Görüş Bildir

TURYOL Yönetim Kurulu Başkanı Can'dan Bakanlık Yetkililerine Tepki: 'Ben Gemileri Bağladım, Sebebi Kim?'

Anasayfa > Gündem

TURYOL Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Can, 'Ben gemileri bağladım, böyle devam ederse hepsini durdurmak zorunda kalacağım, personel azaltacağım. Çünkü yürütemiyorum. Sebebi kim? diye sordu.  

TURYOL, kısa süre önce maliyet artışı nedeniyle bazı seferlerini durdurmak zorunda kalmıştı.

TURYOL bazı seferleri durdurmuştu 👇

TURYOL 19 Aralık'ta yaptığı açıklamada akaryakıta gelen zamlar ve döviz kurundaki yükselişle teknik malzemeler fiyatlarındaki nedeniyle seferlerini durdurma kararı aldığını duyurmuştu.

Şirketten yapılan açıklamada şu ifadeler yer almıştı:

Ülkemizin içinde bulunduğu ağır ekonomik koşulların tetiklediği önlenemez enflasyon artışları, denizde kullandığımız akaryakıta son 1 ay içinde %32, 1 yıl içinde ise %110 oranında uygulanan fiyat artışları, gemilerimizin ihtiyaç duyduğu teknik malzemelerin fiyatlarının dövize endeksli oluşu, dövizin yine 1 yıl içinde yaklaşık %100 artışı yada TL’nin tüm yabancı paralar karşısında olağanüstü değer kaybına uğrayarak devalue edilmesi gibi bir çok faktör artık bizleri maliyetlerimizi karşılayamayacak boyuta getirmiştir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
58
10
5
2
1
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
rbt rbtt

dış güçler sorduğun da soru mu

Pasif Kullanıcı

Akp sermayeyi kaybederse ülkeyi kaybedeceğinin farkına varamamış gibi görünüyor. Bunu farkettiğim günden beri çok acı çekiyorum ama maalesef ki gerçek bu: İk... Devamını Gör

Alkan Alkan

adam haklı...