'WeLoveErdogan' Etiketi Neden Kaldırıldı? Twitter Açıkladı...

13PAYLAŞIM

Twitter'ın İngilizce paylaşımlar yapan 'Policy' hesabından Twitter'daki gündemlerle ilgili Türkçe açıklama yapılması dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ABD ziyareti sırasında, Twitter üzerinden kampanya başlatıldı ve ‘WeloveErdogan’ etiketi Dünya Gündemi’ne sokuldu. Ancak Twitter, etiketi gündemlerden bir süre sonra kaldırdı.

Etiketin gündemlerden düşmesi, ‘Erdoğan sevdalıları’ nezdinde büyük bir hayal kırıklığına neden olurken; AKP cenahı, söz konusu olayı ‘Erdoğan’a karşı küresel komplo’yla açıkladı.

Etiketin kaldırılmasına, aynı mesajı birçok defa atan robot hesapların neden olduğu iddia edilmişti. Twitter’dan da da iddiayı destekleyen bir paylaşım yapıldı.

Erdoğan'a Destek İçin Açılan #WeLoveErdogan Etiketi Twitter Tarafından Kaldırıldı - onedio.com
Erdoğan'a Destek İçin Açılan #WeLoveErdogan Etiketi Twitter Tarafından Kaldırıldı - onedio.com

Gündemler nasıl belirlenir?

Twitter’ın resmi açıklamalarının yapıldığı Policy hesabından; “Gündemler bir konunun toplamdaki rağbetine göre değil atılan Tweetlerin hızını ölçen bir algoritmaya göre belirlenir” ifadesiyle paylaşılan link, ‘Twitter’daki gündemler hakkında’ başlıklı sayfaya yönlendiriyor.

Gündemler ve etiketlerle ilgili kurallar…

Bu sayfadaki açıklamalarda, ‘Gündemlere yönelik kurallar var mı?’ başlığı altında şu açıklama yapılıyor:

“Evet, gündemlerin kötüye kullanılması mümkün olduğundan bunlar Twitter Kuralları’nda açıklanmaktadır. Aşağıdaki davranışlar hesabınızın aramalardan filtrelenmesine ve hatta askıya alınmasına neden olabilir:

Aramada dikkat çekmek amacıyla ilgisiz bir tweete bir veya daha fazla konu başlığı/etiket ekleme.

Sohbete katkıda bulunma amacı gütmeden, yalnızca konu başlığının gündemde olmasını veya gündemde daha fazla yükselmesini sağlamak amacıyla aynı konu başlığını/etiketi tekrar tekrar tweetleme.

Özellikle reklam söz konusu olduğunda profilinize veya web sitenize daha fazla trafik çekmek amacıyla her gündem hakkında tweetleme.

Gündemleri, takip edilme isteğiyle birlikte listeleme.

Bir gündem hakkında tweetlerken ilgisiz bir yere yönlendiren aldatıcı bir bağlantı gönderme.”

ZETE

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir