Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Ölüm Tehlikesiyle Test Edilen 7 İnsan

83PAYLAŞIM

Ölümün şifresini buldular

Evet şifreyi buldular; bir çok felaketten kurtuldular, ölmediler. Ama gelin görün ki bu galeriye şanslı diye koyduğumuz insanların tamamı şu an ölü. Demek ki neymiş ölümden kaçış yokmuş.

"Her nefis ölümü tadacaktır" konulu galerimize hoşgeldiniz :)

Dipnot:Bu dünyada şansın olacak hacı.

1. Frane Selak

Dünya'nın En Şanslı İnsanı, daha önce çok defa haberi yapıldı; Bu listede de tabii ki 1 numarada:)

Şanslı Çünkü: Tam 7 felaketten kurtuldu, dünyanın en şanslı insanı oldu.

 • 1962: Saraybosna’dan kalkan, Dubronik’e giden trene bindi.Tren raydan çıktı ve birkaç vagon nehre düştü. Buz gibi suda 17 kişi boğuldu. Selak’ın kolu kırıldı ama kurtuldu.

 • 1963: Zagreb’te DC-8 tipi bir uçağa bindi. Uçak havadayken kapısı açıldı ve Selak aşağı düşen 20 kişiden biriydi. Kazada 19 kişi öldü! Selak saman yığınına düştüğü için yaralı olarak kurtuldu.

 • 1966: Bindiği otobüs nehre uçtu. 4kişi öldü, o birkaç sıyrıkla kurtuldu.

 • 1970: Otomobiliyle giderken motor alev aldı. Kendini dışarı zor attı, aracın benzin deposu infilak etti.

 • 1973: Otomobilinde meydana gelen patlamada saçlarının bir bölümünü kaybetti.

 • 1995: Zagreb sokaklarında otobüs çarptı. Yaralı kurtuldu.

 • 1996: Otomobil bir virajda Birleşmiş Milletler’e ait kamyonla çarpıştı. Skoda marka otomobiliyle uçuruma uçtu. O bir ağacın üstüne düştü,otomobili yandı.

 • 2003 : Frane Selak, piyangodan 1.3 trilyonluk ikramiye kazandı. 

Dipnot: Frane Selak,  emekli öğretmenHırvatistan’da 2010 yılına kadar mutlu mesut yaşadı; normal bir şekilde eceliyle öldü :)

2. Tsutomu Yamaguchi

Şanslı çünkü: Dünya tarihinde sadece iki şehire atom bombası atıldı. Bu adam ikisinde de o  şehirlerdeydi ve hayatta kalmayı başarabildi.

 • Tsutomu Yamaguchi 6 Ağutos 1945’te Hiroshima’ya bir iş  gezisine gitmişti. Şehre ayak basmasından kısa süre sonra atom bombası 4-5km  uzaklığına düştü. Geçici körlük ve sağırlık yaşayan Yamaguchi bu acı  deneyimden canlı çıktı.

 • Bir yardım çadırında geceyi geçiren Yamaguchi ertesi gün evine döndü...  Nagasaki’ye. 

 • Birkaç gün sonra Yamaguchi iş yerinde, arkadaşlarına yaşadığı  olayı anlatırken, Nagasaki’ye atom bombası atıldı. Yine Ölmedi...

 • Atom bombaları öldüremedi; yaklaşık 65 yıl daha yaşadı ama  4 Ocak 2010 tarihinde 93 yaşındayken vefat etti. Merhuma Allah'tan rahmet dileriz

3. Alec Alder

Şanslı çünkü: 14 kez ölümden döndü

 • 1926  yılında karnının üzerine ağaç düştü ama önemli birşey olmadı. 

 • 1929 yılında  bisiklet sürerken otomobil çarpan  Alder’in hayatı, aracın şoförünün şans  eseri doktor çıkması ve kendisini olay yerinde tedavi etmesi sonucu kurtuldu.

 • 1939 yılı Ekim ayında 21 yaşındayken Glosters Kara Birlikleri Alayında askere  alındı, bu sırada patlak veren İkinci Dünya Savaşı nedeniyle  bölüğü,  Dunkirk’de savaşa çağrıldı, ancak nişanlısı Ada ile evlilik tarihlerini iki ay  öne alan Adler’e 5 günlük izin verildi. Adler, balayından sonra kışlaya   döndüğünde bölüğü görev yerine gittiğinden Cheltenham’a gönderildi, bundan 6   hafta sonra Dunkirk’e giden bölüğün tamamı öldü.

 • 1942 yılında Yorkshire’da askeri eğitim   sırasında bir tankın altında kaldı, yine şans eseri yerin çamurlu olması   nedeniyle tankın üzerinden geçtiği ayağı ve bacağı sadece çamura gömüldü. 

 • 1943 yılında çavuş olarak görevlendirildiği Davon’da bir  akrabalarının evinde çatı katındaki yatak odasında kalan Adler’i bu kez de  uykudayken bir savaş uçağı yakaladı. Uçak, evin bir bölümünü yıktıktan sonra   düştüğü bahçede alev aldı.

Ölümle yüzleştiği diğer anlar:

 • 1940- İngiltere’de savaş sırasında havaalanı muhafızlığını yaparken   bombardımandan sağ kurtuldu.

 • 1940- Gravesend’de bombardımandan kurtuldu.

 • 1943- Bulunduğu geminin motoru bozulan Adler, Alman denizaltılarının  saldırısından kurtuldu.

 • 1944- Burma’da silah arkadaşının ölüm tehdidiyle karşı karşıya kaldı.

 • 1944- Burma’da bir futbol maçı sırasında bacağı kırılan ve hastaneye  kaldırılan Adler, burada da düşmanın elinden kurtuldu.

 • 1945- Savaştan sonra Cebelitarık’tan eve dönüş yolunda şiddetli bir fırtınaya  yakalanan gemisi az daha batıyordu.

 • 1947- Blackpool’a seyahat ederken kullandığı araca az kalsın kamyon  çarpıyordu.

 • 1977- Yine bir araba kazasından sağ kurtuldu.

 • 1997- Aracıyla Galler’den Stroud’a giderken bir kamyonun kapılarının tam  önünde açılması sonucu büyük bir kaza atlattı.

1998 yılında öldü.

4. Roy Sullivan

Şanslı çünkü: Yıldırım çarptı... Yedi kere.Buna rağmen hayatta kalmayı başardı.

İstastiklere göre herhangi birisini yıldırım çarpma olasılığı binde üç.  

Birisini yedi kere yıldırım çarpma olasılığı ise  22,000,000,000,000,000,000,000,000’a 1.

 • Amerika Virjinya Shenandoah Ulusal Parkı’nda koruculuk yapan Roy Sullivan’ı  yedi farklı kere yıldırım çarptı.

 • Bazı bilim adamlarına göre Sullivan’ın işi gereği açık arazide dolaşması  şanssızlığını tetikleyen bir unsur. 

 • Sullivan, 1942 yılında ilk defa bir  gözetleme kulesindeyken yıldırım çarptı.

 • Sullivan, bu olaydan sonra dağdan  aşağı otomobille inerken, balık tutarken ve korucu kulübesinin içinde de  yıldırım çarptı. 

 • Üç sene sonra da ayak bileğinden yıldırım çarptı.

 • Sullivan’ın eşi de evin dışında yeni yıkadığı çamaşırları asarken aksiyona  dahil oldu. 

 • Sullivan, karısına yardım ederken her ikisine birden yıldırım  çarptı. 

 • Altıncı çarpılmasından sonra Sullivan, kaçtığı bulutların onu takip  ettiğini söyledi.

Ne yazıktır ki Sullivan 71 yaşına geldiğinde intihar etti.

5. Ann Hodges

Şanslı çünkü: Göktaşı çarpan ilk insan oldu. "Bana mısın" demedi... "O ney lan" dedi.

Ann Hodged 30 Kasım 1954’te koltuğunda uyukluyordu. Tam bu sırada da bir gök  taşı atmosferde dünyaya doğru yol alıyordu. Dünyaya düşüşü sırasında taş üç  parçaya ayrıldı ve bu parçalardan birisi Hodges’ün çatısını delerek kalçasını  çarptı. Hodges, tarihte meteorit çarpmasına uğrayan ilk kişi.

6. Jason ve Jenny Cairns-Lawrence

Şanslılar çünkü: Bir çok kez terörist saldırısına uğradılar. Her yıl milyonlarca kişi gibi  İngiliz çift Jason ve Jenny Cairns-Lawrence 2001 yılında tatile çıktı. Tatil  yeri ise New York’tu. Tarih de 11 Eylül. Bulundukları yer de Dünya Ticaret  Merkezi’ydi. Güzel geçen tatilleri o an hayatlarında bir kez yaşayabilecekleri  bir kabusa dönmüştü. Aslında bu sadece bir başlangıçtı. Çift dört sene sonra 7  Temmuz 2005’te Londra’da bulunma hatasını gösterdi. O gün şehrin ulaşım  sisteminde birden fazla bomba patlamıştı ve 52 kişi hayatını kaybetmişti.  Lawrence çifti de o gün bombalanan alanlardan birisindeydi.

Üç sene sonra bir başka tatile çıktılar. Bu sefer egoztik Hindistan şehri  Mumbai’ye gittiler. Çift bu sefer de ülke tarihinin en kötü terör saldırısına  tanıklık etti. Lawrence çifti bu sefer tatili yarıda kesmedi ve olaydan sonra  dinlenmeye devam ettiler.

7. Jessop

Jessop’la beraber Olympic’in kaptanı Edward J. Smith de Titanik’te aynı göreve  geçmişti.Titanik bilindiği üzere bir buz dağına çarptı. Jessop, kurtarma  botuna çıkabilen şanslı kişilerdendi.

Jessop, çalışmaya ara verdikten sonra 1916 yılında Britannic gemisinde hemşire  olarak çalışmaya başladı. Bu gemi de deniz mayınının üzerinden geçti ve battı.  Jessop, bu olaydan da kurtuldu. Jessop, 

1971 yılında kalp krizinden öldü.

BONUS: Cem Tokaç

Şanslı çünkü: Trenin çarptığı tırın altında kaldı.Sadece kolu kırıldı ve kazayı ucuz atlattı...

32 Yaşındaki Cem Tokaç, Mersin Liman’ında güvenlik görevlisiydi. 25 Şubat  2009’da her zamanki gibi işini yapıyordu. Akşama doğru bir tır, limandan  çıkmak istemişti. Çıkış kapısının olduğu yerde de hemzemin geçidi bulunuyordu.  Geçitten geçerken tıra, tren çarptı. Tokaç da tırın hemen yanındaydı. Trenin  çarpma etkisiyle tır sürüklenmeye başladı ve Tokaç da, tırın altında kaldı.

Tokaç kazayı demir parçasının koluna çarpması sonucu sadece bir kol kırığıyla  atlattı.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
yuce-turk

gusül abdestiii diyorum yani arkadaşlar bir gusül abdesti almak bu kadar mı zor

ahmet-huseyin

bence gülümseyerek ölen tüm insanlar bu listeye dahil edilmeli. ölüm güzel bir şey.

Görüş Bildir