Şair Cezmi Ersöz'e Göre 'Swinger' Evliliğin Ömrünü Uzatıyormuş: 'Türkiye Cinsellikte Çağ Atladı'

 > 
136PAYLAŞIM

Şair Cezmi Ersöz, cinsel yaşamla ilgili yaptığı açıklamalar ile sosyal medyada tartışma yarattı. Ersöz, insanların farklı ilişki tarzlarına merakının arttığını belirterek 'Mesela swinger (eş değiştirme) ilişkiler; her yerde barları var. Bence sorun yok. Eşler buna müsaitse, bu tip ilişkiler evliliğin ömrünü uzatabilir.' ifadelerini kullandı.

Ersöz açıklamasının devamında 'grup sekse' de dahil olduğunu belirtti.

Fotoğraf: Emre YunusoğluŞai

Hürriyet'ten Hakan Gence'nin gerçekleştirdiği röportajın bir bölümü şu şekilde 👇

Fotoğraf: Emre Yunusoğlu

  •  İnsanlar artık cinselliği konu eden kitaplara mı ilgi gösteriyor?

 İnsanların neye ilgi duyduklarını hesaplayarak bir eser yaratılamaz. Dört yıldır kitap yazmıyordum. Yaşadıklarım, karşılaştıklarım ve tecrübelerim bana bu kitabı yazdırdı. Okuruma karşı çıplak olmayı seçtim. Tutucu bir toplumda yaşıyoruz. Yazdıklarımdan dolayı çok tepki alacağımı biliyorum. Ama bu tutuculuğun arkasında insanların çok farklı şeyler yaşadığını da düşünüyorum.

  • Kitaptaki çift, sık sık aralarına farklı cinsel yönelimlerden (kadın, gay, travesti) partnerler alarak grup seks yapıyor. Bu deneyimler aslında sizin yaşadığınız şeyler mi?

 Evet! Hayal ettim dersem dürüst olamam. Grup sekse dahil oldum. Zaman zaman buna benzer deneyimlerim oldu. Yaşamasaydım zaten yazamazdım.

'Swinger ilişkiler evliliğin ömrünü uzatabilir.'

  • Bu kadar bahsetmişken, Türklerin cinsellikle ilişkisini nasıl yorumluyorsunuz?

 Türkiye insanı bu anlamda göründüğü gibi değil. Türkiye cinsellikte çağ atladı.

  •  Nereden bu kanıya varıyorsunuz?

Gözlemliyor, insanlarla konuşuyorum. Sosyal medyada yaşananlar da büyük etken. Farklı ilişki tarzlarına merak arttı. İnsanlar Avrupa’ya gidip geliyor. İki ay yurtdışında kalıp çok şey öğrenebiliyor. Mesela swinger (eş değiştirme) ilişkiler; her yerde barları var. Özellikle eğitim seviyesi yüksek eşler hafta sonları o tip yerlere gidiyorlar. Bence sorun yok. Eşler buna müsaitse, bu tip ilişkiler evliliğin ömrünü uzatabilir.

Röportajın tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Cezmi Ersöz'ün açıklamaları sosyal medyada geniş yankı buldu. Öne çıkan bazı yorumlar şöyle 👇

Ayrıca 👇

Sosyal Medyanın Karanlık Dehlizlerinde Kendilerine Ayrı Bir Dünya Kuran Swingerlar ve Swingcilik Müessesesi - onedio.com
Sosyal Medyanın Karanlık Dehlizlerinde Kendilerine Ayrı Bir Dünya Kuran Swingerlar ve Swingcilik Müessesesi - onedio.com
Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir