Görüş Bildir
Haberler
Snowden: 'IŞİD Liderini MOSSAD Eğitti'

Snowden: 'IŞİD Liderini MOSSAD Eğitti'

Fatih UZUN
16.08.2014 - 23:24

ABD Ulusal Güvenlik Dairesi eski çalışanı Edward Snowden ilginç bir iddiada bulundu.

Gizli bilgileri sızdırdığı için kaçarak Rusya'ya sığınan ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı ve ABD ulusal güvenlik dairesi eski çalışanı Edward Snowden, IŞİD ile ilgili çarpıcı bir iddia ortaya attı. Snowden, Irak'ta kaosa neden olan IŞİD'in arkasında ABD, İngiltere ve İsrail istihbaratı olduğunu ileri sürdü.

IŞİD'in bölgede İsrail'in güvenliğini tesis ettiğini söyleyen Snowden'a göre ABD, İngiltere ve İsrail istihbaratları dünyadaki bütün terörü 'eşek arısı yuvası' adlı bir strateji ile bir araya getirmeye çalışıyor.

Eski ajan Snowden, İsrail'i korumak için, Ortadoğu'da İsrail'e karşı olan grupların kendi içlerinde savaştırıldığını ileri sürdü.

Snowden'ın açıklamaları büyük yankı uyandırdı. Çünkü daha önce de IŞİD Lideri Ebubekir El Bağdadi'nin bir yıl boyunca MOSSAD tarafından yoğun bir askeri eğitim, dini kurslar ve konuşma becerisi kursları aldığı iddia edilmişti. Ayrıca Bağdadi'nin Washington'daki bir görüşmede eski senatör John MC Cain ile aynı fotoğraf karesinde yer aldığı ileri sürülmüştü.

Ensonhaber

Kaynak: http://www.ensonhaber.com/snowden-isi...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
4
3
2
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Onur SADE

Şaşırmadım.

FAHRİ FERGAN

yani bu daltaşşak ebubekir el bağdadi( ne s*kim bir ismi var,eline verdiğimin pezevengi) aman..... birşeyler yazacaktım vazgeçtim,hayattan soğutur lan bu gev... Devamını Gör

Pasif Kullanıcı

Bildiğimiz şeyler. Her orospu çocukluğunun altından İsrail ABD İngiltere çıkar. Kural bu.