Wonder Woman'a Doyamayanlar Buraya! Kötülerin Azılı Düşmanı Birbirinden Güçlü 27 Kadın Kahraman

104PAYLAŞIM

Hava durumunu değiştirebilen, gerçeği yerinden oynatan, ölümden geri dönebilen süper kahramanlar... Çizgi roman dünyasının süper kadınları, onlar olmadan suçlular sokaklarda kol geziyor olurdu! İşte sizler için bu en unutulmaz kadın süper kahramanları BuzzFeed'den derledik.

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/noradominick/ba...

1. Barbara Gordon/Batgirl

Barbara Gordon/Batgirl
Barbara Gordon/Batgirl

Barbara Gordon hayatında birden fazla süper kahraman karakterine bürünmüş olsa da, en çok Gotham City'de Batman ve Robin'in yanında kötülerle savaşıyor. Yeni film ise çok yakında...

2. Kara Danvers/Supergirl

Kara Danvers/Supergirl
Kara Danvers/Supergirl
img.buzzfeed.com

Supergirl, National City'yi kollayan çelik gibi bir kadın. Gücüne ve ısı duyarlı görme yeteneğine karşı gelebilecek hiçbir kötü adam olmadı.

3. Okoye

Okoye
Okoye

Wakanda şehrini ve kralını düşmanlardan koruyan, tamamen kadınlardan oluşan bir askeri ekip Dora Milaje'nin başında yer alıyor Okoye. 2018'de Marvel Kara Panter serisinde kendisini daha yakından tanıyabilirsiniz.

4. America Chavez/Miss America

America Chavez/Miss America
America Chavez/Miss America

İlk kez 2011 yılında Marvel'dan çıkan Miss Amerika ilk Latino Amerikalı LGBT karakter olma özelliğini de taşıyor. İnsaüstü güçleri var ve çok başarılı bir dövüş ustası. 2017'den itibaren sadece kendine özel bir çizgiromanı çıktı.

5. Dinah Laurel Lance/Black Canary

Dinah Laurel Lance/Black Canary
Dinah Laurel Lance/Black Canary

DC Comics'ten bir klasik olan Black Canary, oldukça sert bir kahraman. Green Arrow ile yanyana çalışan Kara Kanarya ayrıca onun gizli aşkı da.

6. Valkyrie

Valkyrie
Valkyrie

Kendisini ilk kez Thor: Ragnarok'te beyazperdede gördük. Ama o aslında The Defenders çizgiromanından bu yana Hulk, Doctor Strange ve Silver Surfer ile birlikte suça karşı savaşıyor.

7. Dr. Harleen Quinzel/Harley Quinn

Dr. Harleen Quinzel/Harley Quinn
Dr. Harleen Quinzel/Harley Quinn

Harley Quinn hepimizin içten içe aşık olduğu kötü kız! Suicide Squad'ın vazgeçilmezi ve Joker'in biricik aşkı DC'nin her zaman en gözdelerinden biri olmuştur.

8. Carol Danvers/Captain Marvel

Carol Danvers/Captain Marvel
Carol Danvers/Captain Marvel

Captain Marvel, Marvel'in en korkulası süper kahramanlarından biri. Şu anda Carol Danvers karakterinin canlandırdığı karakteri, 2019 yılında Brie Larson ile sinemalarda göreceğiz.

9. Selina Kyle/Catwoman

Selina Kyle/Catwoman
Selina Kyle/Catwoman

Önce kötü kadın olarak tanıdığımız Catwoman, sonra Batman'ın en sevdiği partneri oluyor. Gotham'da eskiden bir hırsız olsa da, Selena Kyle kötü adamları kısa zamanda karşısına alıp kahramanımız oluyor.

10. Nico Minoru

Nico Minoru
Nico Minoru

Hepsi genç kahramanlardan oluşan Runaways grubunun üyesi, Nico Minoru ve ekibi sihir yapabiliyor. Süper güçleri olan bir suçlu anne babadan doğduğunu öğrenen Nico'nun öyküsü de bir o kadar başarılır.

11. Jessica Jones

Jessica Jones
Jessica Jones

Küfürbaz, alkol sever, sert kadın Jessica Jones, New York sokaklarının güvenli olmasından sorumlu. Alias özel dedektiflik firmasının kurucusu Jessica'nın maceralarını Netflix'ten ya da kendi adıyla çıkan çizgi romanlardan takip edebilirsiniz.

12. Wanda Maximoff/Scarlet Witch

Wanda Maximoff/Scarlet Witch
Wanda Maximoff/Scarlet Witch

Eski zamanlarda The Avengers'da yer alan Scarlet Witch, gerçeği değiştirip manipüle edebiliyor. Genellikle ikiz erkek kardeşi ile omuz omuza dövüşürken gördüğümüz Scarlet daha önce Quicksilver ve Vision'la romantik ilişkiler de yaşadı.

13. Sara Lance/White Canary

Sara Lance/White Canary
Sara Lance/White Canary

"Arrowvers" için yaratılmış karakter Sara Lance birçok kez öldü fakat dünyaya geri döndü. Şimdiyse Legends of Tomorrow'da Waverider'ın kaptanı olarak görev yapıyor.

14. Alex Danvers

Alex Danvers
Alex Danvers

Yine Arrowverse için dünyaya gelmiş karakterlerden biri Alex, Supergirl'ün evlatlık olarak alınmış kız kardeşidir.

15. Nakia

Nakia
Nakia

Nakia, Dora Milaje kadın ordusu için gizli görev yapıyor.

16. Mera

Mera
Mera

Aquaman'ın eşi olarak sık sık gördüğümüz Mera, DC Comics'in vazgeçilmezlerinden biri. Kendisini yakın dönemde Justice League'de de keyifle izledik.

17. Iris West

Iris West
Iris West

Iris West bir gazeteci ve aynı zamanda The Flash'in eşi. İşte bu yüzden onun takımındaki as liderlerden biri ve Central City'de insanüstü varlıklarla savaşıyor.

18. Renee Montoya/Question

Renee Montoya/Question
Renee Montoya/Question

Renee Montoya'yı Gotham City emniyetindeki sert, içgüdülerine güvenen ve bol bol içen dedektif olarak biliyoruz. Batman'e çok zor zamanlarında yardım eden Renee, yakın dönemde Question adındaki süper kahraman karakterine büründü.

19. Gamora

Gamora
Gamora

Galaksinin Koruyucuları'ndan bir karakter Gamora, Thanos'un evlatlık kızı ve türünün son örneği. Gamora bıçak fırlatma konusunda uzman, sıradışı bir hıza ve iyileşme yeteneğine sahip.

20. Daisy "Skye" Johnson/Quake

Daisy "Skye" Johnson/Quake
Daisy "Skye" Johnson/Quake

ABC kanalının Agents of S.H.I.E.L.D. serisinde yer alan Daisy, titreşimleri hissedebiliyor ve depremler yaratıyor. Tüm bunların yanında çok da başarılı bir hacker.

21. Kendra Saunders/Hawkgirl

Kendra Saunders/Hawkgirl
Kendra Saunders/Hawkgirl

DC Comics'te birçok kez karşımıza çıkan bir karakter Hawkgirl, Hawkman ile yanyana çalışıyor. Sık sık antik silahları ve kanatlarıyla karşımıza çıkan Hawkgirl, Legends of Tomorrow'da ekranda.

22. Janet van Dyne/Wasp

Janet van Dyne/Wasp
Janet van Dyne/Wasp

Ant Man benzeri bir karakter olan Wasp'ın süper gücü birkaç santimetreye kadar küçülebilmek. Marvel Cinematic Universe içindeki alt egosu Hope van Dyne. Çok yakında Avengers Infinity War filminde Evangeline Lilly'yi Wasp olarak izleyeceğiz.

23. Karolina Dean/Lucy in the Sky

Karolina Dean/Lucy in the Sky
Karolina Dean/Lucy in the Sky

Runaways'in bir başka önemli üyesi de Karolina Dean. Onun anne babası da kötü karakterler iken o, güneş enerjisini başka bir enerjiye dönüştürebilen gücünü suçlarla başa çıkmak için kullanmayı tercih ediyor.

24. Jennifer Walters/She-Hulk

Jennifer Walters/She-Hulk
Jennifer Walters/She-Hulk

Yetenekli avukat Jennifer Walters, Bruce Banner'ın kuzeni oluyor. Gücünü ise acil bir durumda kana ihtiyacı olunca, Bruce'tan alınan kanın ona nakledilmesiyle kazandı. She-Hulk, Hulk'ın bildiğimiz durumundan biraz daha hafif bir yan etki yaşıyor ve karakterinde büyük değişiklikler meydana gelmiyor.

25. Ororo Munroe/Storm

Ororo Munroe/Storm
Ororo Munroe/Storm

Storm, X-Men'in üyelerinden biri ve hava durumunu kontrol etme yeteneğine sahip. X-Men dünyasının en güçlü mutantlarından biri olan Storm'u filmlerde Halle Berry canlandırmıştı.

26. Felicity Smoak

Felicity Smoak
Felicity Smoak

Arrow karakterlerinden Felicity Smoak, takımın en önemli hacker'larından biri. Star City'de suçluların takip edilmesi ondan soruluyor.

27. Natasha Romanova/Black Widow

Natasha Romanova/Black Widow
Natasha Romanova/Black Widow

Onu ilk Iron Man'in düşmanı, bir Rus ajanı olarak tanımıştık. Daha sonra ABD'ye teslim olan Kara Dul,  S.H.I.E.L.D.'e katılır ve Avengers'in bir parçası haline gelir. Scarlett Johansson'un canlandırdığı Black Widow unutulmaz bir kadın kahraman.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
binbons

felicity smoak gibi rezil bir karakter neden bu listede anlayamadım. her neyse, dinah laurel lance always trying to save the world

marblingg

Tüm bu kadın kahramanların anası Xena yok *.*

marblingg

14. Alex Danvers Supergirl'ün evlatlık alınmış kız kardeşi değildir. Supergirl'ü onun ailesi evlatlık almıştır.

barbatusos

romanda kotu kotuydu daha sonra sempatisi oldu veya ilahlastirildi. kok soktıruyor simdilerde

hakan.k

Şimdi şu niye yok bu niye yok zırvaları başlar. Tamam anladık izliyorsun havasını atıyorsun.

Görüş Bildir