öğleden sonra, akşam üzeri. Kin ve nefret duymadığını söyledi. Doğrudur' dedi. Küçük sözlerine şöyle devam etti: 'Ancak bir gün 32. Gün'de bir oturumda Erol Mütercimler, 'Ordu iktidara gelecekmiş. Gelirlerse 25 yıl çıkmaz' dedi. Benim öyle bir niyetim yok, tavsiyem de yok, orada da söyledim. Ama bunların cumhuriyete verdikleri tahribatı 30 yılda tamir edemeyiz. Cumhuriyet tahrip olmuştur. Cumhuriyeti tahrip edenlerle, cumhuriyeti yeniden kurmak üzere savaşa devam edeceğiz. Bunları yapanlar, bunların karşılığını görecekler 1. 2 biz neyiz. Bizi kimse çıkartmıyor. Bizleri, Türkiye Cumhuriyeti'ni tahrip ettiklerini, yok ettiklerini düşündükleri için bizleri sembol olarak, o cumhuriyet olarak hapse attılar. Ama şimdi kendileri eriyorlar. Bizleri burada tutacak güçleri yok. Biz onun için dışarıya çıkıyoruz. Bizi kimse çıkartmıyor. Cumhuriyete yaptıkları zararları taşıyamaz oldular. Bunun için buradayız.' '30 YIL BUNUN İÇİN MÜCADELE EDECEĞİZ' Küçük konuşma yaptığı sırada tahliye olan Hasan Iğsız yanına gelerek Küçük'e hayırlı olsun dedi. Küçük daha sonra açıklamalarına devam ederek, 'Bu cumhuriyete verdikleri tahribatı yeninceye kadar çalışacağız' diyerek sözlerini şöyle sürdürdü: 'Cumhuriyeti yeniden yapacağız. Bu Gezi Parkı'nın olduğu yer, bir kışlaydı, Topçu Kışlası, o kışladan 31 Mart çıktı. 31 Mart'tan önce Türkiye'de meşruti krallık kuruldu. Bundan sonra meşruti demokrasi, şartlı demokrasi kurmak zorundayız. Öyle al oy, bilmem neyi, kulların demokrasisi olmaz. Aydınların demokrasisi olacak. Kurulların demokrasisi olacak. Dört tane yüksek komutanla, dört tane Bakanlar Kurulu üyesi yan yana gelecek, eşit haklarla güvenlik meselelerini kuracak. Dört tane plancıyla, iktisatçıyla, yüksek görevliyle, dört tane Bakanlar kurulu üyesi gelecek, ekonomiyi yapacaklar. Şartlı. Bunlara olmaz, yüzde 34'le gelip de bir gece 40 kanun çıkartarak... Ona demokrasi denmez. Büyük kurtarıcının dediği gibi 'Büyük Türk milletine hiç kimse mazlum rolünü vermemelidir'. Türk milleti mazlumiyeti kabul etmez. Yaşasın o Türk milleti, Türkiye Cumhuriyeti yaşasın ve Kürt ve Türk emekçilerinin birlikte olacağı bir cumhuriyet kuracağız. Yaşasın Türkiye'nin Kürt ve Türk emekçileri, yaşasın yeni büyük cumhuriyetimiz. 30 yıl bunun için mücadele edeceğiz. Bunun için savaşacağız.' Haber-Kamera: Mehmet AKTARAN-İbrahim AKTÜRK-Faruk KAHRAMAN / İSTANBUL DHA
Darbe Girişimi Sürecinde Birikimleriyle Ekranlarda Toplumu Aydınlatan 11 Kişi
15 Temmuz darbe girişimi sürecinde hiç haber kanalı seyretmeyenler dahi tartışma programlarını takip eder oldu. Bu programlarda toplumu net bir biçimde aydınlatmaya çalışan kimi asker, kimi polis, kimi akademisyen olan bu insanlar birer toplumsal figüre dönüştüler. Elimizden geldiğince bir araya topladığımız bu figürlerin kim olduğuna bir göz atalım.
Erdoğan'dan Norveç'teki NATO Tatbikatına Sert Tepki: 'Atatürk'le Şahsımı Düşman Tablosuna Koymuşlar, Askerimizi Çektik'
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Norveç'te NATO koordinesinde gerçekleşen tatbikatta Atatürk'ün resminin ve şahsının isminin hedef olarak konulduğunu açıkladı. Erdoğan ayrıca tatbikatta görev yapan 40 Türk askerini çektiklerini belirtti. NATO, tatbikatta Atatürk’ün fotoğrafını ‘düşman hedef’ olarak kullanılmasını yol açan teknisyen ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan adına sahte sosyal medya hesabı açan subayın ordudan atıldığını açıkladı.
Erol Mütercimler ve Selçuk Tepeli'nin Sözlerine RTÜK'ten Ceza
RTÜK Erol Mütercimler'in imam hatipliler hakkındaki sözleri nedeniyle Haber Global kanalına 3 kez program durdurma ve üst sınırdan para cezası kesti. FOX TV'ye de ana haberin yeni sunucusu Selçuk Tepeli'nin köprü ve otoyol zamlarını eleştirirken kullandığı 'düdüklenme' ifadesi nedeniyle para cezası verildi. 
Peker'den Yeni İddialar: Hedefinde Soylu ve Erdoğan'ın Danışmanı Var
Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, sosyal medya hesabından yaptığı bir dizi paylaşımda yeni iddialarda bulundu. Peker, eşi Ünsal Ban'a boşanma davası açan AK Parti milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu'nun boşanma dilekçesini önce İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya gönderdiğini, ayrıca Soylu'nun bir arkadaşı vasıtasıyla Ban'ı tehdit ettiğini öne sürdü. Peker, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın danışmanı Serkan Taranoğlu ve SPK Başkanı Ali Taşkesenlioğlu'nu da rüşvet almakla suçladı.