Sadece Tek Albüm Çıkarmakla Kalmış Olmasına Üzüleceğiniz 7 Müthiş Grup

0PAYLAŞIM

Kimi grup ikinci ya da üçüncü albümleriyle tanınırlık ve bir hayran kitlesine ulaşırken öyle gruplar var ki çıkardıkları tek albümle müzik tarihlerine imza atıp kulaklarımızda unutulması mümkün olmayan sesler bıraktılar.

Sadece tek albüm çıkarmakla kalmış olmasına üzüleceğiniz müthiş grupları sizler için derledik.

1. Sex Pistols

İngiliz punk rock'ının simgesi haline Sex Pistols, aktif geçirdiği üç yılından ardından ayrılmış ve artlarında birkaç tekliyle beraber 1977 yılında çıkan Never Mind the Bollocks, Here's the Sex Pistols albümlerine bırakmıştır. Tek albümle efsane ve ikon haline gelen ender gruplardan biri.

2. The Modern Lovers

Jonathan Richman'ın önderliğindeki The Modern Lovers, 1970 ve 80'lerin en sevilen gruplarından biri haline geldi. 1976 yılında yayınlanan grupla aynı albümle ve bilhassa Hospital parçalarıyla hâlâ büyük bir hayran kitlesine sahipler.

3. Derek And The Dominos

Eric Clapton'ın yer aldığı Derek And The Dominos grubu tek albümleriyle 1970'lere damgasına vurdu. Layla and Other Assorted Love Songs adlı albümlerindeki Layla parçası Clapton'ın arkadaş olduğu George Harrison'ın eşi Pattie Boyd ile arasındaki aşkı anlatmaktaydı.

4. The La's

Liverpoollu sevilen grup The La's, müzik yolculuğu birkaç yıl sürse de albüm sayısı birin ötesine geçememiş gruplardan biri. Yine de, 1990'da çıkan grupla aynı adı taşıyan albümleri ve There She Goes parçası bugün hâlâ kulaklarda yankılanmaya devam ediyor.

5. The Pulsars

ABD'li indie rock grubu The Pulsars, 1997 yılında yayınlanan ilk ve tek albümleriyle gerek 90'ların indie ruhunu gerekse dünyanın eşiğinde olduğu değişimi bu albümle ortaya koydu.

6. The Count Five

Hit single'ı ve aynı adlı albümü Psychotic Reaction ile büyük bir hayran kitlesi elde eden Count Five, bu albümle garage rock'ın en başarılı örneklerinden birini ortaya koydu.

7. Buena Vista Social Club

Birçoklarımızı Küba müziğiyle yakından tanıştıran Buena Vista Social Club, 1997 yılında yayınlanan albümü büyük bir ilgiyle karşılandı. 2015'te yayınlanan daha önce kaydedilmiş ve yayınlanmamış parçalardan oluşan Lost and Found ise hayranları için eşsiz bir hasret giderme fırsatı oldu.

Evde ya da sokakta ol fark etmez, müzik ve müzik hakkında her şey @yuzdeyuzonline Instagram ve Twitter hesaplarıyla senin yanında!

#yüzdeyüzmüzik artık #yüzdeyüzonline!

Online konserler, ilginç bilgiler ve müzikle ilgili diğer her şey için @yuzdeyuzonline Instagram ve Twitter hesaplarını takip et!

instagram.com/yuzdeyuzonline
twitter.com/yuzdeyuzonline

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir