Görüş Bildir
Haberler
UEFA, Transfer, Ersun Yanal, Cocu! Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'tan Gündeme Dair Açıklamalar

UEFA, Transfer, Ersun Yanal, Cocu! Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'tan Gündeme Dair Açıklamalar

pilagetor
17.01.2019 - 02:39

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, FBTV'de yayınlanan 'Camiaya Sesleniş' programında açıklamalarda bulundu.

İçeriğin Devamı Aşağıda

"Cocu transferinin hatalı olduğunu görüyoruz"

"Cocu transferinin hatalı olduğunu görüyoruz"

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, futbolda başarısız olduklarını belirterek, 'Bugün baktığımız zaman Cocu transferinin hatalı olduğunu görüyoruz. Maalesef hem hocamız hem kulüp hem de ülke şartlarına uyamadı. Biz ona gerekli zamanı verdik, arkasında da durduk. Ancak puan tablosundaki konumumuz kabul edilebilir değildi' dedi.

"Futbolda başarısız olduk"

"Futbolda başarısız olduk"

Ali Koç, futbolda işlerin iyi gitmediği zaman diğer hiçbir şeyin öneminin kalmadığını belirterek, şunları söyledi: 

'Futbolda başarısız olduk diyebiliriz. Ama bunun röntgenini çekmekte fayda var. Biz buraya sürdürülebilir bir başarı için geldik. Takımı gençleştirmek, ödenen ücretleri düşürmek.. Takımı gençlerden kurup, etrafa 3-4 tane tecrübeli oyuncu koymak ve takımı oluşturduktan sonra da tek-tük müdahaleler yapmaktı. Oyuncu yetiştirip-parlatıp satmak istiyorduk. 40-50 yaş arası, belli bir başarıyı yakalamış, A takımda gençleri oynatmış, altyapı hocalığı yapmış ve bizim vereceğimiz bütçeleri kabul edebilecek bir hocayı takımımıza kazandırmak istiyorduk. Elimizdeki listede kalan hocalardan Cocu'yu transfer ettik. Bugün baktığımız zaman Cocu transferinin hatalı olduğunu görüyoruz. Maalesef hem hocamız hem kulüp, hem de ülke şartlarına uyamadı. Biz ona gerekli zamanı verdik, arkasında da durduk. Ancak puan tablosundaki konumumuz kabul edilebilir değildi.' 

Cocu'nun tazminatının söylendiği gibi 3 yıllık olmadığının altını çizen Koç, 'Cocu'nun sadece 1 yıllık tazminatı söz konusuydu, söylenen gibi 3 yıllık değildi. Ciddi bir indirim de yaptı. Güzel bir şekilde ayrıldık. Ardından acele etmedik. Erwin'le devam ettik. Ona da bir teşekkür plaketi verdik. Çok sıkıntılı bir dönemde sorumluluğu kabul etti.'

"Bu formanın içine seni koy, beni koy daha fazla puan alır"

"Bu formanın içine seni koy, beni koy daha fazla puan alır"

Ligde bulundukları konumdan dolayı mahcup olduklarını vurgulayan Fenerbahçe Başkanı, 'Gerekli müdahaleleri yapıyoruz. Bize ve takıma üzülenler var. Ne yapsalar olmuyor diyenler var. Ama bir şey var ki, en kötü senaryoyu çizin deseler, kimse bu senaryoyu çizemezdi. Bu formanın içine seni, beni koy, daha fazla puan alır' şeklinde konuştu. 

Slimani'nin beceriksiz değil, şanssız olduğunu ifade eden Koç, Barış Alıcı'nın da sezon sonu hazır halde döneceğini söyledi. 

Başkan Koç, Aatif'ın da Çaykur Rizespor'a gitmesini uygun gördüklerini ve en kısa zamanda anlaşmanın olmasını beklediğini belirtti. 

Şener hakkında çıkan transfer haberlerine de değinen Koç, şunları söyledi: 

'Sağ bekimiz Şener'i, Beşiktaş'a ya da başka bir kulübe teklif etmedik. İnşallah sözleşmesini uzatacağız. Sezon sonunda tabi 14 futbolcumuzun sözleşmesi sona eriyor, bunu sezon sonunda oturup değerlendireceğiz. Kesin olan bir şey hocamız, Ayew’in kalmasını istiyor.”

"Ersun Yanal'ı iyi ki getirmişiz"

"Ersun Yanal'ı iyi ki getirmişiz"

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Teknik Direktör Ersun Yanal ile ilgili, 'Ersun Hoca'yı niye getirdik, nasıl getirdik, bu konuda da eleştiriliyoruz ama iyi ki getirmişiz. Çok kısa zamanda takıma çok iyi bir hava geldi' dedi. 

Teknik Direktör Ersun Yanal'la ilgili eleştirilere cevap veren Başkan Koç, 'Ersun Hoca'yı niye getirdik, nasıl getirdik, bu konuda da eleştiriliyoruz ama iyi ki getirmişiz. Zaten detaylarını birazdan anlatacağım. Çok kısa bir zamanda takıma çok iyi bir hava geldi. Ersun hoca ve ekibinin saha içindeki meziyetlerinin dışında saha dışındaki meziyetleriyle de birlikte takıma çok iyi bir hava geldi. İkinci yarıda Fenerbahçe'ye yakışan oyun anlayışına sahip olup istediğimiz sonuçları alacağımıza inanıyorum' ifadelerini kullandı.

"En az 3 transfer yapmak istiyoruz"

"En az 3 transfer yapmak istiyoruz"

Ali Koç, stoper, forvet arkası, sol açık, sağ açık ve santrfor almak istediklerini de söyleyerek, 'En az 3, mümkünse 4 mevkiye transfer yapmak istiyoruz. Hocamızın önceliği orta sahayı güçlendirmek. Orta sahayı güçlendirdiğimiz sürece gollerin ardı ardına geleceğine inanıyor. Aslında şu an verebileceğim transfer haberi var ama şu an imza atılmadan açıklamak istemiyorum. Hocamız Jailson'dan çok memnun. Testleri çok iyi çıktı. Cebrail Akbulut ismini de yakında göreceksiniz. U21 takımımızda oynuyordu' sözlerini sarf etti. 

Sakat olan Tolga Ciğerci'nin de 2 ay içinde sahalara döneceğini dile getiren Koç, Tolga'ya bugüne kadar bir kuruş para ödemediklerini ifade etti.

İçeriğin Devamı Aşağıda

"Taraftarlarımız bombalar bekliyor"

"Taraftarlarımız bombalar bekliyor"

Başkan Koç, transferle ilgili de açıklamalarda bulunarak, 'Taraftarlarımız bombalar bekliyorlar. Biz bu akşam sadece ipuçları verebileceğiz.Transfer konusu resmi olarak bitmeden konuşmak doğru değil. Zaten en iyi iş de bitmiş iştir. 7 ayda sermaye ve sponsorluk olarak 115 milyon Euro kaynak getirdik ama buradan 1 kuruş harcamadık transfere. Sattığımız oyunculardan gelen parayla transferlerimizi yaptık. Biz istemez miyiz 40-50-60 milyon Euro transferlere harcayalım. Ama zaten bu paraları harcayarak kulübün ekonomisi bu hale geldi. Moussa Sow geldiği zaman 10 milyon Euro'ya geldi. Fransa gol kralıydı. Bugün Fransa gol kralını getirin bakalım kaç paraya geliyor? Aynı şekilde Güiza İspanya gol kralı olarak 14 milyon Euro'ya geldi. Bugün kral kaç paraya gelir İspanya'dan? Transfer ekonomisi çok değişti' diye konuştu.

"Volkan kendisine yakışanı yaptı'

"Volkan kendisine yakışanı yaptı'

Affedilen Volkan Demirel ilgili de konuşan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, şunları söyledi: 

'Volkan'ın geri dönmesi için neler yapması gerektiğini tek tek söylemiştim. Ama Volkan ilk başlarda bir hamle yapmadı ya da o mesajı almadı. Ersun Hoca geldikten sonra ise takıma dönmek istediğini söyledi, gerekli hamleleri yaptı. Volkan Demirel kendisine yakışanı yaptı ve takıma geri döndü. Özür dilemek istiyorsan çık özür dile dedik. Yazılı bir şey yazarsan pek samimi gözükmeyebilir dedik. Bir açıklama yapacağını da biz açıklamadık, kendi açıkladı. O açıklamaya göre takımda kalmayabilirdi de. Volkan, açıklamasını antrenman sahasında yapmak istedi ama hava şartlarından dolayı kantine alındı. Bunu sosyal medyada art niyetli insanlar polemiğe çevirdi. Volkan'ın takıma dönmesi iyi olacaktır. Kendisinden beklediklerimizi yerine getirecektir. Volkan'ın alacağı çok büyük sorumluluklar var ve alacağına inanıyorum.'

"Obradovic ile ayrılmak söz konusu değil"

"Obradovic ile ayrılmak söz konusu değil"

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, sarı lacivertli kulübün basketbol şubesi ile ilgili şunları söyledi:

'Basketbol konusunda bizden önceki yönetimi de tebrik edip, şapka çıkarmak lazım. Obradovic'i Fenerbahçe'ye kazandırmak, bu bütçeleri vermek kolay değil. 30 milyon Euro bütçeli bir basketbol takımımız var. Fenerbahçe'nin Twitter hesabı, Dünyanın en çok etkileşim alan 2. basketbol kulüp hesabı. Avrupa'dan sadece Fenerbahçe var. Diğer 9 takım NBA'den. Sadece Los Angeles Lakers geçmiş. Instagram'da da basketbol takımımız Dünya'da 8. sırada. Amerika dışında sadece Fenerbahçe var. Geçen sezon Doğuş sponsorluğunda 11 milyon Euro açığımız varken, bu sezon 15 milyon Euro açığımız var. Sayın Obradovic bizimle devam ettiği sürece, bu bütçeleri o veya bu şekilde sağlayacağız. Obradovic ile ayrılmak söz konusu bile değil. Büyük konuşmamak lazım ama devam ettirmek için çalışıyoruz.'

"Prejeyi çok doğru buluyorum"

"Prejeyi çok doğru buluyorum"

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Türkiye Bankalar Birliği ile Türkiye Futbol Federasyonu'nun yapacağı projeyi desteklediğini söyleyerek şunları söyledi: 

'Öncelikle şunu söyleyeyim, Türkiye Bankalar Birliği ile Türkiye Futbol Federasyonu'nun yapacağı projeyi sonuna kadar destekliyoruz. Ama şu an için projenin detaylarını bilmiyoruz. Biz nasıl bu noktaya geldik? Doğru dizayn edilirse, çok doğru buluyorum projeyi. Burada hibe yok, borçlar yapılandırılıyor. Bu birçok sektörde yapılıyor, futbolda yapılması da gayet doğal. Sayın Cumhurbaşkanımızı ziyaret ettim ben. Tesadüfen bu konuyla aynı zamana denk geldi. Öyle bir şey söylendi ki, sanki bu proje Fenerbahçe için yapılıyor. Keşke öyle bir gücüm olsa da Bankalar Birliği'ni Fenerbahçe için ayaklandırabilsem. Bugüne kadar kimlere, hangi kulüplere vergi affı yapıldı? Fenerbahçe kendi futbol stadını ve basketbol salonunu kendi yapan tek kulüptür. Futbolda Beşiktaş kendi stadını yapmıştır. Onun dışında statları hep devlet yapmaktadır.'

"İçinde bulunduğumuz finansal bir Kurtuluş Savaşıdır"

"İçinde bulunduğumuz finansal bir Kurtuluş Savaşıdır"

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Finansal Fair Play ile ilgili şunları söyledi: 

'31 Ocak'ta UEFA ile önemli bir toplantımız var. FFP uzlaşmasının 2 ayağı var. Alabildiğin kadar satabilme biri. 4 yıllık anlaşma sonunda 30 milyon Euro zarar hakkın var. Geçen sezon sonunda ise 90 milyon Euro zararımız var. Bizim buna uymamız için +60 kar yapmamız lazım. Diğer taraftan ise aldığınız oyuncuları Avrupa'da oynatamama durumunuz oluyor. Denk hesap konusunda vahim durumdayız. 90 milyon Euro zarardayız ve Mayıs'a kadar 60 milyon Euro kar yapmamız lazım. İçinde bulunduğumuz finansal bir Kurtuluş Savaşıdır. Her ay açığımız 75-100 milyon TL. Yakında düğmeye basıp Fenerbahçe için bir kampanya başlatacağız. Bu ekonomik yükün altından camiamızın desteği olmadan kalkamayız. Taraftarların yapacağı bir kampanyayı FFP için UEFA da kabul edebilir. Bunu 31 Ocak'ta görüşeceğiz, öğreneceğiz. Yönetim kurullarındaki fikir ayrılıkları tabii ki olur, olmaması anormaldir. Ama kavga etmiştir, birbirine girmişler deniyor. Fenerbahçe söz konusu olduğu zaman karalama, algı yaratma başlıyor. Böyle bir şey olması mümkün değil. Bugün Fenerbahçe için oluyor bu, yarın başka kulüpler için de olacak. Çoğunlukla kandırılıyorsunuz. İşleri güçleri fitne fesat, yalan dolan. Bu insanlar değişmeyecekler. İnsanlar uyanık olsun diye söylüyorum.'

İçeriğin Devamı Aşağıda

"O günlerde dimdik durmak çok önemliydi"

"O günlerde dimdik durmak çok önemliydi"

Sarı-lacivertli takımın başkanı, Yargıtay'da bekleyen dava ile ilgili de açıklamalarda bulunarak, 'Bu süreç çok uzadı. Bu işin bu kadar uzamış olmasına anlam vermekte zorlanıyorum. Bundan fazla da söyleyebileceğimiz bir şey yok, hukuka güvenmek zorundayız. 3 Temmuz konusunda bize yapılanlar, bizim duruşumuz ve bundan sonra yapılması gerekenlerde görüş ayrılığı yok. Bize bunu yaşatanlara karşı camiamız dimdik ayakta durdu. Bundan sonra dimdik ayakta durmaya devam edeceğiz. Şunun bilinmesi lazım ki, Fenerbahçe'de birçok konuda fikir ayrılığı olabilir. Ama 7'den 70'e bütün Fenerbahçeliler 3 Temmuz konusunda, bize yapılanlar konusunda aynı düşüncede. Bugün biz, yarın başkası, kim olursa olsun dimdik duracaktır. Bugünlerde atıp tutmak kolay, o günlerde yaşadıklarımızı Allah bilir. Ben o günlerde yönetici olarak işin bizzat içindeyim. O günlerde dimdik durmak çok önemliydi' ifadelerini kullandı.

"100 bin kişi beni BİMER'e, CİMER'e şikayet etti"

"100 bin kişi beni BİMER'e, CİMER'e şikayet etti"

Seçim döneminde saldırılara maruz kaldığını da vurgulayan Ali Koç, 'Beni FETÖ'cü yapmaya çalıştılar, 100 bin kişi beni BİMER'e, CİMER'e şikayet etti. Zaman zaman bu saldırılara maruz kalıyoruz. Fitne, fesat ve iftira ne yazık ki ülkemizde bir yaşam tarzı haline geldi. Biri yalan söylüyor doğruyu ispat edene kadar canınız çıkıyor.'

"Siyasetle uzaktan yakından ilgim olmaz"

"Siyasetle uzaktan yakından ilgim olmaz"

Başkan Koç, adının siyasetle anılması ile ilgili şunları söyledi: 

'Benim iş hayatımdaki konumum, TÜSİAD'daki konumum, çeşitli kuruluşlardaki konumum ve Fenerbahçe'deki konumum gereğiyle bu tür görüşmeleri yapmam doğal. Bu tür görüşmeleri siyasete bağlamak artniyettir. Ekrem İmamoğlu 3 büyük kulübü ziyaret etti örneğin. Bizi edince gündeme geliyor, diğer kulüpleri ziyaret edince nedense konuşulmuyor. Her türlü partiden insanla doğal olarak görüşüyoruz. Siyasetle uzaktan yakından ilgim olmaz diye defalarca dile getirdim. Geçenlerde bir köşe yazarı benim FETÖ'cü olduğumu söylemiş. Sonra baktık ki bu şahıs gidip el öpmüş! Bizim gizlimiz saklımız yok, ne yapıyorsak ortada. Evet, Sayın Cumhurbaşkanımızla görüştüm. Kendisinin döneminde spora önemli hizmetler verildi. Yarın bir başka partiden biri olur, onunla da görüşürüm.'

"Fenerium cirosu 130 milyon TL'ye ulaştı"

"Fenerium cirosu 130 milyon TL'ye ulaştı"

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Fenerium ile ilgili şunları söyledi: 

'Çok şükür Fenerium çok iyi gidiyor. Fenerium cirosu 130 milyon TL'ye ulaştı. En kafalı, en eğitimli insanları da kandırıyorlar maalesef. Telefonla satışımız yoktur. Bana bir arkadaşım bu şekilde sahte forma hediye etti! Lütfen ve lütfen bu satışlara karşı durun. Telefonla satılan formalar sahte!'

Ali Koç, 'Camiaya Sesleniş' programına, "Fenerbahçeliler içiniz rahat olsun" sözleriyle son verdi.

Ali Koç, 'Camiaya Sesleniş' programına, "Fenerbahçeliler içiniz rahat olsun" sözleriyle son verdi.
İçeriğin Devamı Aşağıda
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
9
3
1
1
1
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın