Görüş Bildir

kolon kesme Haberleri

kolon kesme ile ilgili tüm haberler, içerikler, galeriler, testler ve videolar Onedio’da. kolon kesme ile ilgili son dakika haberleri ve gelişmelerini, yeni içerikleri de bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Popüler İçerikler

Kahramanmaraş Depreminin Yedinci Gününde Neler Yaşandı?
10 ilde yıkıma yol açan Kahramanmaraş merkezli depremlerin üzerinden yedi gün geçti. Enkaz altında kalanları kurtarma çalışmaları sürerken can kayıpları sürekli artıyor. Son bilgilere göre 24 bin 617 kişi hayatını kaybetti, 80 binden fazla kişi ise yaralandı. Gelişmeleri canlı olarak aktarıyoruz...
Kentsel Dönüşüm Uzmanından Önemli Bilgiler: Yeni Yapılan Binalar Neden Yıkıldı?
6 Şubatta Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğünde iki deprem 10 ilde etkili olurken, 1999 yılında yaşanan 17 Ağustos depremi sonrası toplumsal, güvenlik ve ekonomik alanlarda öncelik inşaat sektörüne verilmişti. Bu da yeni yapılacak konutların depreme karşı daha güvenli yapılacağı algısını yerleştirmişti. Diğer yandan da 2000 yılından önce yapılan yapıların çoğunluğunun da tehlike yarattığı biliniyordu. Ancak 4 gün önce yaşanan deprem gösterdi ki bunu ne ayrımı ne de zamanı vardı. Türkiye'nin güneydoğusunda açıklanana göre 6 bin 444 bina yıkıldı ki daha tespit çalışmalarında çok uzun bir yol olduğu biliniyor. Öncelik şu an can kurtarmak ve kurtulan canları yaşatmak olurken, uzmanların hasar tahminleriyse çok daha yüksek sayılar olunca gözler inşaatlara döndü.
AVM'de Havuz İçin Kolonları mı Kestiler?
Diyarbakır'da 1 bloğu yıkılan, 89 kişinin öldüğü Galeria Sitesi ile ilgili soruşturma sürerken, alt kattaki spor salonuna üyeliği olan tanık M.K., 'yapım kusurları ve kolon kesme' iddialarıyla ilgili ifadesinde, 2019'a ait spor salonunun içini baştan sona gösteren CD'yi savcılığa teslim ettiğini belirterek, 'Salonda yüzme havuzu vardı. Boyutlarını tam olarak bilmediğim, ancak olimpik standartlarda olduğunu düşündüğüm yüzme havuzu görülecektir. Bu kısımda hiçbir kolon yer almamaktadır' dedi.