Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dizlerinizi Titretmeye Aday, Önümüzdeki Aylarda Vizyona Girecek 16 Korku Filmi

 > 
5.4bPAYLAŞIM

1. Deccal (2015) Vizyon Tarihi:24 Temmuz 2015 (TR)

Başka bir zaman dilimine girdik... Yüzyıllardır geleceği söylenen deccâl doğacak ve insanoğlu kabus dolu yıllar geçirecek. İstanbul'un göbeğinde küçük bir odada tohumlar atılıyor, bütün kehanetler tek tek gerçekleşiyor. Önce Mezopotamya'ya sonra da tüm Dünya'ya kötülük bir virüs gibi yayılacak. Ona vücut verecek bedeni arayan şeytan ilk filmde doğum sancılarıyla bir gruba kabuslar yaşatıp bolca kan dökerken devam filmlerinde aramızda dolaşacak...

2. The Gift (2015) Vizyon Tarihi:7 Ağustos 2015 (ABD)

Simon ve Robyn, hayatları oldukça yolunda giden evli bir çifttir. Bir gün Simon'un liseden arkadaşı Gordo ile karşılaşırlar ve mükemmel hayatları tersine döner. Gordo'nun yer aldığı durumlar, olaylar ve getirdiği hediyeler çiftin hayatlarına 20 yıl öncesinde bir sırrın girmesine sebep olur. Robyn, Simon ve Gordo arasında geçenleri öğrendiğinde hayatını ve mükemmel ilişkisini sorgulamaya başlar.

3. Lemon Tree Passage (2013) Vizyon Tarihi:7 Ağustos 2015 (TR)

Bir grup Avustralyalı, Amerikalı turistleri bölgenin motorsikletli hayalet, efsanesiyle tanıştırırlar. Efsaneye göre motosikletli hayalet hızlı giden gençleri uyarmak için görünürmüş. Kısa bir süre sonra meraklı gençler hep birlikte hayaleti görmeye giderler, hayaletle ilk karşılaşmalarından sonra, tatillerinin son gününde tekrardan bunu yapmaya karar verirler. Ardından hayalet efsanesinin çok daha farklı bir boyutunu öğrenirler ve ormanda kapana kısıldıklarının farkına varırlar.

4. Extinction (2015) Vizyon Tarihi:14 Ağustos 2015 (İSP)

Birkaç yüz bin yıllık evrim ve üstünlükten sonra insanlar neredeyse dünya yüzünden silinmiştir. Birkaç gün içinde, insanları zeka sahibi olmayan, zalim ve vahşi yaratıklara dönüştüren bir enfeksiyon yüzünden insanlık silinip süpürülmüştür. Şimdi ise salgından 7 yıl sonra, bir hiçliğin ortasında yer alan Harmony kasabası uzun yıllar süren ve gezegenin bir kısmını kaplayan karlarla örtülüdür. Uzun zamandır arkadaş olan Patrick ve Jack, ve Jack’in kızı Lu, tek hayatta kalanlardır. Yine de birbirleriyle görüşmemekte hatta birbirlerini görmezden gelmektedirler. Aralarında korkunç bir şey yaşanmış ve uzun zamandır süregelen nefret ile arkadaşlıkları çoktan bitmiştir. Yiyecek insan bulamayan ve doymak bilmeyen bir açlığa sahip yaratıklar dünyanın bu unutulmuş köşesine de geldiklerinde Patrick ve Jack güçlerini birleştirip geçmişte aralarında şekillenen nefreti unutarak hayatları nı kurtarmak için birlikte mücadele edecekler midir?

5. Goodnight Mommy (2014) Vizyon Tarihi:14 Ağustos 2015 (ABD)

Yazın en sıcak günlerinde, mısır tarlaları arasında bir taşra evinde, 9 yaşındaki ikiz kardeşler annelerinin eve geri dönmesini beklemektedirler. Anne eve gelir ama estetik operasyon geçirdiği için yüzü bandajlıdır. Ve artık hiçbir şey eskisi gibi değildir. Çocuklar bu kadının kendi anneleri olup olmadığından şüpheye düşerler… Karşılıklı yeniden güven kazanmak oldukça zamanlarını alacaktır.

6. Sinister 2 (2015) Vizyon Tarihi:21 Ağustos 2015 (ABD)

Genç bir anne ve ikiz oğulları şehir dışında, taşra bir bölgeye taşınırlar. Ama yeni taşındıkları bu evin ölüm döşeği olacağından habersizdirler. Başroldeki Shannyn Sossamon'a kadroda James Ransone, Nicholas King, Tate Ellington Caden M. Fritz ve Lucas Jade Zumann eşlik ediyor.

7. The Visit (2015) Vizyon Tarihi:11 Eylül 2015 (TR)

Ziyaret, iki küçük kardeşin uzak bir çiftlikte yaşayan büyükanne ve büyükbabasının yanına bir haftalığına ziyarete gitmelerinin öyküsünü işliyor. Çocuklar çiftlik evine vardıklarında, büyüklerin son derece rahatsız edici bir olaya dahil olduklarını fark ederler; eve geri dönmeyi istedikleri anda ise kaçma şansları kalmamıştır...
Gerilim türüne unutulmaz yapıtlar armağan eden M. Night Shyamalan'ın yazıp yönettiği filmde başlıca rolleri Kathryn Hahn, Ed Oxenbould ve Olivia DeJonge paylaşıyor.

8. Magi (2015) Vizyon Tarihi:11 Eylül 2015 (TR)

Fenomen Dabbe serisinin yaratıcısı, Türk korku sinemasının en önemli ismi Hasan Karacadağ’ın yazıp yönettiği  MAGI, başta ABD olmak üzere uluslararası pazar hedeflenerek tamamı İngilizce çekilen ilk Türk filmi olduğunu biliyor muydunuz?

New Yorklu gazeteci Olivia Watkins (Lucie Pohl), İstanbul'da İngilizce öğretmenliği yapan hamile kardeşi Marla'nın acil çağrısı üzerine apar topar İstanbul'a gelir.Aynı gece Marla korkunç bir şekilde öldürülür ve Olivia kardeşinin kimler tarafından ve neden öldürüldüğünü araştırırken Babil cinlerinden,Nazi Almanya'sına ve oradan İstanbul'un karanlık sırlarına uzanan ürpertici bir komplonun ortasına düşer.

9. Cooties (2015) Vizyon Tarihi:18 Eylül 2015 (ABD)

Merkezden uzakta bir ilkokulda yayılan virüs salgını yüzünden öğrenciler vahşi bir barbar sürüsüne dönüşürler. Öğretmenler ise artık birlik olup kendi canlarını kurtarmak zorundadır.

10. Before I Wake (2015) Vizyon Tarihi:25 Eylül 2015 (ABD)

Genç bir çift, bir çocuk evlat edinmeye karar verirler. Fakat evlat edindikleri bu çocuk ürkütücü rüyalar görmeye başladığında, çiftin hayatı da yavaş yavaş alt üst olmaya başlar. Çünkü çocuğun gördüğü bu rüyalar, kısa bir zaman içerisinde gerçekleşmektedir.

11. The Green Inferno (2013) Vizyon Tarihi:25 Eylül 2015 (ABD)

Bir grup aktivist öğrencinin, Amazon ormanlarında karşılaştıkları yamyam bir kabileyle olan imtihanını yine kendisinden beklenilecek biçimde mizahi bir dille ve kafi miktarda kan banyosuyla anlatmayı planlayan Eli Roth, inceden inceye de ortaya Cannibal Holocaust parodisi çıkarmayı hedefliyor.

12. Crimson Peak (2015) Vizyon Tarihi:16 Ekim 2015 (TR)

Genç yazar Edith Cushing, yakışıklı ve çekici kocasının, tanıdığından çok daha farklı biri olduğunu keşfedecek ve kan kırmızısı toprağa sahip bir dağın tepesindeki eve sürüklenecektir. Gerçek, Kızıl Tepe'de tutku ile karanlık; gizem ile delilik arasındaki çizgide yatmaktadır. Yönetmenliğini Guillermo del Toro'nun üstlendiği film Charlie Hunnam, Jessica Chastain, Tom Hiddleston, Mia Wasikowska ve Doug Jones'tan oluşan kadrosuyla göz dolduruyor.

13. Tales of Halloween (2015) Vizyon Tarihi:30 Ekim 2015 (ABD)

10 farklı yönetmenin bir araya gelerek bizzat kendi yazdıkları senaryoları çektikleri 10 hikayeden oluşan korku filmi, Cadılar Bayramı'nda Amerika'nın kenar mahallelerinde insanların karşılaştıkları hortlaklar, yaratıklar, baltalı katiller gibi korku unsurlarını el alıyor.

14. Rings (2015) Vizyon Tarihi:13 Kasım 2015 (TR)

Bulunduğumuz bu zamana kadar tüm dünyada beğeni kazanan en iyi korku filmlerinden birisi olan The Ring(Halka) yine korku filmi severler için müthiş bir film ve kurguyla geri dönüyor. Son yıllarda bütün filmler artık 3D çıkmaya başladı ve Halka da bu kategoriye girmiş bir durumda. Vizyona girecek Halka gibi bir korku filminin üç boyutlu olması; heyecanı ve gerilimi 2 kat arttıracak ve izleyicilere diğer serilere göre çok daha fazla çığlık attıracağa benziyor.

15. Amityville: The Reawakening (2016) Vizyon Tarihi:15 Nisan 2016 (ABD)

Filmde kardeşi hasta olan genç bir kızın sürekli ona yardımcı olmasını konu alıyor. Fakat kardeşinin gitgide durumu kötüleşecektir. Başta bunun bir hastalık olduğunu düşünmekteydi fakat sonradan gerçeğin farkına varacaktır.Yönetmenliğini ve senaryosunu  Franck Khalfoun'un yaptığı Amityville 2016'da gösterime girmeyi hedefliyor.

16. The Conjuring 2: The Enfield Poltergeist (2016) Vizyon Tarihi:06 Haziran 2016 (TR)

2013 yılının en başarılı korku filmi Korku Seansı'nın devam halkası olan film, doğaüstü olayları inceleyip aydınlatmaya çalışan dünyaca ünlü çift Ed ve Lorraine Warren'ın yeni macerasını anlatacak.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
rickthesizzler

Patrick Wilson'ın (Korku Seansı - Ed Warren) bütün filmleri mükemmeldir.

Gizli Kullanıcı

Süper.

minarellisoda

türk korku filmlerinin tek mantığı cin peri şeytan ve korkmanıza sebep olan tek şey aniden gelen bir ses.

gurkan_arslan

bayıldım aralarında hoşuma giden birçok film var özellikle hastası olduğum the conjuring i bekleyeceğim,ruhlar bölgesinden sonra en sevdiğim seri!

cananburcin

Halka ve Korku seansı 2 yi merakla bekliyorum. Harika filmler!

Görüş Bildir