Yalnız Yaşayan Asırlık Ninenin Yüreğine Sıcak Bir Dokunuş: Bakımsız Evi Öğrenciler ve Öğretmenler Tarafından Onarıldı

47PAYLAŞIM

Sivas'ta yalnız yaşayan 94 yaşındaki Ferhunde ninenin bakımsız evi, öğretmenler ve öğrencilerin destekleriyle onarıldı.

Sivas'ın Şarkışla ilçesinde yaşayan Ferhunde Cangül, 25 yıl önce eşini kaybettikten sonra yalnız yaşamaya başladı.

Çocuğu olmayan Cangül, ilerleyen yaşı nedeniyle evin ve bahçenin eksiklerini gideremeyince ilçedeki öğretmenler ve öğrenciler yardımına koştu.

"Meslek Liseleri Ailelerle Buluşuyor" adlı proje kapsamında, Ahmet Turgay İmamgiller Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile kardeş okul Mehmet Emin Tuna Ortaokulu iş birliğinde evin tadilatı için çalışma başlatıldı.

Evin ihtiyacı olan kapı ve pencereler, Ahmet Turgay İmamgiller Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi metal bölümü öğrencileri tarafından okul atölyesinde üretildi.

Kapı ve pencereleri kendi imkanlarıyla taşıyarak monte eden öğrenciler, daha sonra bunları boyadı ve evin diğer tamir işlerini ve eksiklerini giderdi.

Ev için gerekli malzemeler, öğretmenlerin aralarında topladığı paralarla alındı.

"Onun daha mutlu olması için"

Mehmet Emin Tuna Ortaokulu Müdürü Abdullah Kılıç, okullarının hemen karşısında bulunan komşuları Ferhunde Cangül'ün bahçe kapısını, evin giriş kapısını, pencereleri ve camları yaptıklarını belirtti.

Ahmet Turgay İmamgiller Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Gökhan Karasu da şöyle konuştu:

"Okul müdürümüz, öğretmenlerimiz ve metal bölümü öğrencilerimiz, teyzemize yardımcı olmak için ellerinden geleni yaptılar, her türlü desteği sağladılar. Onun daha mutlu, daha iyi olması için her türlü desteği sağlıyoruz. Elimizden gelen her türlü yardımı yapmak için biz buradayız."

Evinde yapılan çalışmaları, bahçe duvarının kenarında oturarak izleyen 94 yaşındaki Ferhunde nine de çok mutlu olduğunu söyledi.

Öğretmenlere ve öğrencilere desteklerinden dolayı teşekkür eden Ferhunde Nine, "Çocuklarım olsaydı bunları yapmazdı. Allah hepsinden razı olsun" dedi.

Kaynak: AA & TRT Haber

İyi insanlar iyi ki varlar. 👏

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir